Assassin's Creed Origins Sistem Gereksinimlerinin Fazlalığı

Tam bu konuda bilgim yok ama kişisel düşüncem bu site güvenilir değil. Eğer bu sistem önerilen 1080 ise konsola nasıl çıkacak? 5 FPS bile alamaz. Arkadaşın dediği gibi önerilenler genelde orta ayarlarda. Bildiğim kadarıyla konsola en yakın donanım i3 4130 + GTX 750 Ti kombinasyonu. GTX 750 ti nerede 1080 nerede ve arkadaşlar önerilen 1080 ise ultrada oynamak isteyen adam ne yapacak? 1080 Ti mi alacak bu oyunu? Süper bilgisayarlarla mı yaptılar? Yabancı bir siteye göre:

Assassins Creed: Origins System Requirements | Can I Run Assassins Creed: Origins PC requirements

GTX 780 minimum değil önerilen olacakmış. Bana daha mümkün gözüktü, sırf bunun için kayıt oldum. Umarım okumaya zahmet etmişsindir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam bu konuda bilgim yok ama kişisel düşüncem bu site güvenilir değil. Eğer bu sistem önerilen 1080 ise konsola nasıl çıkacak? 5 FPS bile alamaz. Arkadaşın dediği gibi önerilenler genelde orta ayarlarda. Bildiğim kadarıyla konsola en yakın donanım i3 4130 + GTX 750 Ti kombinasyonu. GTX 750 ti nerede 1080 nerede ve arkadaşlar önerilen 1080 ise ultrada oynamak isteyen adam ne yapacak? 1080 Ti mi alacak bu oyunu? Süper bilgisayarlarla mı yaptılar? Yabancı bir siteye göre:

Assassins Creed: Origins System Requirements | Can I Run Assassins Creed: Origins PC requirements

GTX 780 minimum değil önerilen olacakmış. Bana daha mümkün gözüktü, sırf bunun için kayıt oldum. Umarım okumaya zahmet etmişsindir.
Konsol ile PC'yi oyun çalıştırma konusunda bir tutmayın lütfen. Konsol oyunları oynanacak konsola özel olarak ayarlanıyor, merak etmeyin. Bu arada her bilgisayar elbet bir ayarda açacaktır ama Ghost Recon'da orta sınıf kartlarla (1060-580) en yüksek ayar açtırmıyor. Zamanında The Witcher'da Crysis'de zamanının sistemlerinden fazlasına ihtiyaç duyan oyunlardı.

AC'ye gelirsek, iyi bir oyun deneyimi için 1080 öneriliyor olabilir. Optimizasyon sorunları olabilir. Ya da çok çok iyi grafikleri vardır. Olabilecek şeyler bunlar. Yine de 750Ti sahibi bu oyunu belirli bir ayar kombinasyonunda mutlaka oynayabilecektir. Büyük ihtimal orta sınıfın altın kalan kart sahipleri çözünürlük kısmak zorunda kalacak.

Konsol ile PC'yi oyun çalıştırma konusunda bir tutmayın lütfen. Konsol oyunları oynanıcak konsola özel olarak ayarlanıyor, merak etmeyin. Bu arada her bilgisayar elbet bir ayarda açacaktır ama Ghost Recon'da orta sınıf kartlarla (1060-580) en yüksek ayar açtırmıyor. Zamanında The Witcher'da Crysis'de zamanının sistemlerinden fazlasına ihtiyaç duyan oyunlardı.

AC'ye gelirsek, iyi bir oyun deneyimi için 1080 öneriliyor olabilir. Optimizasyon sorunları olabilir. Ya da çok çok iyi grafikleri vardır. Olabilecek şeyler bunlar. Yine de 750Ti sahibi bu oyunu belirli bir ayar kombinasyonunda mutlaka oynayabilecektir. Büyük ihtimal orta sınıfın altın kalan kart sahipleri çözünürlük kısmak zorunda kalacak.

Söylediğim zaten direkt PS4 içindeki sistemden bahsetmiyorum. PS4 ile aynı değerleri veren bir sistem yani eşitlik optimizasyon farkı dahilken eşit. Ve ne kadar optimize edersen et 1080 ultra belki ama 1080 orta ayarsa adamlar bu oyunu hangi PC'de yaptı? Ya da ultra oynamak isteyen ne alacak? Titan X mi?

GTX 1080 falan değil hocam, hem GD de hem de diğer sitelerde ultra grafikler için 780 yeterli diyor. Bir kere mantıken imkansız. Bir AC oyunu yan görevler ile birlikte minimum 80 saat civarı sürüyor. GTX 1080 ile 80 saatlik bir oyun için gereken depolama alanı 65 GB olamaz çok daha fazla olması lazım. Ki Origins'in haritası diğer oyunlara kıyasla daha büyük olacak diyorlar. Sen düşün.

Assassin'S Creed: Origins Sistem Gereksinimleri | | Sistem Gereksinimleri

Hatta GD kendi optimize edilmiş ultra grafikler için 750 ti dahi yeterli diyor. Bu sitenin yanıldığını da pek görmedim açıkçası. Bir geçen sene Mafia 3'te baya çuvallamışlardı neredeyse iki katı sistem yazmışlardı. Ama onun dışında yanıldıklarını hatırlamıyorum.

Zaten genel olarak optimizasyon bakımından başarısız olan bağımsız yapımlar ya da erken erişim oyunları yüksek ayar için üst düzey GPU ihtiyacı duyar. Pek mantıklı değildi dediğin gibi.

Oyunu yapanların satması lazım o oyunu, piyasada eski ve pek de güçlü olmayan bilgisayara sahip olanlar hala açık ara çoğunlukta. Bakıldığında Steam kullanıcılarının da çoğunluğu 1GB VRAM'li ekran kartları kullanıyor. Her ne kadar gücü belirlemese de en son 1 GB VRAM'li kartları hatırlayarak sistemin gücünü tahmin edebiliriz. Yani yapımcının milyon dolar harcayarak yaptığı oyunu herkesin alabilmesi ve oynayabilmesi lazım, oyunun da ona göre ayarlanması.

Bu arada eki bir konuyu hortlatıyoruz farkında iseniz. :)

Ben de öyle düşünüyorum. Ben de 260 var, yıllardır onu kullanıyorum. Zamanında bilgisayar düzerken sağlam para yatırmıştım. Kaç yıl oldu hala aynı kasayı kullanıyorum. Sadece bir iki parça değiştirdim bugüne kadar o kadar. Ama halen piyasadaki çoğu kişinin kasası benimkinden de kötü güncel donanımlar kullanmalarına rağmen. Şu an gittikçe bozmaya başladı zaten. AC serisi birçok kişi oyunu bırakıyor. Buna rağmen birde gidip High end donanımlar isterlerse oynamak isteyen adamlar da oynayamaz.

Yeni nesil oyunlar high-end sistemlerle max detay açıldığında mükemmel gözükürken, giriş sınıfı sistemlerde de açılabilir yapılıyor. High-end sistemlerin bile döneminde açamadığı oyunlar da çıkmadı değil. Mesela Witcher 2.

AC serisi çok acele acele oyun çıkardı uzun bir süre boyunca ve bence yanlış kararlar verdi bu süreçte. Mesela 2 hayat yaşıyorduk, bir eski dönemi görürken bir de yeniyi görüyorduk. Ben seviyordum olayını, zaten onu özel yapan da oydu. Şimdi oyunları için biraz daha fazla zaman ayırdılar, güzel oldu deniliyor genel bir ağızdan. Bakacağız.

Orası öyle tabi. Şu an mesela Dell 8K monitör çıkardı. Şimdi o monitörde ne oynayabilirsin ki. Oynasan bile High End bir sistem ile kaç FPS alabilirsin ?

AC'nın yaptığı hatalardan biri bence oyunları çok aceleye getirmesiydi. Kitlesi var diye, satılıyor diye, para basar gibi oyun çıkardı adamlar. Unity ile devrim yapacağız dediler ne oldu? Buglar yüzünden sinirlenip oyunu silmiştim yarıda. Sonra geri yükledim vs vs. Dünya kadar cinematic çektiler Unity için, oyun cinematiclerin beşte biri kadar bile iyi değildi. Şu an canım sıkıldıkça gidip Unity yada Syndicate değil, gidip Brotherhood oynuyorum şahsen. Eğer yeni bir oyun çıkaracaksalar uğraşsınlar birkaç sene, Ezio serisi gibi bir oyun daha çıkarsınlar. İlgi çekmek için mısır tarihi, firavunlar bilmem neler ile uğraşacağına yine yapsınlar orta çağ döneminde geçen kaliteli bir oyun.

Verdiginiz linklerdeki System requirementsler gercegi yansitmamakta birileri sallamis. Yani cunku resmi bir aciklama gelmedi. Koskoca Misir haritasi 20 GB mi olur? Syndicate zaten 50-60 GB mi neydi?

Verdiginiz linklerdeki System requirementsler gercegi yansitmamakta birileri sallamis. Yani cunku resmi bir aciklama gelmedi. Koskoca Misir haritasi 20 GB mi olur? Syndicate zaten 50-60 GB mi neydi?
Vallahi ona bende çok takıldım. Bir süredir araştırdım konuyu. Genel olarak oyun bu sefer çok farklı bir dönemi konu aldığı için satış sonuçları beklenin altında olabilir. Bu yüzden Ubisoft ana senaryoyu kısa tutacak diyorlar. Duruma göre extension pack gelecek vs. Aynı No Man Sky'da olduğu gibi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı