ASRock B450M PRO4 vs Gigabyte B450 Aorus M

mATX anakartlar çok ısınır, ancak B450M Pro4 için bu geçerli değil yük altında 28v-29 dereceyi geçmiyor.
Ekşi'deki arkadaş SOC VRM'lerini biliyorsa adam akıllı bir PSU seçecek akla sahiptir bence. Ki kendisi de Silverstone'un yurtdışında övülen bir modelini tercih ettiğini söylüyor. Arkadaş da uygulamada 28 derece görüyormuş. Bana kalırsa size de fabrikasyon hatalı bir ürün denk gelmiş. Ya da uygulama sorunlu.

Ekşi'deki arkadaş SOC VRM'lerini biliyorsa adam akıllı bir PSU seçecek akla sahiptir bence. Ki kendisi de Silverstone'un yurtdışında övülen bir modelini tercih ettiğini söylüyor. Arkadaş da uygulamada 28 derece görüyormuş. Bana kalırsa size de fabrikasyon hatalı bir ürün denk gelmiş. Ya da uygulama sorunlu.
1591571760428.png

Büyük ihtimalle yenilenmiş olabilir, yahut o arkadaş yanlış bakmıştır.

Bence SHP650 V2 yerine High Power 600W Eco alabilirsiniz. SHP650'nin birçok koruması eksik, kötü değil ancak benzer fiyata daha iyi PSU'lar var. High Power 600W 80+ Bronze ECO Aktif PFC Yüksek Verimli Güç Kaynağı (HPE-600BR-A12S) | Teknobiyotik
Onun haricinde belirtmiş olduğun parçalar gayet güzel, 2060'ın fiyatı 2900 TL iken 2060S'in fiyatı 3150 TL civarı. Eğer Nvidia kartı alacak isen 2060S altı almanı önermem, RT teknolojisini en azından 2060 ile çok verimli kullanamazsın.
AMD ekran kartı isterseniz 3300 TL civarına 5700 XT alabilirsiniz, yahut 5700 de olur.
Atmış olduğunuz link direkt Teknobiyotik'in kurucu firması Akortek Bilişim'dir. Herhangi bir güven sorunu yaşamazsınız. Bu arada Galax ve Palit firmasını tercih edebilirsiniz, özellikle Palit yıllar önce Türkiye'de aktif idi ve oldukça kalitelidir. Galax ise daha çok Asya pazarında boy gösterir, lakin Avrupa'nın Evga'sı gibidir yani bu iki firma da oldukça bilgili ve köklüdür.
Çok şükür cezam kalktı. Aksilik ya başka konu da yaptığım yazım yanlışından ceza yedim ve elim ayağım kilitlenmiş gibi hissettim ne güzel konuşuyorduk oysa ki :)

Ekran kartının benim için fiyatı çok önemli maalesef günümüzde çok pahalı, geçen sene yine o döneme göre pahalıydı fakat düşmesini bekledim hata ettim :)

Aslında bana 5700 XT ekran kartları, 2060'ın çeşitlerine göre daha performanslı geldi fakat ısınma durumu kafamı karıştırdı. Söz konusu Amd ekran kartı ise çok daha fazla ısınma problemi var falan diyorlar. Eğer ısınma durumu önemsenecek kadar yüksek değilse 2060'lı, 2060S'li ekran kartları yerine 5700 XT ekran kartını almayı isterim. Marka takıntım yok, aynı kaliteyi veya daha iyisini, daha uygun fiyata veren marka hangisi ise onu tercih ederim ve tabi garanti konusundaki desteği de önemli benim için. Önerdiğin f/p ürünü 5700 XT ekran kartı hangisi ve 2060 yerine almalı mıyım?

Isınma sorunu hava akışı ile alakalı bir durum ve fazla abartılıyor. VEGA 64 kullanıyorum oyunlarda bazen 78 dereceyi görüyorum, ancak dert etmiyorum çünkü normal bir değer ve referans kart. 5700 XT'nin rakibi 2070S, 5700'ün ise 2060S karar sizin :)

Isınma sorunu hava akışı ile alakalı bir durum ve fazla abartılıyor. Vega 64 kullanıyorum oyunlarda bazen 78 dereceyi görüyorum, ancak dert etmiyorum çünkü normal bir değer ve referans kart. 5700 XT'nin rakibi 2070S, 5700'ün ise 2060S karar sizin :)

Valla şahsen fanatikliğe karşıyım verdiğim paraya en iyi hizmeti hangisi verir ise onu tercih ederim, bu da rekabeti arttırır. O zaman 5700 XT son kararımdır. Son olarak önerdiğin marka var mıdır onu da öğreneyim tamamdır?

Bu arada imzandaki öneriyi gördüm çok beğendim, emek verilmiş bir konu olduğu her halinden belli eline sağlık, bunu her ay yapıyor musun yoksa bu aylık mı? Ya da farklı konuları da ele alıyor musun? :)

Valla şahsen fanatikliğe karşıyım verdiğim paraya en iyi hizmeti hangisi verir ise onu tercih ederim, bu da rekabeti arttırır. O zaman 5700 XT son kararımdır. Son olarak önerdiğin marka var mıdır onu da öğreneyim tamamdır?

Bu arada imzandaki öneriyi gördüm çok beğendim, emek verilmiş bir konu olduğu her halinden belli eline sağlık, bunu her ay yapıyor musun yoksa bu aylık mı? Ya da farklı konuları da ele alıyor musun? :)
Yeni başladım, hedefim aylık olarak yapmak. Farklı konuları da ele alacağım, tabii bayağı bir araştırma yapmam şart direkt atlamak doğru olmuyor. AMD ekran kartlarında bütçeye göre model belirlenir aslında, bütçeni belirtirsen fiyatına göre en iyi modelleri söyleyebilirim hocam.
Bu arada teşekkür ederim :)
3000-3500 TL civarına XFX firmasından şaşmayın derim, THIIC III model kartları çok iyidir. İncehesap cuma indirimlerini bekleyin, paranızı hazır tutun sabredin 5700 XT'ler gelince 3000 TL civarına alınabiliyor.

Son düzenleme:
@alix5555 İkisi de aynı parçalara sahip, aralarındaki tek fark boyut ve mATX seven kişiler de var. Mesela ben küçük olmasını seviyorum, daha önce ATX denediğim için zarif durmuyor. Yani dediğinize katılmıyorum maalesef, herkes aynı şeyi sevecek diye bir kaide yok.

@alix5555 İkisi de aynı parçalara sahip, aralarındaki tek fark boyut ve mATX seven kişiler de var. Mesela ben küçük olmasını seviyorum, daha önce ATX denediğim için zarif durmuyor. Yani dediğinize katılmıyorum maalesef, herkes aynı şeyi sevecek diye bir kaide yok.

M modeller normallere gore yeri kucuk oldugu icin daha fazla isinma yapmaz mi?

Görsellere de bakinca kullanilan malzeme de büyük fark var sogutma acısından. Küçük olsun zarif gorunsun diyorsan orasi ayri fakat gorsellere bakmani tavsiye ederim.
Baktımda stokta kalmadığı belirtilmiş.

10 dk once mevcuttu fiyat ucuz olunca hemen bitiyor. 900 TL'ye MediaMarkt tomawak satti hemen bitti alamadan. Ülkedeki fiyatlar perisan etti milleti

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı