Aspire VN7-791 İşlemci & RAM Düşük Frekans Sorunu

CrossBench

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayar yüksek performanstayken bile işlemci 700 MHz hızda çalışıyor. Aynı şekilde RAM'ler de 1600 MHz yerine 800 MHz hızında kalıyor.

İlgili CPU-Z görüntüleri ekte bulunuyor.
Sistemde şu anda Windows 10 kurulu ve GTX 860m GPU işlemcisi bulunmakta.

1.png
2.png

Ram hızınızda sıkıntı yok emin olabilirsiniz CPU-Z programı algılarken Yarı hızını algılayıp yansıtıyor.
Ramınız 1600 Mhz'de çalışıyor sıkıntı yok.
İşlemciniz'de Speedstep teknolojisi var boşta iken 800 Mhz'e çekiyor olabilir sistemi tam yüke sokup fotoğraf atarmısınz.

Ram hızınızda sıkıntı yok emin olabilirsiniz CPU-Z programı algılarken Yarı hızını algılayıp yansıtıyor.
Ramınız 1600 Mhz'de çalışıyor sıkıntı yok.
İşlemciniz'de Speedstep teknolojisi var boşta iken 800 Mhz'e çekiyor olabilir sistemi tam yüke sokup fotoğraf atarmısınz.

Kusura bakma geç cevap veriyorum.
Şuanda tamm yük altında şuan ss alma imkanım yok. Ama konuyu açmadan önce Crysis 2 oyununda olabilecek en yüksek ayarlarda oynadım. Çok nadir kasmalar oldu. Sebebi işlemci belliki. Oyunu oynarken görev yöneticisi ve CPU-Z'den kontrol yaptım sürekli. İşlemci 0,7 GHz civarında takılı kalıyor ne yazıkki.

0.77 GHZ'de kalıyor ise deneyebileceğiniz bir kaç şey var. 1- Başlata güç seçenekleri yazıp çıkan 3 seçenekten yüksek performansı seçmek. 2- Eğer olmadı ise oyun içerisinde iken şarj adaptörünü oyunu alta atıp bir kaç defa çıkartıp takınız eğer 0.77 'den yukarı çıkıyor oyuna girince tekrar düşüyor ise BIOS güncellemesi yapınız. 3- Gene olmaz ise dizüstü bilgisayarınızın pilini söküp altındaki amper değeri ile şarj adaptörünün aynı olmasına dikkat edin çünkü eğer adaptör laptop'u besleyemez ise laptop hızı düşürür.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı