Assassin's Creed 3 nasıl alınır?

Xevanior

Megapat
Makaleler
13
Merhaba, Assassin's Creed serisinde şu anda Unity oynuyorum ve çok beğendim. Rouge-Unity-AC: 3 üçlemesinin birbiriyle bağlantılı olduğunu öğrenince diğer oyunları da almaya karar verdim fakat AC: 3 Remastered'ın çok buglu olduğu söyleniyor ve gereksiz fiyatı fazla. Steam'de Remastered olmayan orijinal oyunu Ubisoft kaldırmış. Assassin's Creed 3'ün orijinal halini nasıl alabilirim, ya da Remastered mı almalıyım? Öneriniz nedir?

Merhaba, Assassin's Creed serisinde şu anda Unity oynuyorum ve çok beğendim. Rouge-Unity-AC: 3 üçlemesinin birbiriyle bağlantılı olduğunu öğrenince diğer oyunları da almaya karar verdim fakat AC: 3 Remastered'ın çok buglu olduğu söyleniyor ve gereksiz fiyatı fazla. Steam'de Remastered olmayan orijinal oyunu Ubisoft kaldırmış. Assassin's Creed 3'ün orijinal halini nasıl alabilirim, ya da Remastered mı almalıyım? Öneriniz nedir?
Şimdi SteamDB üzerinden son indirimdeki fiyatlarına baktım ve aslında çokta birşey kaybetmemişsiniz.AC 3 Remastered ve AC Liberation oyunlarının gelmesinin sebebi oyunun Ultimate versiyonunda Season Pass'in dahil olarak gelmesi.Ama normal versiyonu almış oyuncular eğerki Season Pass'i de almak isterlerse diye DLC şeklinde satın alınabiliyor.Eğerki indirimde alırsanız:

AC Odyssey Standard Edition:174,75
AC Odyssey Season Pass:187,60
AC Odyssey Ultimate Edition:349,75

Ultimate Edition aldığınızda diğer 2 Remastered geliyor çünkü paket hem orijinal oyunu hemde Season Pass'i içeriyor.
Sanıyorum ki siz Standard Edition yani en düşük paketi almışsınız.Bu durumda DLC'ler kısmından indirimde 187,60TL'ye düşen Season Pass'i almanız yeterli olacaktır.Bu fiyata hem AC Odyssey'in tüm DLC'lerini hem AC 3 Remastered'ı hemde AC Liberation Remastered'ı alacaksınız.Ultimate Edition halinde indirimde alırsanız 349,75'e gelen paket tek tek alındığında 362,35TL'ye geliyor.Yani o paket yalnızca 12,60TL'lik bir indirimden fazla bir işe yaramıyor.Season Pass'i almak en mantıklı hamle olacaktır.
Görsel olarak:
IMG_20230527_011654.jpg
IMG_20230527_011709.jpg
IMG_20230527_011720.jpg

Not:Ben zamanında orijinal AC 3'ü "malum yollardan" oynamıştım onda bile bug ve hata doluydu.O yüzden Remastered çok buglu diyenleri çok takmayın.

Not 2:AC 3-Unity-Rogue bağlantılı demişsiniz ama bahsettiğiniz AC 2-Brotherhood-Revelations-AC 3 şeklinde olmasın?

Şimdi SteamDB üzerinden son indirimdeki fiyatlarına baktım ve aslında çok da bir şey kaybetmemişsiniz. AC 3 Remastered ve AC Liberation oyunlarının gelmesinin sebebi oyunun Ultimate versiyonunda Season Pass'in dahil olarak gelmesi. Ama normal versiyonu almış oyuncular eğer ki Season Pass'i de almak isterlerse diye DLC şeklinde satın alınabiliyor. Eğer ki indirimde alırsanız:

AC Odyssey Standard Edition: 174, 75
AC Odyssey Season Pass: 187, 60
AC Odyssey Ultimate Edition: 349, 75

Ultimate Edition aldığınızda diğer 2 Remastered geliyor çünkü paket hem orijinal oyunu hem de Season Pass'i içeriyor.
Sanıyorum ki siz Standard Edition yani en düşük paketi almışsınız. Bu durumda DLC'ler kısmından indirimde 187, 60TL'ye düşen Season Pass'i almanız yeterli olacaktır. Bu fiyata hem AC Odyssey'in tüm DLC'lerini hem AC 3 Remastered'ı hem de AC Liberation Remastered'ı alacaksınız. Ultimate Edition halinde indirimde alırsanız 349, 75'e gelen paket tek tek alındığında 362, 35TL'ye geliyor. Yani o paket yalnızca 12, 60TL'lik bir indirimden fazla bir işe yaramıyor. Season Pass'i almak en mantıklı hamle olacaktır.
Görsel olarak:
Eki Görüntüle 1794988Eki Görüntüle 1794989Eki Görüntüle 1794990
Not: Ben zamanında orijinal AC 3'ü "malum yollardan" oynamıştım onda bile bug ve hata doluydu. O yüzden Remastered çok buglu diyenleri çok takmayın.

Not 2: AC 3-Unity-Rogue bağlantılı demişsiniz ama bahsettiğiniz AC 2-Brotherhood-Revelations-AC 3 şeklinde olmasın?

Hocam internette o üçlünün bağlantılı olduğu söyleniyordu. AC: 2 - Brotherhood - Revelations'ta Ezio karakterini canlandırıyormuşusuz ama AC: 3 öyle değilmiş sanırım. Hatta şöyle bir mesaj atmış bir kullanıcı:

"Rogue'de Achilles'in öğrencisi olup, Achilles'e ihanet edip Haytham ile birlikte ayağına sıktık. Rogue'nin sonunda Unity'deki ana karakterin babasını öldürdük. 3'te Connor olup, yaşlı ve sakat kalmış Achilles'ten ders alıp, Rogue'de Shay'in sayesinde tapınakçıların kazanmış olduğu üstünlüğü geri aldık ayrıca Haytham "reyizi" öldürdük."

Sonuç olarak benim season Pass almam daha karlı olur gibi. Teşekkürler.

Hocam internette o üçlünün bağlantılı olduğu söyleniyordu. AC: 2 - Brotherhood - Revelations'ta Ezio karakterini canlandırıyormuşusuz ama AC: 3 öyle değilmiş sanırım. Hatta şöyle bir mesaj atmış bir kullanıcı:

"Rogue'de Achilles'in öğrencisi olup, Achilles'e ihanet edip Haytham ile birlikte ayağına sıktık. Rogue'nin sonunda Unity'deki ana karakterin babasını öldürdük. 3'te Connor olup, yaşlı ve sakat kalmış Achilles'ten ders alıp, Rogue'de Shay'in sayesinde tapınakçıların kazanmış olduğu üstünlüğü geri aldık ayrıca Haytham "reyizi" öldürdük."

Doğru da olabilir hocam yanlış bilgilendirmeyeyim aslında Unity ve Rogue oynamadım ancak AC 3'teki Desmond'un hikayesi AC 1-AC 2-AC Brotherhood-AC Revelations-AC 3 şeklinde gidip AC 3'te sona erdiği için böyle düşünmüştüm başka türlü bağlantılarda olabilir.

Not:Ben zamanında orijinal AC 3'ü "malum yollardan" oynamıştım onda bile bug ve hata doluydu.O yüzden Remastered çok buglu diyenleri çok takmayın.
AC3 Remastered orijinal oyunda olmayan buglara da sahip olduğu için insanlara çok buglu diyor.

Günümüz hikâyesi olarak AC1, AC2, Brotherhood, Revelations ve 3 bağlantılı. Onun dışında aynı karakterleri içermesi sebebiyle de AC3, AC4, Rogue ve Unity bağlantılı.

Wikipedia'da AC: 1, AC: 2, Brotherhood, Revelations, AC: 3, AC: 4 ve Syndicate gösteriyor hikaye sırası açısından. AC: 3 bu seriyle alakalıysa aynı anda Unity ve Rogue ile nasıl bağlantılı olabiliyor onu çözemedim açıkçası. Sanırım ilk yazdığım sırayla oynamam gerekiyor, Unity ve Rogue daha alakasız sanırım.

Wikipedia'da AC: 1, AC: 2, Brotherhood, Revelations, AC: 3, AC: 4 ve Syndicate gösteriyor hikaye sırası açısından. AC: 3 bu seriyle alakalıysa aynı anda Unity ve Rogue ile nasıl bağlantılı olabiliyor onu çözemedim açıkçası. Sanırım ilk yazdığım sırayla oynamam gerekiyor, Unity ve Rogue daha alakasız sanırım.
Rogue, 4 ile bağlantılı. 4 ise 3 ile bağlantılı. Rogue'in finali Unity'nin başlangıcı hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı