Asosyallik nasıl anlaşılır?

TheStrongMan

Centipat
Benim bulaşabilecek tek bir arkadaşım var. Genelde zamanım PC başında geçiyor. Arkadaşlarımla konuşmaya başladığım zaman durdurulmazım ama çok geniş bir çevrem yok. Kolay kolay arkadaş edinemiyorum. Ortama alışmam gerekiyor. PC başında 15 saat geçiriyorum. Okullar kapanınca neredeyse kimseyle konuşmaz biri oluyorum. Kendimi asosyal hissediyorum. Herkes sanki beni aşağılıyormuş gibi geliyor. Sizce ben asosyal miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende aynıyım dışarı annesi babası belli olmayanlarla doluysa PC başı daha iyi buralardan arkadaş yapmaya çalışın evi evinize yakınsa sürekli -karşı tarafı sıkmayacak şekilde- konuşmaya özen gösterin sorunuza gelince evet, asosyalsiniz

Hocam bence buradaki en önemli sorun asosyallik değil sağlığınız. Günde 24 saat var ve siz bunun 15 saatini hareketsiz bir şekilde PC başında mı geçiriyorsunuz? Bu yaptığınız şey her açıdan çok zararlı, gerek göz gerek duruşunuz gibi. Tavsiyem spora başlamanız. Hem çevreniz genişler hem spor yapmış olursunuz.

Benim bulaşabilecek tek bir arkadaşım var. Genelde zamanım PC başında geçiyor. Arkadaşlarımla konuşmaya başladığım zaman durdurulmazım ama çok geniş bir çevrem yok. Kolay kolay arkadaş edinemiyorum. Ortama alışmam gerekiyor. PC başında 15 saat geçiriyorum. Okullar kapanınca neredeyse kimseyle konuşmaz biri oluyorum. Kendimi asosyal hissediyorum. Herkes sanki beni aşağılıyormuş gibi geliyor. Sizce ben asosyal miyim?
Dostum onlar aşağılasa ne olacak ki kim ki onlar senden daha mükemmel değiller. Birisiyle tanış beni reddeder mi diye düşünme ret etse ne olacak ki başka birisiyle tanışırsın acunda milyarlarca kişi var. Bende asosyaldim sonra böyle düşünerek yendim.

Hocam bende aynıyım dışarı annesi babası belli olmayanlarla doluysa PC başı daha iyi buralardan arkadaş yapmaya çalışın evi evinize yakınsa sürekli -karşı tarafı sıkmayacak şekilde- konuşmaya özen gösterin sorunuza gelince evet, asosyalsiniz

Buralar yani internet

Herkesin derdi kendine göredir karşıdaki zor anlar hocam. Tavsiyem olarak kendinizi geliştirin, spor gibi düşünmeyin bunu ama. Zayıfsanız kilo alın zargana olmamak için mesela. Kiloluysanız vermek için çaba gösterin. Kendinize bakarsanız özgüveninizde size bakar.

Ortamlara girmekten çekinmeyin, yeri olsun ya da olmasın. Bir ortama karışırsanız zamanla bir yeriniz olur, günde 15saat bilgisayarda kalmak çok fazla.

Asosyallikten cok secicisin arkadas ortami icin, asosyal olsan direkt insan sevmezsin.

Secici olmak kotu bir sey degil bu arada, sadece en azindan ortami guzel bir arkadas grubu kursan kendine yeter. Ozguvenin dusukse onu topla tabii.

Benim de aynı durum. Buluşabilecek tek arkadaşım var ve bu aralar sadece PC başında vakit geçirmeye başladım. Ve gerçekten kendimi asosyal hissetmeye başladım. Ancak 2 hafta sonra dershanem başlıyor ve buluşabilecek o tek arkadaşımla beraber kayıt olduk, yeni insanlarla tanışacağım. Siz de o tek arkadaşınla beraber yeni ortamlara katılabilirsiniz. Beraber spora yazılın? Dershaneye veya kursa gidin? Yeni sosyal çevre edinmenin yolu. Ve en azından buluşabilecek tek de olsa arkadaşınız var. Olmayanı da var. Herkesin seni aşağıladığını neden düşünüyorsun orasını da hiç anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı