Assassin's Creed Odyssey vs Valhalla

Ben Odyssey’i 40 saat oynadım, Valhalla’yı da sanırsam 1-2 saat oynadım ondan yorum yapmam ne kadar doğru olur bilmiyorum ama atmosfer olarak Odyssey beni kendine daha çok çekti. Hangi atmosferi daha çok seviyorsan onu oynayabilirsin. Şahsen ben viking temasına nazaran antik Yunanistan temasını daha çok sevdiğim için ötekisini tercih ediyorum.

Ben Odyssey'i 40 saat oynadım, Valhalla'yı da sanırsam 1-2 saat oynadım ondan yorum yapmam ne kadar doğru olur bilmiyorum ama atmosfer olarak Odyssey beni kendine daha çok çekti. Hangi atmosferi daha çok seviyorsan onu oynayabilirsin. Şahsen ben viking temasına nazaran antik Yunanistan temasını daha çok sevdiğim için ötekisini tercih ediyorum.

Anladım benim için iki temada bayağı ilgi çekici o yüzden bir de sizin fikirlerinizi alayım dedim.

Bence Valhalla atmosfer olarak daha iyi, yeri geliyor karanlık kasvetli ortamlar yeri geliyor rengarenk ortamlar. Odyssey bana fazla renkli gelmişti. Odyssey'in hikayesi küt diye bitiyor o yüzden Valhalla'nın hikayesini daha çok sevmiştim. Odyssey oynanış olarak biraz daha zor gideceğin build önemli, Valhalla'da item geliştirme olayı var bu biraz daha kolaylaştırıyor. Burada tercih senin hangi tema hoşuna gidiyorsa onu almanı tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• 20230406203643_1.jpg
    20230406203643_1.jpg
    79,1 KB · Görüntüleme: 37
  • Valhalla.jpg
    Valhalla.jpg
    95,9 KB · Görüntüleme: 42
Serideki bütün oyunları oynadım. Belki 1-2 tanesini oynamamışımdır. En sevmediğim oyun valhalla oldu. Odyssey ise Black Flag ile birlikte en sevdiklerim arasında. Valhalla en başı çok kasvetli. Klasik AC oyunları sıkıcı başlangıçları bunda da var ama sonrası da çok yavaş. Bir de karışık geldi bana.

Bence Valhalla atmosfer olarak daha iyi, yeri geliyor karanlık kasvetli ortamlar yeri geliyor rengarenk ortamlar. Odyssey bana fazla renkli gelmişti. Odyssey'in hikayesi küt diye bitiyor o yüzden Valhalla'nın hikayesini daha çok sevmiştim. Odyssey oynanış olarak biraz daha zor gideceğin Build önemli, Valhalla'da item geliştirme olayı var bu biraz daha kolaylaştırıyor. Burada tercih senin hangi tema hoşuna gidiyorsa onu almanı tavsiye ederim.

İki oyunda mevcut hocam ve verdiğiniz bilgiler hakkında çok teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı