ASRock A320M-HDV r4.0 anakart ile Ryzen 5 5600 uyumlu mu?

weoji0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, işlemcimi yükseltmem lazım. İleride B550 anakart alacağım ama şu an bütçem sadece işlemciye yetiyor, şu anki anakartım başlıktaki model, sizce geçici olarak kullanabilir miyim Ryzen 5 5600'ü bu anakart ile, mesela gücünü azaltarak falan olabilir mi uyumlu mu, veya zarar verebilir mi? Zaten 1-2 anca kullanırım bu şekil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, işlemcimi yükseltmem lazım. İleride B550 anakart alacağım ama şu an bütçem sadece işlemciye yetiyor, şu anki anakartım başlıktaki model, sizce geçici olarak kullanabilir miyim Ryzen 5 5600'ü bu anakart ile, mesela gücünü azaltarak falan olabilir mi uyumlu mu, veya zarar verebilir mi? Zaten 1-2 anca kullanırım bu şekil.
UV ile bir süre kullanabilirsin ama uzun kullanımda sıkıntı yaşarsın faz ve vram değerlerinden.

Evet uyumlu kullanırsın ancak aynı anakart bende de mevcuttu R5 5600 ile kullannıyordum yetersiz kalıyordu anakart drop yedirtiyordu sonrasında üst segment anakarta geçtim sorun kalmadı. :)

Geri
Yukarı