Asrock A620M/HDV M.2 İncelemesi

Satın aldığım hazır sistemde gelmişti, hayatınızda görebileceğiniz en berbat DDR5 AM5 anakart olabilir.

- BIOS'u dandik ve karmaşık

- ARGB/RGB led girişi yok, fan hub kullanmanız gerekiyor ARGB/RGB fanlar için

- 3 tane CHA_FAN ve 1 tane CPU_FAN dışında hiçbir fan girişi yok, 0 SYS_FAN
Yani bu demekki sıvı soğutucu alırsanız Pompayı hiçbir yere baglayamazsınız, biliyorsunuz ki CPU_FAN, sıvı soğutma pompası ile uyumlu değildir çünkü pompanın durmadan çalışması gerekirken CPU_FAN, işlemcinin ısısına göre dönme hızını azaltır/arttırır.

- VRM ısı bloğu yok

Asla almayın, hiç önermem bu anakartı

Hazır sistemlerin içinde genelde kullanışsız kartlar oluyor. Yükseltmek şart özellikle AM5 hazır sistem alınıyorsa sistemin demirbaşı anakart. Ben de alırken yükseltmeyi unuttum, 3 aydır bu şekilde kullanıyorum. AM4 olduğu için de yükseltmek istemiyorum 1 sene sonra AM5 geçerim nasıl olsa diye.

Satın aldığım hazır sistemde gelmişti, hayatınızda görebileceğiniz en berbat DDR5 AM5 anakart olabilir.

- BIOS'u dandik ve karmaşık.

- ARGB/RGB LED girişi yok, fan hub kullanmanız gerekiyor ARGB/RGB fanlar için.

- 3 tane CHA_FAN ve 1 tane CPU_FAN dışında hiçbir fan girişi yok, 0 SYS_FAN.
Yani bu demek ki sıvı soğutucu alırsanız pompayı hiçbir yere baglayamazsınız, biliyorsunuz ki CPU_FAN, sıvı soğutma pompası ile uyumlu değildir çünkü pompanın durmadan çalışması gerekirken CPU_FAN, işlemcinin ısısına göre dönme hızını azaltır/arttırır.

- VRM ısı bloğu yok.

Asla almayın, hiç önermem bu anakartı.

ASRock markası iyidir anakart konusunda ama alabileceğin en kotu ASRock anakartı denk gelmiş Steel Legend veya Aqua serileri aşırı iyi A620M zaten DDR5 platformundaki en dandik chipset bu nedenle ozellikleri kısıtlanmış olabilir.

- 3 tane CHA_FAN ve 1 tane CPU_FAN dışında hiçbir fan girişi yok, 0 SYS_FAN
Yani bu demek ki sıvı soğutucu alırsanız Pompayı hiçbir yere baglayamazsınız, biliyorsunuz ki CPU_FAN, sıvı soğutma pompası ile uyumlu değildir çünkü pompanın durmadan çalışması gerekirken CPU_FAN, işlemcinin ısısına göre dönme hızını azaltır/arttırır.

Yanlış bilgiler kol geziyor.

SYS_FAN ile CHA_FAN aynılar tamamen, anakarta göre adlandırma değişiyor. Pompa bağlantısı da pek çok anakartta yok, daha iyi modeller de buna dahil. SYS_FAN portuna pompa takılabilir, anakartta CPU San Stop tarzı bir ayar vardır ki default olarak kapalı gelir genelde.

Bilmiyorsanız ürünü kötülemek için element uydurmayın derim. @NyronZ

ASRock markası iyidir anakart konusunda ama alabileceğin en kotu ASRock anakartı denk gelmiş Steel Legend veya Aqua serileri aşırı iyi A620M zaten DDR5 platformundaki en dandik chipset bu nedenle ozellikleri kısıtlanmış olabilir.
Reis para biriktirince birkaç ay sonra filan Gigabyte B650M-DS3H almayı düşünüyorum sen ne diyorsun

En basit noktası mesela Led/ARGB/RGB Girişi yok, VRM ısı bloğu yok, daha bir anakartta en temel olması gereken şeyler bunlar. Şimdi fan hub almam gerekecek sırf bu yüzden

Reis para biriktirince birkaç ay sonra filan Gigabyte B650M-DS3H almayı düşünüyorum sen ne diyorsun.

Güzel anakart alabilirsin.

En basit noktası mesela Led/ARGB/RGB girişi yok, VRM ısı bloğu yok, daha bir anakartta en temel olması gereken şeyler bunlar. Şimdi fan hub almam gerekecek sırf bu yüzden.

AsRock B650M PG Riptide - AMD B650 6200+MHz(OC - PttAVM.com ASRock sıkıntı olmaz yine alırım dersen bu cok iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı