Assassin's Creed Mirage'de oyunu Assassin's Creed 1 gibi gösteren bir AC1 filtre seçeneği olacak

Bence direkt köklere dönüş olayını eleştirebiliriz. Neden artık yeni bir şeyler denemiyorlar? 2017'de yaptıkları bir formül tuttu fakat artık insanlar da ondan bıktı diye neden 2007'ye dönmeyi istiyorlar?
İnsanlar ikiye ayrıldı, ilki "Abi artık AC ile alakası kalmadı wiçıra döndürdüler iyice niye buna AC diyorlar ki?" diyen kesim. İkincisi durumdan memnun olan kesim. Ubisoft da iki tarafı birden memnun edebilmek için ilk tayfaya ara bir oyun olan Mirage verecek. İkinci kesim için zaten oyun yapılıyor, ki muhtemelen yine öyle devam edecekler satışlar düşmezse eskiden olduğu gibi. Yani her iki taraf da memnun olabilir. Ben de son oyunlardan Odyssey'i sevmiş olsam da, bu oyunların AC ile bir alakası olmadığı da bir gerçek. Gönül isterdi ki eski tarzda yapıp, eski oyunların eksiğini kapattıkları oyunlar çıkarsalar.
2017'de yaptıklarını devam ettirseler bu sefer "Abi bunlar da bir formül tutturdu mu 50 tane aynı oyundan yapıyorlar" muhabbeti dönecek. Değişiklik iyidir, eskiye dönüş kısmında da yine kendimi tekrar edeceğim ama o eskiyi alıp eski eksilerini çıkarırlarsa, bir kaç da yenilik ekledin mi yeter de artar. Yani vaat edilende bir sıkıntı yok, sadece Ubisoft olduğu için kısmen haklı bir önyargınız var ve en ufak şeylerde de bu önyargı devreye giriyor. Ben de Ubisoft'u sevmem, ancak şu ana kadar gösterdikleri şeylerde bir eksi göremedim. Yine de bir ton sorunla, hatayla, eksikle çıkacağı kesin olsa da ben Ubisoft standartlarında güzel bir oyun çıkacağını düşünüyorum.

Bence direkt köklere dönüş olayını eleştirebiliriz. Neden artık yeni bir şeyler denemiyorlar? 2017'de yaptıkları bir formül tuttu fakat artık insanlar da ondan bıktı diye neden 2007'ye dönmeyi istiyorlar?

Çünkü fanların %75'i eski Assassin's Creed'i özlüyorken neden yeni şeyler denesinler? Devir artık eskiye dönme devri, insanlar eski şeylere özlem duyuyor, oyun firmaları her şeyin Remastered ve remake versiyonunu çıkarıyor, insanların zevkleri eskilere dönüyor. Bu nedenle çıkacak yeni şeyler uzun vadeli ve kazançlı olmaz, olamaz. Ya eskilere dönme akımına katılırlar ya da bu akım karşısında batarlar veya işleri tutmaz.

İnsanlar ikiye ayrıldı, ilki "abi artık AC ile alakası kalmadı wiçıra döndürdüler iyice niye buna AC diyorlar ki?" diyen kesim. İkincisi durumdan memnun olan kesim. Ubisoft da iki tarafı birden memnun edebilmek için ilk tayfaya ara bir oyun olan Mirage verecek. İkinci kesim için zaten oyun yapılıyor, ki muhtemelen yine öyle devam edecekler satışlar düşmezse eskiden olduğu gibi. Yani her iki taraf da memnun olabilir. Ben de son oyunlardan Odyssey'i sevmiş olsam da, bu oyunların AC ile bir alakası olmadığı da bir gerçek. Gönül isterdi ki eski tarzda yapıp, eski oyunların eksiğini kapattıkları oyunlar çıkarsalar.
2017'de yaptıklarını devam ettirseler bu sefer "abi bunlar da bir formül tutturdu mu 50 tane aynı oyundan yapıyorlar" muhabbeti dönecek. Değişiklik iyidir, eskiye dönüş kısmında da yine kendimi tekrar edeceğim ama o eskiyi alıp eski eksilerini çıkarırlarsa, birkaç da yenilik ekledin mi yeter de artar. Yani vaat edilende bir sıkıntı yok, sadece Ubisoft olduğu için kısmen haklı bir önyargınız var ve en ufak şeylerde de bu ön yargı devreye giriyor. Ben de Ubisoft'u sevmem, ancak şu ana kadar gösterdikleri şeylerde bir eksi göremedim. Yine de bir ton sorunla, hatayla, eksikle çıkacağı kesin olsa da ben Ubisoft standartlarında güzel bir oyun çıkacağını düşünüyorum.

Çok doğru bir açıklama.

Çünkü fanların %75'i eski Assassin's Creed'i özlüyorken neden yeni şeyler denesinler? Devir artık eskiye dönme devri, insanlar eski şeylere özlem duyuyor, oyun firmaları her şeyin Remastered ve remake versiyonunu çıkarıyor, insanların zevkleri eskilere dönüyor. Bu nedenle çıkacak yeni şeyler uzun vadeli ve kazançlı olmaz, olamaz. Ya eskilere dönme akımına katılırlar ya da bu akım karşısında batarlar veya işleri tutmaz.

Çok doğru bir açıklama.
Capcom Sağolsun bi remake tutturdu 2 2019dan beri her firma yapıyor :D

Ya eskilere dönme akımına katılırlar ya da bu akım karşısında batarlar veya işleri tutmaz.
O zaman neden Microsoft, From Software, Sony veya Rockstar tüm oyunlarına Remaster veya Remake yapmamasina rağmen batmıyor? Devir eskiye dönme devri değil devir ya adam akıllı iş yapıp yoluna devam etme ya da eskiden tutmuş şeylerden tekrar yararlanma devri. Kimisi hem Remake hem de yeni oyun anlamında başarılı oluyor, kimisi remake/ remaster işinde başarısız olup yeni işinde başarılı oluyor. Kimisi de ki bu Ubisoft oluyor hem yeni oyunlarda hem de remaster işlerinde cuvalliyor. Ubisoft remaster hiç yapmadı demeyin yaptı. Alay konusu olan AC Ezio Collection veya nişan sistemi bozulan FC3 Classic Edition var. Ha ama kimse remake veya remaster olmadığı sürece eskiye dönmüyor. Aksine yeni şeyler yapıyor.

Çünkü fanların %75'i eski Assassin's Creed'i özlüyorken neden yeni şeyler denesinler? Devir artık eskiye dönme devri, insanlar eski şeylere özlem duyuyor...
Eğer 2020'de olsaydık buna katılırdım fakat her önüne gelen bu furyaya katıldığı için insanlar yavaştan bu tarz işlerden şikayet etmeye başladı.

Çünkü fanların %75'i eski Assassin's Creed'i özlüyorken neden yeni şeyler denesinler?
Hocam "Aman tanrım ASSASSIN'S CREED!" diye gezen tayfa sizsiniz. Ben arkada podcast açıkken oynayıp kenara koyacağım bu oyunları, hep yaptığım gibi. 13 tane daha aynı oyunu oynadıktan sonra "Artık yeni şeyler yapın ya." diye ağlayan da yeni oyunlara "Bu AC değil." diye ağlayan da aynı tayfa. O sırada ben AC2, Odyssey gibi kaliteli olanları övüp AC1, Valhalla gibi dandikleri gömüp yine de her yeni çıkan oyunu laf etmeden alıp oynamaya devam edeceğim. Ne kadar gomersem gomeyim AC1'i %100 bitirdiğim veya AC Valhalla'ya 300'e yakın saat gömdüğüm gerçeği değişmeyecek.

İnsanlar ikiye ayrıldı, ilki "Abi artık AC ile alakası kalmadı wiçıra döndürdüler iyice niye buna AC diyorlar ki?" diyen kesim. İkincisi durumdan memnun olan kesim. Ubisoft da iki tarafı birden memnun edebilmek için ilk tayfaya ara bir oyun olan Mirage verecek. İkinci kesim için zaten oyun yapılıyor, ki muhtemelen yine öyle devam edecekler satışlar düşmezse eskiden olduğu gibi. Yani her iki taraf da memnun olabilir. Ben de son oyunlardan Odyssey'i sevmiş olsam da, bu oyunların AC ile bir alakası olmadığı da bir gerçek. Gönül isterdi ki eski tarzda yapıp, eski oyunların eksiğini kapattıkları oyunlar çıkarsalar.
2017'de yaptıklarını devam ettirseler bu sefer "Abi bunlar da bir formül tutturdu mu 50 tane aynı oyundan yapıyorlar" muhabbeti dönecek. Değişiklik iyidir, eskiye dönüş kısmında da yine kendimi tekrar edeceğim ama o eskiyi alıp eski eksilerini çıkarırlarsa, bir kaç da yenilik ekledin mi yeter de artar. Yani vaat edilende bir sıkıntı yok, sadece Ubisoft olduğu için kısmen haklı bir önyargınız var ve en ufak şeylerde de bu önyargı devreye giriyor. Ben de Ubisoft'u sevmem, ancak şu ana kadar gösterdikleri şeylerde bir eksi göremedim. Yine de bir ton sorunla, hatayla, eksikle çıkacağı kesin olsa da ben Ubisoft standartlarında güzel bir oyun çıkacağını düşünüyorum.
Ben ne Mirage'den ne de Codename Red'den umutluyum. Biri AC1.2 diğeri Valhalla 2 olacak. Codename Jade ile Hexe beni umutlandıran şey. Orta Çağ Avrupasında cadılık ile okulda AC oynayabilmek daha ilgi çekici bence. Ha eğer şaşırtıp Codename Red'de Ghost of Tsushima tarzı bir şey yaparlarsa hayır demem. Ne kadar sevmesem ve batmalarını istesem de kaliteli oyuna hayır demem. Nexus VR ise boş bir oyun olacak muhtemelen. O parkur ve dövüş mekaniklerini VR'a yedirmek imkansız sayılır bence.

Konu AC1, AC Revelations, AC3, AC Valhalla olduğunda o kadar dandik oyunlar ki her türlü nefreti kusabilirim.

Çoğu insan AC1'i ilk çıktığı zaman oynamadığı halde yargılıyor. Ben bunu o insanların yaşına veriyorum. Oyunu o günün koşullarında değerlendirmek lazım. Zamanında grafikleri muhteşemdi ve ender sayıdaki kılıçlı aksiyon oyunlarından birisiydi çıktığı dönem. Bir diğer grubun da serinin diğer oyunlarını oynadıktan sonra AC1'e şans verdiklerinden dolayı olumsuz fikir paylaştıklarını düşünüyorum.

O zaman neden Microsoft, from software, Sony veya Rockstar tüm oyunlarına remaster veya remake yapmamasina rağmen batmıyor? Devir eskiye dönme devri değil devir ya adamakıllı iş yapıp yoluna devam etme ya da eskiden tutmuş şeylerden tekrar yararlanma devri. Kimisi hem remake hem de yeni oyun anlamında başarılı oluyor, kimisi remake/ remaster işinde başarısız olup yeni işinde başarılı oluyor. Kimisi de ki bu Ubisoft oluyor hem yeni oyunlarda hem de remaster işlerinde cuvalliyor. Ubisoft remaster hiç yapmadı demeyin yaptı. Alay konusu olan AC Ezio Collection veya nişan sistemi bozulan FC3 classic Edition var. Ha ama kimse remake veya remaster olmadığı sürece eskiye dönmüyor. Aksine yeni şeyler yapıyor.

Rockstar: GTA Definitive Edition, Sony: Spider-Man Remastered from software: Dark Souls Remastered, Microsoft ise CoD: MW Remastered, Ubisoft: AC Ezio Collection, AC3 Remastered gibi oyunlar yaptı. Ayrıca AC Ezio Collection çuvallama değildi? PS3 herkes almıyor Ubisoft her yere çalışıyor AC Ezio Collection bitirdim ve başarılı olduğunu düşünüyorum, adamakıllı iş yapmayan firmaların oyunlarını almazsınız bu kadar basit. Burada bize AC1 roastlamanıza gerek yok. İsteyen Remastered yapıyor isteyen yoluna devam ediyor fakat yoluna devam edenleri görüyoruz souls vari bir türden başka bir oyun çıkmıyor AC Mirage benim gibi eski AC özleyenleri ve RPG çuvallamalarını bir kenara bırakıp gerçek Assassin's Creed oynuyormuş gibi hissetmek isteyenler için güzel bir çalışma olacak, ister beğen ister beğenme.

Capcom sağ olsun bir remake tutturdu 2 2019'dan beri her firma yapıyor :D

Akım başlatmış işte ne güzel hocam 😄.

Rockstar: GTA Definitive Edition, Sony: Spider-Man Remastered from software: Dark Souls Remastered, Microsoft ise CoD: MW Remastered, Ubisoft: AC Ezio Collection, AC3 Remastered gibi oyunlar yaptı. Ayrıca AC Ezio Collection çuvallama değildi? PS3 herkes almıyor Ubisoft her yere çalışıyor AC Ezio Collection bitirdim ve başarılı olduğunu düşünüyorum, adamakıllı iş yapmayan firmaların oyunlarını almazsınız bu kadar basit. Burada bize AC1 roastlamanıza gerek yok. İsteyen Remastered yapıyor isteyen yoluna devam ediyor fakat yoluna devam edenleri görüyoruz souls vari bir türden başka bir oyun çıkmıyor AC Mirage benim gibi eski AC özleyenleri ve RPG çuvallamalarını bir kenara bırakıp gerçek Assassin's Creed oynuyormuş gibi hissetmek isteyenler için güzel bir çalışma olacak, ister beğen ister beğenme.

Akım başlatmış işte ne güzel hocam 😄.
Bu arada eski ac oyunlarında hiçbir sıkıntı yoktu Grafikleri geçtim Asıl sorun kontrollerdeydi gerçekten yoksa hiçbir sorunları yoktu

Çoğu insan AC1'i ilk çıktığı zaman oynamadığı halde yargılıyor. Ben bunu o insanların yaşına veriyorum. Oyunu o günün koşullarında değerlendirmek lazım. Zamanında grafikleri muhteşemdi ve ender sayıdaki kılıçlı aksiyon oyunlarından birisiydi çıktığı dönem. Bir diğer grubun da serinin diğer oyunlarını oynadıktan sonra AC1'e şans verdiklerinden dolayı olumsuz fikir paylaştıklarını düşünüyorum.

Şahsen seriye AC Brotherhood ile başladım ve sonra YT'den hikayeyi izleyerek AC1 başlama kararı almıştım ve aldığıma değdini düşünüyorum bu kararımın. Oynamadan sadece YT'den izleyerek yargılayan insanlar çok şey kaybetmiştir benim fikrimce.

Bu arada eski AC oyunlarında hiçbir sıkıntı yoktu grafikleri geçtim asıl sorun kontrollerdeydi gerçekten yoksa hiçbir sorunları yoktu.

Aynen öyle hocam, savaş sistemi sıkıyordu fakat onu da AC2 de düzelttiklerini ve AC Brotherhood ile de mükemmelleştirdiklerini söyleyebilirim.

Şahsen seriye AC Brotherhood ile başladım ve sonra YT'den hikayeyi izleyerek AC1 başlama kararı almıştım ve aldığıma değdini düşünüyorum bu kararımın. Oynamadan sadece YT'den izleyerek yargılayan insanlar çok şey kaybetmiştir benim fikrimce.

Aynen öyle hocam, savaş sistemi sıkıyordu fakat onu da AC2 de düzelttiklerini ve AC Brotherhood ile de mükemmelleştirdiklerini söyleyebilirim.
Yok maalesef ac 2 ac 3 ac 4 ac 5 ve ezio üçlemesinde de hepsi aynıydı Rogue ve unity(zaten buglu) unity den sonrasını oynayamadım ama bunların hepsi birbirinden kanser kontrollerdeydi maalesef bi tek işte ac 2nin ki 1e kıyasla fena değildi

Altair'de aynı CoD MW2'deki ghost gibi. Havalı gözüktüğü için seviliyor. Şapkalı aslında kendi yüzü bile olmayan(altair'ın yüzüne dikkatli baktığında desmond ile aynı surata sahip olduğunu görebilirsin) bir karakter varken kim ne yapsın 2017'deki siyahi mısırlıyı?

Revelations oynayınca kendi suratıyla daha iyi ve hikayesinin çok daha üzücü olduğunu öğrenebilirsiniz hocam. Aynı şekilde Bloodlines'ta da kendi suratı var desmond gibi tasarımının çok kez değiştiğini söyleyebilirim.

O hiçbir anlamda iyi iş yapamayan oyunu seven arkadaşlar köklerinize dönüp zaten Remake'den geçilmemeye başlayan oyun dünyasını rezil oyunların köküne dönüşüne sevinebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok teşekkürler, biz oynadığımız Assassin's Creed oyununda hikayeyi level kasmadan anlamak ve Assassin gibi hissetmek istiyoruz sen RPG'den devam edebilirsin.

Geri
Yukarı