Çözüldü Assassin's Creed 2 kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba sorunum şu şekilde;
Assassin's Creed 2 oyununa sahibim. Sistem fazlasıyla yeterli olduğu halde oyunda sürekli kasma problemleri yaşıyorum. Örnek vermek gerekirse oyun normalde 60 FPS çalışıyor. Ama ikide bir FPS düşüşü yaşıyorum. Kasma sürekli olmuyor nasıl desem devamlı düşük FPS almıyorum ara ara düşüyor. Mesela 1 dakika 60 FPS'de oynadıysam 30 saniye 10-15 FPS. Yani bir düşüyor bir yükseliyor bir düşüyor bir yükseliyor sürekli böyle ve önemli anlarda 60FPS ile giderken bir anda 5 FPS oluyor 2 saniye donuyor çıldırıyorum.

Sistemim;
ASUS notebook.
Windows 10.
8 GB RAM.
2 GB NVIDIA GT840M ekran kartı.

(Sistem kötü demeyin ben bu sistemde 30FPS sabit Battlefield 1 bitirdim.)

Çözüm
Oyun kopya demiştiniz sanırım. Orjinal olmayanlarda bazen böyle sorunlar olabiliyor. Korsan hiç bir zaman desteklenmiyor. Daha geçenlerde UPlay ücretsiz orjinal olarak AC2 dağıttı herkese.
Bilseydim alırdım orjinal. Bende oyunları orjinal oynamak isterim tabi ama oyunlara harcayacak bütçem yok mecbur korsan oynuyorum.
Sorunu çözdüm. Aslında tam olarak çözüm sayılmaz. Rivaturner ile FPS değerini 30'a sabitledim. Böylece ani düşmeler aşağı yukarı yüzde 80 civarında azaldı en azından oyun oynanıyor. Teşekkürler.
Assassin's Creed Serisi optimizasyon konusunda çok değişik bir oyun. Ben Intel HD Graphics ile oyunu bitirdim. Bir arkadaşım GTX 750 ile anca bitirdi.

Assassin's Creed Serisi optimizasyon konusunda çok değişik bir oyun. Ben Intel HD Graphics ile oyunu bitirdim. Bir arkadaşım GTX 750 ile anca bitirdi.

Pentium 4 ya da Core 2 Duo gibi bir işlemci kullanmışsa anca bitirir tabii, daha çok işlemciye yüklenen bir seri dersek daha doğru olur, ama yine de ekran kartından ödün vermemek gerekiyor.

Laptopum ısınıyor evet ama mesela GTA 5 de 30-40 fps oynayabiliyorum sıkıntısız daha dün oynadım. Afterburner nedir ? Güç seçeneği en yüksek performans.
işlemci kullanımı şarjda ve pilde en düşük kullanım en yüksek kullanım herşeyii 100 yapın güç seçeneklerinden yani şöyle birde intel grafik ayarınıda maksimum performansa alın

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    35,8 KB · Görüntüleme: 112
işlemci kullanımı şarjda ve pilde en düşük kullanım en yüksek kullanım herşeyii 100 yapın güç seçeneklerinden yani şöyle birde intel grafik ayarınıda maksimum performansa alın

Oyunu harici Nvidia grafik birimiyle çalıştırırsa daha sağlıklı olur, söylediklerinizi uygulasın ama Intel grafik birimi için ayar yapmasına gerek yok.

Arkadaşın durumunu bende yaşıyorum AC2 orijinali var(geçenlerde bedava vermişlerdi) normalde oynarken bir şey yok fakat yukarı baktığımda ya da bir sinematik girdiğinde oyun resmen donuyor hareket etmeyecek hale geliyor.
Oyun ayarları en yüksekte
Benim sistemimde 2200G Vega8 grafik 16 GB RAM 250 SSD

Dostum genelde koşma sırasında ve görev bitişlerinde olur bu olay. 3 AC oyunu bitirdim hepsinde aynı senaryo maalesef.
Hem dediğin yerlerde oluyor hemde göreve girince cutscenede çok donuyor.
Benimde anlamadığım bu. Bir arkadaşım oyunu 40fps de takılmadan bitirdiğini söylüyor ve ekran kartı benimkinden daha kötü.
Oyunu harici Nvidia grafik birimiyle çalıştırırsa daha sağlıklı olur, söylediklerinizi uygulasın ama Intel grafik birimi için ayar yapmasına gerek yok.
Oyunları zaten hep sağ tıklayıp "yüksek performanslı nvidia işlemcisi" seçerek açıyorum.
Laptop kullanıyorsunuz galiba, sistemin güç seçenekleri ayarlarından en yüksek/nihai performans modunda olduğundan emin olun, ek olarak sıcaklık problemi yaşıyor olabilirsiniz. Sorun yaşadığınız an oyun içi Afterburner ile SS paylaşın mümkünse.
Adsız.jpg

Bu şekilde gösteriyor.

Adsız1.jpg

Bak mesela menüye bi giriyorum donmaktan menüde gezemiyorum fps yerlerde.

Son düzenleme:
Assassin's Creed 2 oyununa sahibim. Sistem fazlasıyla yeterli olduğu halde oyunda sürekli kasma problemleri yaşıyorum. Örnek vermek gerekirse oyun normalde 60 FPS çalışıyor. Ama ikide bir FPS düşüşü yaşıyorum. Kasma sürekli olmuyor nasıl desem devamlı düşük FPS almıyorum ara ara düşüyor. Mesela 1 dakika 60 FPS'de oynadıysam 30 saniye 10-15 FPS. Yani bir düşüyor bir yükseliyor bir düşüyor bir yükseliyor sürekli böyle ve önemli anlarda 60FPS ile giderken bir anda 5 FPS oluyor 2 saniye donuyor çıldırıyorum.

Sistemim;
ASUS notebook.
Windows 10.
8 GB RAM.

Çöznürlüğü ve ayarları yükseltmeyi deneyin.

Sistemim;
ASUS notebook.
Windows 10.
8 GB RAM.

Post fx ayarını kapalıyasa aç normalde fps düşürür ama bende de aynı sorun vardı açtım artık yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı