Asrock A320M-HDV HDD'yi Görmemesi

Krav

Decapat
Yeni Asrock A320M-HDV anakart, R3 2200G işlemci aldım. Yeni anakartıma eski kullandığım içinde Windows 7 64 Bit yüklü olan SATA 2 HDD'yi taktım. HDD BIOS'da not detected olarak gözüküyor. BIOS sürümü 4.40. Anakarttaki farklı SATA portlarını denedim halen aynı.

Fakat boot olarak gözüküyor HDD. PC'yi normal olarak başlatıp Windows logosu gelince çok hızlı bir mavi ekran verip sistem yeniden başlıyor. Windows onarma ile başlatınca mavi ekran gelip kalıyor bu sefer. Hata şu kısaca: The BIOS in this system is not fully ACPI compliant.
g50-windows7.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı olsun. Sisteminize eski taktığınız hdd üzerinde eski ışletim sistemi yüklü o yüzden böyle hata alıyorsunuz. Usb ye rufus ile uefi windows 10 yükleyip yeniden format atmanız gerekiyor. Sonra sürücüleri kurarsınız en son.

Öncelikle hayırlı olsun. Sisteminize eski taktığınız hdd üzerinde eski ışletim sistemi yüklü o yüzden böyle hata alıyorsunuz. Usb ye rufus ile uefi windows 10 yükleyip yeniden format atmanız gerekiyor. Sonra sürücüleri kurarsınız en son.

Teşekkürler. Tam dediğiniz yöntem ile çözüldü sorun yok şu an.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı