Assasin's Creed serisinden oyun önerisi

methz

Hectopat
Yer
Ascent
Daha fazla  
Arkadaşlar Assasin's Creed serisinin bazı oyunlarını daha önce oynadım. Fakat hiçbirini tamamen bitirmedim ve düzenli olarak oynamadım. Witcher 3'ü bitirdikten sonra oynamak istediğim seri bu. Oyunların konularını vs. hepsini biliyorum fakat oynamadığım, indirmediğim bir sürü oyun var. Yani ara sıra takip ediyorum fakat oynamıyorum. Aklıma 3 ve 4. (Black Flag) oyunlarını oynamak var. İkisini de daha önce oynadım fakat bitirmedim. Onun dışında Ezio üçlemesini önereni çok gördüm fakat daha önce hiç oynamadım.

Assasin's Creed 3
Assasin's Creed 4
Assasin's Creed Syndicate
Assasin's Creed Unity
Ezio üçlemesi
Unity ve Syndicate'den sonra çıkan bütün oyunlar

Bunlardan hangilerini önerirsiniz? Kendi tercihimi sorarsanız şuanda 3'ü oynamak istiyorum aslında. Baya zaman oldu ve unuttum çünkü.

Eğer Witcher 3'ü yeni bitirdiyseniz bence AC: Odyssey'e göz atabilirsiniz. Birçok alanda benzerlikleri var. Epic kupon ile 20 TL gibi bir fiyata edinebiliyorsunuz.

Eğer Witcher 3'ü yeni bitirdiyseniz bence AC: Odyssey'e göz atabilirsiniz. Birçok alanda benzerlikleri var. Epic kupon ile 20 TL gibi bir fiyata edinebiliyorsunuz.
Bitirmedim hocam daha var. Çok güzel oyun gerçekten ve bitirdikten sonra boşlukta hissedeceğim gibi geliyor. Bu yüzden şimdiden ne oynayacağıma karar vermek istiyorum. Ayrıca Odyssey bana en uzak gelen oyunlardan bir tanesi. Çok uzun ve sıkıcı gibi geliyor.

Bitirmedim hocam daha var. Çok güzel oyun gerçekten ve bitirdikten sonra boşlukta hissedeceğim gibi geliyor. Bu yüzden şimdiden ne oynayacağıma karar vermek istiyorum. Ayrıca Odyssey bana en uzak gelen oyunlardan bir tanesi. Çok uzun ve sıkıcı gibi geliyor.
Ben listeme sadece II ve Odyssey'i ekledim. En güzel yorumlar bu ikisinde vardı.

Assassin's Creed evrenini tanımak için ilk oyunun sadece hikayesini YouTube üzerinden izleyip 2. oyunu ve daha sonra da Brotherhood'u oynayın. Ezio'nun ve Desmond'ın hayatı hakkında birçok şey öğreniyorsunuz.

Serinin diğer tüm oyunlarında da Desmond Miles illaki adı geçen birisi olmuştur. Birçok oyunda Ezio'nun da adı geçmiştir ek olarak. Bence çıkış sırasına göre oynanması gereken bir seridir bu seri. Sonra spoiler yersiniz ki çok pişman olursunuz bundan dolayı.

Ben de Witcher'dan sonra kendimi boşlukta hissediyordum fakat AC: Odyssey ile çözüm buldum bu duruma. Oyun uzun fakat sıkıcı değil. Hikayesi, yan görevleri ve açık dünyası cidden çok güzel. Bir bakmanızı öneriyorum, eğer beğenmezseniz de Valhalla'ya bakabilirsiniz.

Korsanlık temasına ilgin varsa Black Flag öneririm. Witcher 3'ten sonra oynanışı biraz kötü gelebilir.
Bana AC serisinin en iyisi gibi geliyor kendisi. Ayrıca en çok oynadığım AC oyunudur. Listeye ekledim fakat ilk tercihim olacağından şüpheliyim. İlk tercihim 3. oyunun Remastered versiyonu olacak gibi. Sadece bu oyun ile Ezio üçlemesi arasında kaldım şuanlık. İleride değişebilir tabii tercihim.

Benim tavsiyem vaktiniz varsa bütün seriyi eksiksiz oynayın. Oyunlar arasında biraz oynanış farklılıkları var ama bir süre sonra alışıyorsunuz. Bütün oyunlar yeterince sürükleyici. Tamamını oynarsanız konu bütünlüğüyle birlikte bitirmiş olursunuz seriyi.

Assassin's Creed evrenini tanımak için ilk oyunun sadece hikayesini YouTube üzerinden izleyip 2. oyunu ve daha sonra da Brotherhood'u oynayın. Ezio'nun ve Desmond'ın hayatı hakkında birçok şey öğreniyorsunuz.

Serinin diğer tüm oyunlarında da Desmond Miles illaki adı geçen birisi olmuştur. Birçok oyunda Ezio'nun da adı geçmiştir ek olarak. Bence çıkış sırasına göre oynanması gereken bir seridir bu seri. Sonra spoiler yersiniz ki çok pişman olursunuz bundan dolayı.
Hocam 1. oyunun hikayesini izledikten sonra tam olarak oynamam gereken oyun sıralaması nedir? 2. oyunu daha sonra da Brotherhood'u oynayın Ezio hakkında bilgi sahibi olursunuz dediniz ama üç tane oyun olması gerekmiyor mu Ezio üçlemesinde? Ardından Revalations mu geliyor?
Bu arada 1. oyunun hikayesini izleyip Ezio üçlemesini bitirdikten sonra Assassin's Creed 3 Remastered ile devam etmeyi düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz tercihlerim hakkında?

Geri
Yukarı