Asperger tedavi olunmaz ise ne olur?

Canım ciğerim. Banane senin arkadaşlarının seni neden dışladığından. Arkadaşlarınla konuşup çözeceksin, beni çöpçatan et beraber çözelim mi dedim?

Geçmiş 5 sayfa sohbetinizden aldığım tek ders sana laf anlatılamıyor oluşu. Ne desem nafile. Hadi canım, hadi okuluna.
Eğer istemiyorsan git dedim sıkılınca açılan sünger gibi ne konuda duruyorsun?

@I Am Bunny.exe

Canım kardeşim benim. Yarım saattir konuyu okuyorum, bir yerden aklında ampüller yanar da "heee böyle miymiş" dersin diye.

Diyeceklerim var, diyorum belki anlamıştır ileride, üstüne gitmeyeyim boş yere diye. Tutuyorum kendimi okumaya devam ediyorum.

Daha dün bebektin bugün koşmaya başladın; 12 yaşındasın 5 yıl falan diyorsun. 7 Yaşındayken amcama selam veremiyordum ben. Psikolojik rahatsızlığının tespitini koyacak kişi sen misin sence? Maytap kürek yerlerden aldığın, sitenin yazarının tek amacı sen gibi "internet koyunları" tıklasın diye yazılmış yazılardan kendine 1001 hastalık türetince, psikolojik rahatsızlığın; tespiti, tedavisi ve araştırmasıyla yüzlerce yıldır ilginenen onca uzmana hakaret etmekten başka bir şey yapmıyorsun. Tek yaptığın site yazarına, yattığı yerden 3-5 kuruş daha kazandırmak ve kendi aklını çorba yapmak.

Ben sana senin sorununu söyleyeyim. Sen bir ilgi manyağısın, evet ilgi istiyorsun. ilgisiz kalmışsın ve bu seni çok kötü etkiliyor. Etrafından ne ilgi koparsam kardır modunda kendine demişsin ki ben bir rahatsızlık uydurayım kendime, insanlar da çevremde köpeğim olsunlar. Salya akıtır gibi ilgiye boğsunlar beni.

Yok öyle dünya! Hayatının merkezinde sen yoksun! Yeri gelecek yan karakter olmayı bileceksin! Dünya senin etrafında dönmüyor.

Neden arkadaşın olmadığını sorgula derim. 5 sayfa boyunca, ki bu diğer kullanıcılara 10 sayfa falan gözükmeli, senin; "Bu elmadır." diyenlere "Hayır, o bir planör" demeni okudum. Hayır, madem başkalarının fikrini önemsemiyorsun, ya da başkalarının düşüncesini almak istemiyorsun; O halde neden konu açtın? Kendinin asperger sendromlu olduğuna milleti inandırmak için mi? Eminim bu konuyu açarken aklında "Aaay kıyamam kuzum beniim. Ailen sana öyle mi dedi? Kızarım şimdi onlara, sen gel bakayım buraya, aay kuzuum." şevkati vermelerini bekliyordun. İlgi manyağı.

Belki dikkate alırsın, sana 2 tiyo vereceğim.

1: Ana karakter olmayı zorlamamalısın. Bu seni bencil birisi yapar ve arkadaşsız insanların %99'u bu yüzden arkadaşsızdır.
Birisi seninle vakit geçiriyor diye senin köpeğin olmuyor. Senin şu anki düşüncenin aksine, masadan kalkar bir daha yüzüne bakmayabilir, ben şu an CTRL W basar bu mesajı asla göndermeyebilirim mesela, sana bir miktar zamanımızı ayırıyoruz insanlık olarak. Senden aldığımız tepkiler, senin başrolde olduğun yönünde. Hayatında da böyle olduğuna eminim. Yan karakter olmayı, insanların fikirlerine saygı duymayı ve en önemlisi rahatsız ediciliğinden arınmalısın.
2: Kanıtlıdır ki aşk kişinin çocukluğuyla bağlantılıdır. Neyden mahrum büyüdüyse, o şeyi gördüğü kişiye tutulur. Şu saçma hareketlerini düzeltmezsen, 1. madde, hem kimseyle anlaşamayacaksın, hem de selam verene gönlün 40 gün tutulacak, saçma saçma depresyondayım, aşığım konularıyla gelirsin ondan sonra.

Düşüncelerimin yansıması...

Eğer istemiyorsan git dedim sıkılınca açılan sünger gibi ne konuda duruyorsun?
Canım istiyor. Keyfimin admini misin?
2.Ben depresyona giriyorum dostum. Sen ben misin benim depresyona girip girmediğimi anlayasın? İstediğim tür konu açarım admin falan mısın?
İstediğimi yazarım o halde. Klavyemin kahya müdürü müsün? Görmek istemiyorsan göz ardı edebilirsin beybi. Bende vakit bol.

Hoş oluyor muymuş?

Diğer 4 çözümünde de olduğu gibi bu konuda da
Arkadaşlar ben aspergerim konu kilit.
Yazmanı ve kendine çözüm vermeni bekliyorum. Hep öyle olmuş çünkü.

Açıkçası senden hiçbir şey beklemiyorum. Ne geçmiş 10 sayfa yazıdan, ne de benim yazdıklarımdan senin fikrin değişmeyecek. Bırak değişmesini, yeniden değerlendirmeye bile tenezzül etmeyeceksin. Kim bilir insanlara nasıl bir imaj veriyorsun da arkadaşın olmuyor ve bunu asperger sendromuna bağlıyorsun bilmiyorum, ancak iticisin. İticiliğini nasıl düzeltirsin biliyor musun? Bu konunu başına gidersin, sana cevap veren insanların gözünden okursun bu konuyu. O zaman görürsün nasıl iticisin, sen olsan kendine bu kadar cevap verir miydin? Sonra gider bunu hayatına uygularsın. Birine bir şey demeden önce 10 kere düşünürsün acaba nasıl anlaşılırım diye, insanları kırmadan iletişime geçmeye alıştırırsın kendini. Sana davranılmasını istemediğin şekilde kimseye davranma.

Çocuk lütfen internete 3-4 yıllığına ara ver ve go touch some grass.

Bir düşün bakalım sana neden farklı davranıyorlar. Araştırma sonuçlarını paylaşmayı unutma 👍
Ailesi ne kadar sorumsuz insanlarsa işte; vermişler telefonu ve bilgisayarı, internet erişimini sağlamışlar atmışlar internete çocuğu. Yetiştirme yurduna döndü gerçekten, ailesinin sorumsuzluğu yüzünden insanlar bebek bakıcılığı yapmak zorunda kalıyor.

Bir saniye o mesajı kim atdı? Birisi hesabıma girip beni trollemeye çalışıyor sanırım o kişi ben değilim.
likely story

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı