Assassin's Creed Mirage'de oyunu Assassin's Creed 1 gibi gösteren bir AC1 filtre seçeneği olacak

Eğer o gri, cansız ve çirkin atmosferi gerçekten seviyorsanız veya özlediyseniz oyunu AC1 gibi gösteren bir filtre seçeneği olacak. Bu seçeneği aktif hâle getirerek o renkli Bağdat'ı renksiz Bağdat yapabilir ve 2007'de çıkan o dandik oyuna benzetebilirsiniz oyunu.
filtreli vs filtresiz karşılaştırması:
Eki Görüntüle 1815810

kaynaklar:

Dövüş mekaniği ile parkuru iyi yapmak yerine adamlar mavi gri filtre getiriyor adamlardaki vizyona bak.

Dövüş mekaniği ile parkouru iyi yapmak yerine adamlar mavi gri filtre getiriyor adamlardaki vizyona bak.

Ubisoft işte hocam. Umarım bu oyun patlar da bir daha fan service üzerine kurulu bir oyun yapmazlar. Tabii Ubisoft'un her şeyini yiyen adamlar bunu da sevecektir. Ana karakter havalı (!) diye oyunu övecek bir sürü çocuk var.

Eğer o gri, cansız ve çirkin atmosferi gerçekten seviyorsanız veya özlediyseniz oyunu AC1 gibi gösteren bir filtre seçeneği olacak. Bu seçeneği aktif hâle getirerek o renkli Bağdat'ı renksiz Bağdat yapabilir ve 2007'de çıkan o dandik oyuna benzetebilirsiniz oyunu.
Filtreli vs filtresiz karşılaştırması:
Eki Görüntüle 1815810

Kaynaklar:

Ya ben beğendim de Ac 1 bitirmiş olarak ama gereksiz duyuyorum böyle grafikle bu filtre narasın ya

Filtreli vs filtresiz karşılaştırması:
Eki Görüntüle 1815810

Kaynaklar:

İlk oyuna bu kadar hakaret etmene gerek yoktu…

Gereksiz nefret kusulmuş, ilk oyunu hiç mi hiç sevmem ama gri tonu hoşuma gitmişti. Buraya da eklenmesi, açıkçası gram önemi olmayan bir özellik. Seven açacak, sevmeyen normal devam edecek işte sorun ne ki? İsteyene böyle bir seçenek sunulması gayet de güzel, kaldı ki “Buna harcayacakları süreyi şuna şuna harcasalar” diyenleri de anlayamıyorum. Günümüzde şu renk paletini oyuna eklemek ne kadar vakit alır ki?

Eleştireceksiniz de, doğru yerden eleştirin ki bir anlamı olsun. Mesela geriye dönüş adı altında, takip görevi gibi saçmalıkları da eklerlerse o zaman aşırı anlamsız bir oyun olmuş olacak. Bir yerde böyle bir şey okumuştum sanki, umarım hafızam beni yanıltıyordur.

@NotAKnightAnymore hocam sizin dediğiniz AC1 bile oynamamış ama sırf havalı görünmek için bu filtreyi kullanacak 2014'lü kişiyi bulduk galiba. 😀

Filtre de çok kötü görünüyor bu arada. Renkli Bağdat'ı çamur Bağdat ile değiştirmek için bir sebep göremiyorum.

Bu arada 07 liyim ve AC1'i 3 kez bitirdim hep canım sıkıldıkça açarım senin de görüp görebileceğin bütün AC oyunlarını defalarca bitirmişimdir. He AC sevmiyorsanız sıkıntı yok fakat nefret kusmaya gerek yok zira ilk oyun olduğu için biraz acemilik vardı Ubisoft'ta fakat ilk 4 oyunu cidden çok seviyorum ben en sevdiğim protagonist altaïr'dir. Çok nefret kusuyorsun yapma AC1' sevmiyor olabilirsin fakat seven insanlarda var mesela sonu bana çok epik geliyor aynı şekilde acre atmosferi de Assassin's Creed atmosferine ve altaïr karakterine bizzat uyuyor sen gidip RPG trilogy oynamaya devam edebilirsin.

Filtre de çok kötü görünüyor bu arada. Renkli Bağdat'ı çamur Bağdat ile değiştirmek için bir sebep göremiyorum.

Sen istersen Bağdat'ı renkli oynarsın ben soğuk atmosfer seviyorum AC oyunlarında, RPG trilogy o yüzden hiç beğenmemiştim. Diğer AC oyunlarında atmosfere bakmadım çünkü soğuk atmosfer vermesine gerek yoktu, parkur dövüş ve ortam ile benim gönlümü kazanmışlardı. Fakat bu bana 2014'lü veya AC1 hiç oynamamış demenizi gerektirmiyor. AC1'i hiç oynamamış demenizi kendime hakaret saydım zira dediğim gibi 3 kez falan bitirdim oyunu. İlk 4 oyunu zaten defalarca kez bitirdim aralarında en çok sevdiğim AC2'dir ve koca Assassin's Creed serisinde en sevdiğim protagonist altaïr'dir.

Son düzenleme:
Bu arada 07 liyim ve AC1'i 3 kez bitirdim hep canım sıkıldıkça açarım senin de görüp görebileceğin bütün AC oyunlarını defalarca bitirmişimdir. He AC sevmiyorsanız sıkıntı yok fakat nefret kusmaya gerek yok zira ilk oyun olduğu için biraz acemilik vardı Ubisoft'ta fakat ilk 4 oyunu cidden çok seviyorum ben en sevdiğim protagonist altaïr'dir. Çok nefret kusuyorsun yapma AC1' sevmiyor olabilirsin fakat seven insanlarda var mesela sonu bana çok epik geliyor aynı şekilde acre atmosferi de Assassin's Creed atmosferine ve altaïr karakterine bizzat uyuyor sen gidip RPG trilogy oynamaya devam edebilirsin.

Hocam Odyssey AC4 dışındaki tüm oyunlardan çok daha dolu bir oyun. Diğer 2 RPG'yi sevmem zaten. Ayrıca tecrübe o zamanlar en üst noktadaydı. PoP üçlemesi yapıldıktan sonra yapıldı bu unutmayın.

Gereksiz nefret kusulmuş, ilk oyunu hiç mi hiç sevmem ama gri tonu hoşuma gitmişti. Buraya da eklenmesi, açıkçası gram önemi olmayan bir özellik. Seven açacak, sevmeyen normal devam edecek işte sorun ne ki? İsteyene böyle bir seçenek sunulması gayet de güzel, kaldı ki “Buna harcayacakları süreyi şuna şuna harcasalar” diyenleri de anlayamıyorum. Günümüzde şu renk paletini oyuna eklemek ne kadar vakit alır ki?

Eleştireceksiniz de, doğru yerden eleştirin ki bir anlamı olsun. Mesela geriye dönüş adı altında, takip görevi gibi saçmalıkları da eklerlerse o zaman aşırı anlamsız bir oyun olmuş olacak. Bir yerde böyle bir şey okumuştum sanki, umarım hafızam beni yanıltıyordur.
Ortada filtreyi sorun eden oldu mu sanmıyorum, ben firmayı, pazarlama politikasını eleştiriyorum.
İşin esprisi o zaten, köklere dönüş adı altında eski AC oyunlarının tüm oynanışı, mekaniklerini, harita ve çevre dizaynını getirip getirmeyecekleri.
Renk paletine kadar getiriyorlarsa insanların şüpheye düşmesi normal.

Oyun geliştirmek ile ne kadar ilgileniyorsunuz veya bilgi sahibisiniz bilmiyorum ama ; en basitinden yeni renk paletinde gece/gündüz döngüsündeki ışık gölge vs. kırılmasını, değişimini ve tonlarını ayarlamaları gerekecek.
Aksi takdirde boğuk renk paletinde gece gündüz geçişleri 2023 yılında kabul edilemeyecek bir hale gelecek.
Onun için de halen sözümün arkasındayım.
Şu dönemde hemen hemen her oyunun hatalı, yerleri öpen optimizasyona sahip şekilde çıkış yaptığını, çıkış sonrası desteğin kıt olduğunu düşünürsek filtre için ayıracakları zaman, elemanı buglar ve optimizasyonlara ayırmaları hem oyun hem de firma açısından daha iyi olur.
Heleki bahsettiğimiz firma Ubisoft iken, çıkardıkları her iki oyundan biri bug ve optimizasyon özürlüsü oluyor.
Bu sorunlar öyle bir iki günde halledilecek gibi de değiller, ilk gün yaması almadan oynanmaları mucize.
Hâlen daha pek de yeni sayılmayacak fakat epey kitlesi bulunan oyunlarında bu sorunlar bulunuyor, aradan yıllar geçmesine rağmen.

Son düzenleme:
Hocam Odyssey AC4 dışındaki tüm oyunlardan çok daha dolu bir oyun. Diğer 2 RPG'yi sevmem zaten. Ayrıca tecrübe o zamanlar en üst noktadaydı. Pop üçlemesi yapıldıktan sonra yapıldı bu unutmayın.

Sands of time cidden mükemmel bir oyundu bu arada. Oddyssey'de harita bolluğu var haritasını büyütünce doğal olarak aktiviteler çok daha fazla oluyor fakat beni hikayeden koparmıştı o yüzden pek bir şey anlayamamıştım. Ben asıl back to roots olayını AC: Origins son savaşından önce yaşamıştım. Spoiler vermek istemiyorum gidip YT'den izleyebilirsiniz. AC4 ise hala mükemmel ve premium hissettiriyor insana. Atmosferi, mekanikleri, haritası ve hikayesi fakat ben takip görevlerinden yılmıştım. Mümkünse AC Mirage de takip görevleri olmasın yoksa bir anlamı kalmaz 😄. Mekanik hakkında AC1 de güzel fakat yavaş mekanikler vardı, savaş mekanikleri çok yavaş ve zorluyordu ama alışınca kolaydı. Grafik işinde hakikaten yeniydi çünkü pop biliyorsunuz PS2 ve PS3'e çıkmıştı fakat şöyle bir grafikten söz ediyoruz:

images (13).jpeg

O yüzden grafik konusunda AC1'i hiç suçlamadım hatta bence AC1'e uyabilecek mükemmel atmosferin o olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı