Acer Aspire VN7-791 Kasma Sorunu

4ristocrat

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba forum sakinleri.

Özellikler:

• 2 GB NVIDIA GeForce GTX 860M ekran kartı
  • 8GB RAM
  • 1 TB HDD
  • i5 işlemci
  • 17.3 inç ekran
Acer Aspire VN7-791 laptop kullanıyorum. Performans sorunu ile ilgili problem yaşıyorum.
Bilgisayarım tarayıcılarda gezinirken örneğin Google Crome'da ya da Mozilla Firefox'ta Facebook, Youtube, Onedio gibi sosyal paylaşım sitelerini kullanırken yavaşlama söz konusu.

Bilgisayarımda oyun oynarken örneğin, League Of Legends, Knight Online, Heroes Of The Storm, Counter Strike-Global Offesive (ve bir çok oyun) oynarken kasma, donma, FPS düşüşü yaşıyorum.

Bu sorun ile ilgili acer yetkilileri ile görüştüm ve laptopumu 3 kere teknik servise aynı sorundan yolladım.

Bana herhangi bir sorun ile karşılaşmadıklarını söylediler. Hayır anlamadığım onların gönderdiği gibi kullanıyorum sorun aynı kasıyor oyunda biraz kalabalık artısın FPS 10-5'lere kadar düşüyor. Aradım dedim "kardeşim ben bunu gönderiyorum siz bişi yok diyosunuz ama sorun devam ediyor" bana sorun bulunamadığını tekrar göndermem gerektiğini söylüyorlar. Resmen dalga geçiyorlar. Ben bu bilgisayarı her gönderdiğimde 15 TL kargo parası veriyorum. Terbiyesizler bide iade almak için 4 parçasını değişmesi gerektiğini söylüyorlar. Ne iade alıyorlar ne değişim yapıyorlar ne de tamir ediyorlar tam bir Vurdumduymazlık.
Bilgisayarımı ilk aldığımda League Of Legends'te FPS 120'den aşağıya düşmedi hem de en yüksek ayarlarda.

Sonra hard diskle ilgili bir problem oldu gönderdim yapıp gönderdiler sözde geldikten 1 hafta sonra tekrar hard disk sorunu oldu ve gönderdim tekrar değiştirdiler. Sonra da zaten kasma sorunu başladı ve hala devam ediyor. Laptop daha sabah geldi ve hiçbir şey yüklemedim (oyunlarla test etmişler benim istediğim) ve sorun hala devam ediyordu.

Ben de w10'a yükselttim sorun düzeldi fakat 2 3 saat oynadım normal bi şekilde sonradan kendi kendine sorun tekrar başladı. 2 3 saatlik zaman diliminde League Of Legends oynadım ve FPS 120-150 arasındaydı ve fan oyun açık iken sabit bir hızda çalışıyordu. Bozulduktan sonra fan arada bir yüksek sesli şekilde çalışıyor fakat herhangi bir performansa etkisi olmuyor.

Derdime derman olucak beni acer teknik servisini elinden kurtaracak bilen, anlayan güzel insanlar lütfen yardımcı olun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
W10 yükseltmesini, önceki işletim sistemini sildikten sonra temiz kurulum olarak yaptınız değil mi?

Evet.

Promlemim devam ediyoru yokmu yardım edicek Recep abi sen bari yardım et.

Nalet olası sorunuma çözüm bulabilecek yok mu ?

Sorun yüksek ihtimalen tamir edildi denilip değişmesi gereken HDD' nin değişmemesinden kaynaklanıyor. HDTune programı ile sector ve healt taraması yapın. Ve sonuçları buraya atın.

Sorun yüksek ihtimalen tamir edildi denilip değişmesi gereken HDD' nin değişmemesinden kaynaklanıyor. HDTune programı ile sector ve healt taraması yapın. Ve sonuçları buraya atın.

Önerdiğiniz programın herhangi bir zararı olmaz umarım çünkü acer teknik servis herşeye bir kulp takıyor.

HDTune HDD' nin sağlığını ölçer. HDD üzerindeki hasarlı bölge taraması yapar. Bu program HDD' deki arızaları bulmak için yapılmıştır. Hiçbir şekilde zararı yoktur. Teknik servis ile biraz daha ısrarcı konuşun pasif kalırsanız farklı senoryalar çizebilirler.

HDTune HDD' nin sağlığını ölçer. HDD üzerindeki hasarlı bölge taraması yapar. Bu program HDD' deki arızaları bulmak için yapılmıştır. Hiçbir şekilde zararı yoktur. Teknik servis ile biraz daha ısrarcı konuşun pasif kalırsanız farklı senoryalar çizebilirler.

Yükledim hepsini yaotım bitti resimleride altta inceleyebilirsin.

HDTUNE Benmark.png

HDTUNE Error Scan.png

HDTUNE Health.png

HDTUNE İnfo.png

Elinde taşınabilir harddisk ya da 2.5 inçlik HDD veya SSD gibi bir şey var mı ? Linux dağıtımlarından birini indirerek oradan da bir bench yapabilirsin. Aklıma Remix OS kurup Google Play Store'dan benchmark yazılımları indirmek geldi. USB'den boot ettir hangi Linux'u kullanırsın bilmem ama. Harddisk veya sürücü sorunu gibi geldi bana. Eğer sorun bunlar değilse tüketici hakem heyetine kadar gitmelisin.

HDD sağlam. Oyunlardaki sıcaklık durumu nedir? MSI afterburner yazılımı ile oyun içindeki sıcaklıklara bakabilirsiniz.

Elinde taşınabilir harddisk ya da 2.5 inçlik hdd veya ssd gibi bir şey var mı ? Linux dağıtımlarından birini indirerek oradan da bir bench yapabilirsin. Aklıma Remix OS kurup Google play store dan benchmark yazılımları indirmek geldi. Usbden boot ettir hangi linuxu kullanırsın bilmem ama. Harddisk veya sürücü sorunu gibi geldi bana. Eğer sorun bunlar değilse tüketici hakem heyetinne kadar gitmelisin.

Elimde taşınabilir hard disk yok. Söylediğin işlemleri nasıl yapılır bilgim yok. Onun için hakem heyetine gidebilirim ancak.

HDD sağlam. Oyunlardaki sıcaklık durumu nedir? MSI afterburner yazılımı ile oyun içindeki sıcaklıklara bakabilirsiniz.
Deneyip yollicam sonuçları.

Yükledim ve herhangi bir ayarı ile oynamadım. Oyun 3o dk sürdü FPS yine aynı değerlerdeydi. fotoğrafları incelersiniz.

Dosya Ekleri

• MSI 4.png
    MSI 4.png
    38,2 KB · Görüntüleme: 232
  • MSI 1.1.png
    MSI 1.1.png
    27,6 KB · Görüntüleme: 235
  • MSI 2.2.png
    MSI 2.2.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 270
  • MSI 3.3.png
    MSI 3.3.png
    36,6 KB · Görüntüleme: 423
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı