Assasin's Creed serisinden oyun önerisi

Hocam 1. oyunun hikayesini izledikten sonra tam olarak oynamam gereken oyun sıralaması nedir? 2. oyunu daha sonra da Brotherhood'u oynayın Ezio hakkında bilgi sahibi olursunuz dediniz ama üç tane oyun olması gerekmiyor mu Ezio üçlemesinde?
Bu arada 1. oyunun hikayesini izleyip Ezio üçlemesini bitirdikten sonra Assassin's Creed 3 Remastered ile devam etmeyi düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz tercihlerim hakkında?
Ezio üçlemesi AC 2, Brotherhood, Revelations şeklinde. Bence üçlemeyi atlamayın. Bunlar bitince 3,4 şeklinde devam edersiniz.

Kesinlikle assasin's Creed Syndicate derim. Hafızam silinse tekrar oynamak istediğim oyunlardan. Sanayi devrimi İngiltere'sini iliklerine kadar yaşıyorsunuz. Bu oyunu bitirdikten sonra vampyr da tavsiye ederim.

Ezio üçlemesi AC 2, Brotherhood, Revelations şeklinde. Bence üçlemeyi atlamayın. Bunlar bitince 3,4 şeklinde devam edersiniz.
Teşekkürler. AC 1'i YouTube'dan dinleyeceğim. 2. oyunu, daha sonra Brotherhood oyununu, daha sonra da Revelations oyununu bitireceğim. Ondan sonra zaten normal bir şekilde 3,4, Unity, Syndicate diye devam eder. Yalnız Unity ile Syndicate arasında bir bağlantı var mı? Açıkçası çok oynayasım yok Unity'yi. Sadece Syndicate'i oynamak daha iyi gibi geliyor.
Ben de Witcher'dan sonra kendimi boşlukta hissediyordum fakat AC: Odyssey ile çözüm buldum bu duruma. Oyun uzun fakat sıkıcı değil. Hikayesi, yan görevleri ve açık dünyası cidden çok güzel. Bir bakmanızı öneriyorum, eğer beğenmezseniz de Valhalla'ya bakabilirsiniz.
Arada kaynamış, cevap vermeyi unutmuşum kusura bakmayın. AC Valhalla için sistemim maalesef yeterli değil. PS5 alabilirsem orada oynarım kesinlikle. Odyssey'i madem bu kadar öneriyorsunuz, bakacağım fakat ondan önce bitirmem gereken birçok AC oyunu var. O yüzden biraz arkaplanda kalması gerek maalesef.

Son düzenleme:
  • Assassin's Creed
  • Assassin's Creed II
  • Assassin's Creed: Brotherhood
  • Assassin's Creed: Revelations
  • Assassin's Creed III
  • Assassin's Creed IV: Black Flag
ve sonrası çok önemli değil. Sonrasında Rogue vb. oyunlara yönelebilirsiniz ya da Liberation'a. O da olmadı Unity'ye.

• Assassin's Creed
  • Assassin's Creed II
  • Assassin's Creed: Brotherhood
  • Assassin's Creed: Revelations
  • Assassin's Creed III
  • Assassin's Creed IV: Black Flag
ve sonrası çok önemli değil. Sonrasında Rogue vb. oyunlara yönelebilirsiniz ya da Liberation'a. O da olmadı Unity'ye.
Aynen hocam bu şekilde yapacağım. Yalnız AC'yi aşağıdaki linkten dinleyeceğim. Çok eski bir oyun olduğu için mekanik konusundan vs. hiç bulaşmak istemiyorum. Hikayesini anlasam yeterli sonuçta. Bölüm bölüm ilerliyor bu arada.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Assassin' Creed
Assassin' Creed 2
Assassin' Creed Brotherhood
Assassin' Creed Revelations
Assassin' Creed 3
Assassin' Creed 4: Black Flag
Assassin' Creed Unity
Assassin' Creed Syndicate
Bu oyunlar gerçek Assassin' Creed gibi olan oyunlar. Sonrası Assassin' Creed ile bir alakası kalmayan oyunlar.
Ezio üçlemesinden sonra hikaye neredeyse hiç devam etmiyor. Valhalla'nın son kısımlarında hikaye devam ediyor sadece.
Aynen hocam bu şekilde yapacağım. Yalnız AC'yi aşağıdaki linkten dinleyeceğim. Çok eski bir oyun olduğu için mekanik konusundan vs. hiç bulaşmak istemiyorum. Hikayesini anlasam yeterli sonuçta. Bölüm bölüm ilerliyor bu arada.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AC 1'i bence de oynamayın. Sorun eski olması değil, sıkıcı olması.

Assassin's Creed Origins bitirdim şuan Odyssey oynuyorum gelecek de valhalla oynayacağım
Önceki oyun serilerine hiç bakmadım bakmam gibime de geliyor...
Size tavsiyem yenilik gibisi yoktur eskiler esiklerde kaldı diyelim.

Assassin's Creed Origins bitirdim şuan Odyssey oynuyorum gelecek de valhalla oynayacağım
İnanın eskiler çok daha iyi hocam. Yenilerin tadı tuzu yok... Hikayeye etkisi yokmuş zaten yenilerin. Bu yüzden Odyssey ve Origins'in yüzüne bakar mıyım orası muamma. Valhalla'ya PS5 alabilirsem inşallah bakarım. O güzel gibi duruyor sadece.

Eski oyunlar daha bir Assassin' Creed gibi hissettiriyor. Şimdi oyunun adı Assassin' Creed ama gizlilik namına bir şey yok. Hikaye desen, Ezio üçlemesinden sonra durdu. Bir tek Valhalla'nın son kısımlarında hikayeyi devam ettiriyorlar. Tavsiyem ilk oyununun hikayesini videolar ile anlayıp Ezio üçlemesini oynamak. Özellikle 2. oyun ve Black Flag serinin en iyi oyunudur.

Eski oyunlar daha bir Assassin' Creed gibi hissettiriyor. Şimdi oyunun adı Assassin' Creed ama gizlilik namına bir şey yok. Hikaye desen, Ezio üçlemesinden sonra durdu. Bir tek Valhalla'nın son kısımlarında hikayeyi devam ettiriyorlar. Tavsiyem ilk oyununun hikayesini videolar ile anlayıp Ezio üçlemesini oynamak. Özellikle 2. oyun ve Black Flag serinin en iyi oyunudur.
Hocam 2. oyun dahil Ezio üçlemesini hiç oynamadım. Ama Black Flag gerçekten çok iyi bir oyun. Witcher 3 bitirir bitirmez başlayacağım seriye. Birbirine karışmasın diye bitmeden başlamıyorum. Bir de oynadığım başka oyunlar da var. Valorant gibi veya arkadaşlarımla oynadığım başka multiplayer oyunlar gibi. Yorumlarınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı