Asperger tedavi olunmaz ise ne olur?

Bilemiyorum artık en kötü ihtimalle çık evden gezeceğim de 1 saat olsa bile görüş.
Narsist gibi çok sıkı kurallar koyuyorlar ve asperger olma ihtimalim fazla psikoloğoda gidemem yani diyelimki aspergermişim 20 yaşında bu bana büyük sorun çıkartabilir.

Asperger birçok arkadaşım var, ben senin Asperger olduğunu değil de internetteki "Aspergerler dahidir" sözünü duyup da bu kanıya vardığını düşünüyorum. Daha çok kendine etiket takma çabası içerisindesin, önermiyorum.
O Sözü bile görmedim ama bakıyorum tüm belirtileri var.

Narsist gibi çok sıkı kurallar koyuyorlar ve asperger olma ihtimalim fazla psikoloğoda gidemem yani diyelimki aspergermişim 20 yaşında bu bana büyük sorun çıkartabilir.

O Sözü bile görmedim ama bakıyorum tüm belirtileri var.
Vallahi ben de bobrek yetmezliginin butun belirtileri vardi ama doktora gittim alakasi yokmus durumumun. b12 eksikligi ve mesane kalinlasmasi cikti.

Ben baktığımda bende de şizoid, paranoid, histerik, narsist kişilik bozukluğu diye başlayıp sayfalarca akan belirti var. Asperger olsaydın olduğunu anlayacak yaşa gelmeden birileri seni fark ederdi zaten.
Azerbaycanın %90 aspergerin ne olduğunu bilmiyorki. Birde Dışlanmak bakın. Sonra söylersiniz tam olarak ne anlatacağınızı.

Hocam en sağlıklısı kendini düzeltmeye çalışmaktır çünkü extra alıcağın her ilaç vb durum ( test, doktorla konuşmak vb) bu işi daha çok derinleşmesine sebebiyet verebilir sen kendin dene baktın olmuyor gerçekten aşamadığın bir durum çok şeye engel oluyor o zaman hocalarına vs. söylediklerinde ciddiye alırlar zaten.

Mesela aspergerin belirtileri bunlar değilmi?

[LIST] [*]Arkadaşlık kurma ve sürdürme sürecinde zorluklar ile karşılaşma, [*]Diğerlerinin duygu ve düşüncelerini kavrayamamak yani empati kuramamak, [*]Sınırlı sayıda belirli konulara gösterilen takıntılı ilgi, [*]Düzensiz konuşma veya konuşmayı kendi ilgi alanına yönlendirme, [*]Diğer tarafın konuştuğu konuya odaklanamama, [*]El çırpma veya uzuv sallama gibi tekrarlanan motor davranışlar, [*]Göz teması kuramama veya göz temasını çok odaklı sürdürmek, [*]Dilin alaylı ya da ironi ile kullanımını anlamada güçlük çekmek, [*]Kişilerarası normal beklenen sınırlara uymama, [*]Mahremiyet algısının gelişmemesi, [*]Rutine aşırı bağlılık, [*]Sakarlık, ses tonunu içinde bulunan duruma uygun ayarlamada veya aynı tutmada zorlanma, [*]Sesli, görsel, kokulu, tat almaya bağlı veya temasa bağlı uyarıcılara karşı hassasiyet, [*]Sosyal farkındalıkta eksiklik ile sosyalleşmeye karşı ilgi eksikliği, [*]Vücut dilini anlayamama ile kendini ifade ederken yüz ifadesini değiştirmeme ve mimik kullanma eksikliği ya da abartılı mimiklerin kullanılması bulunur. [/LIST]

Hocam en sağlıklısı kendini düzeltmeye çalışmaktır çünkü extra alıcağın her ilaç vb durum ( test, doktorla konuşmak vb) bu işi daha çok derinleşmesine sebebiyet verebilir sen kendin dene baktın olmuyor gerçekten aşamadığın bir durum çok şeye engel oluyor o zaman hocalarına vs. söylediklerinde ciddiye alırlar zaten.
Hocam aileme söylerse kızarlar. Ve %99.9 Söyleyecek.

Azerbaycanın %90 aspergerin ne olduğunu bilmiyorki. Birde Dışlanmak bakın. Sonra söylersiniz tam olarak ne anlatacağınızı.
Dostum, internetten çözdüğün ölçek testleri ister saçma sapan bir şey olsun, ister bilimsel olsun; o testlerin her birinin doktorlar tarafından yorumlanması gerekiyor. Sen yorumlayarak kendine bir tanı koyamazsın, öyle olsaydı şu anda herkes şizofreni tedavisi alıyor olurdu. Ayrıca otizme sahip bireylerin hiçbiri kendisinde bir farklılığın olduğunu düşünemez, farkına varamaz.

Artık durmanızı tavsiye ediyorum çünkü durum gittikçe daha komik bir hal alıyor. Ya trollsünüz, ya da gerçekten dediğiniz gibi 12 yaşında, kendini otizmli olarak etiketleme amacı güden bir kardeşimiz. Burada gerçekten asperger bozukluğuna sahip olan veya yakından gözlemleyebilme imkanı bulmuş insanlar şu mesajlarınızı okurken ağzını bile açma zahmetinde bulunmaz.

Ailen bu konuda sana engel olacaksa kendine yakın gördüğün bir hocayla bu durumu paylaşabilirsin veya varsa kendine yakın hissettiğin bir akraban onlarla da bu durumu konuşabilirsin eğer yoksa doktor işinde zorlanırsın çünkü veli zorunlu diye biliyorum tabii 18 yaşından küçüksen.
Son olarak da kendini izle incele ama bunu yaparksen sakın bir belirti falan arama o zaman zorlasa herkes şizofreni hastası olur yani. Kendini olabildğince nesnel şekilde incele davranışlarını bir yere yormaya çalışma davranışlarını sorgulama da sadece senin istediğin şeylerlerle çakışıp çakışmadığına bak tabii yaptığın davranışları kimse yapmıyor sana da çok garip şeyler geliyorsa o konuda bulunduğun durum dolayısıyla bununla yüzleşmekten fazla bir çözüm yolun kalmıyor hayatta başararılar dostum.

Hocam alınmayın ama çok çok büyük ihtimal asperger falan değilsiniz.Attığınız konuyu okudum birinin siz asperger olabilirsiniz demesiyle sizin de test yapmanızla büyümüş gitmiş olay.Bundan ibaret sadece.

Dostum, internetten çözdüğün ölçek testleri ister saçma sapan bir şey olsun, ister bilimsel olsun; o testlerin her birinin doktorlar tarafından yorumlanması gerekiyor. Sen yorumlayarak kendine bir tanı koyamazsın, öyle olsaydı şu anda herkes şizofreni tedavisi alıyor olurdu. Ayrıca otizme sahip bireylerin hiçbiri kendisinde bir farklılığın olduğunu düşünemez, farkına varamaz.

Artık durmanızı tavsiye ediyorum çünkü durum gittikçe daha komik bir hal alıyor. Ya trollsünüz, ya da gerçekten dediğiniz gibi 12 yaşında, kendini otizmli olarak etiketleme amacı güden bir kardeşimiz. Burada gerçekten asperger bozukluğuna sahip olan veya yakından gözlemleyebilme imkanı bulmuş insanlar şu mesajlarınızı okurken ağzını bile açma zahmetinde bulunmaz.
O Zaman neden her ortamda sosyal zorluk çektiğimi neden hergün depresyona girdiğimi açıklayın bununla kalmıyor tabi kendimde olan aspergere ait olan şeyler. Ve asla arkadaş edinmeme sebebinide açıklayın bu tür şeylerin ayrı açıklaması ne olabilir? Siz söyleyin bende söyleyeyimki Asperger Falan değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı