Sürprizbozan Assassin's Creed Origins vs. Odyssey vs. Valhalla

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

odunq

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle başlık bu üç oyundan birini seçmek değil de hangi oyunun hangi özelliği gibi düşünülebilir. A oyunu hikayesi, B oyunu oynanabilirliği şeklinde olabilir.
AC Valhalla hariç bütün seriyi oynadım, onu da indirimli iken almayı düşünüyorum.
Bütün forum birleşip oynama dese yine oynarım ayrı mesela ama daha çok oynayanların ne düşündüğünü merak ediyorum.
AC Odyssey oyunu Origins'ten daha iyi diye genel bir söylem var. İkisi de aynı anda elimde olduğu halde ben de Yunan mitini daha çok sevdiğim için Odyssey ile başladım. Sonra Origins oynadım, hikaye olarak Origins benim daha çok hoşuma gitti. Assassin tarikatının oluşumunu anlatıyor ve oyundaki yan görevlerde genelde sen mecaysın bize yardım et tarzı olduğu için bence iyi yedirilmiş. Konular da güzel şekilde birbirine bağlanmış gibi duruyor.
Odyssey ise konu olarak daha boş geldi. Tamam ana oyunu bitirdik kültü çözüp aşağı indirdik ama suikastçi işi Origin'de bitmiş gibi duruyor. Bunu derken oyunda 100 saatlik oyun sürem var ama sardığı için oynadım zırh, silah tasarımları, görev ve mekan sayısının çok olması tabi bunda etken. Mitolojik varlıkların eklenmesi de güzel.
Bir taraftan bir şeyler eklerken diğer taraftan hikayeden kırpmışlar gibi olduğu için ilginç geldi.
Valhalla'yı da aynı şekilde serinin bütün oyunlarını oynadığım için oynayacağım ama hikaye konusunda çok umudum kalmadı açıkçası.

Son düzenleme:
Ben niyeyse Origin ve Odsyssey'i çok güzel buldum özellikle Yunan mitlerine ilgi duyduğum için çok iyi geldi ama Valhalla'yı 3 kere indirip sildim hiç tutmadı beni oyun oynanışı çok yavan ondan herhalde.

Syndicate'i beğenemedim Origins'i denedim oyunun başındayım güzel bir ortama benziyor mitolojileri konu esasına göre işleyen oyunları severim Origins'te hoş olacakmış vibe ı veriyor.

AC Valhalla hariç bütün seriyi oynadım, onu da indirimli iken almayı düşünüyorum.
AC Odyssey oyunu Origins'ten daha iyi diye genel bir söylem var. İkisi de aynı anda elimde olduğu halde ben de Yunan mitini daha çok sevdiğim için Odyssey ile başladım. Sonra Origins oynadım, hikaye olarak Origins benim daha çok hoşuma gitti. Assassin tarikatının oluşumunu anlatıyor ve oyundaki yan görevlerde genelde sen mecaysın bize yardım et tarzı olduğu için bence iyi yedirilmiş. Konular da güzel şekilde birbirine bağlanmış gibi duruyor.
Odyssey ise konu olarak daha boş geldi. Tamam ana oyunu bitirdik kültü çözüp aşağı indirdik ama suikastçi işi Origin'de bitmiş gibi duruyor. Bunu derken oyunda 100 saatlik oyun sürem var ama sardığı için oynadım zırh, silah tasarımları, görev ve mekan sayısının çok olması tabii bunda etken. Mitolojik varlıkların eklenmesi de güzel.
Bir taraftan bir şeyler eklerken diğer taraftan hikayeden kırpmışlar gibi olduğu için ilginç geldi.
Valhalla'yı da aynı şekilde serinin bütün oyunlarını oynadığım için oynayacağım ama hikaye konusunda çok umudum kalmadı açıkçası.

Tamamen kişisel bir düşünce. kimisine göre Valhalla daha iyi kimisine göre Odyssey kimisine göre Origins. Serinin en güzel oyunu 2.oyun diyende var Black Flag diyende. Bence kimsenin ne dediğine bakmamak lazım çok kişisel bir konu. Viking teması hoşuna gidiyorsa bir bak derim.

Odyssey'i AC olarak görmezseniz dünya sıralamasında en sağlam 10 oyundan birisi. Sual'e gelirsek vs falan yazmak saçma kaç yerde dedik karşılaştırma yapılıyorsa ne ile? Hikaye mi? Grafik mi? Oynanış mı? Hikaye olarak Origins önde olabilir ama oynanış ve atmosfer olarak Odyssey önde.

Odyssey'deki Yunan miti > Origins'deki Antik mısır miti

Olarak düşün. Herşeyi geçtim eski Yunanistan tur var oyunun içinde. Oyun olarak değil, şehirleri geziyorsun koy belgesele oyunu bilmeyen oyun olduğunu anlamaz animasyon falan sanar. Haritası çok başarılı.
AC Valhalla'yı biraz oynadım çok izledim. Vikings temasını sevdiğim halde sarmadı. Odyssey'in eline su dökemez. Atlantis DLC'sini söylemyorum bile 🙂 Ayrı bir oyun sanki.

Tamamen kişisel bir düşünce. kimisine göre Valhalla daha iyi kimisine göre Odyssey kimisine göre Origins. Serinin en güzel oyunu 2.oyun diyende var Black Flag diyende. Bence kimsenin ne dediğine bakmamak lazım çok kişisel bir konu. Viking teması hoşuna gidiyorsa bir bak derim.
Ben daha çok hikaye olarak düşünüyorum yoksa tabi ki kişisel bir yorum ama genel bir yorum Origins hakkında diğerlerinden daha zayıf olduğuydu. Oynadıktan sonra şaşırttı diyebilirim.

PlayStation'da asassins creeed Valhalla'yı oynamıştım 7-8 saat. Şimdi bilgisayara Origins Deluxe Edition almıştım onu indiriyorum bakalım :)

Odyssey'i AC olarak görmezseniz dünya sıralamasında en sağlam 10 oyundan birisi. Sual'e gelirsek vs falan yazmak saçma kaç yerde dedik karşılaştırma yapılıyorsa ne ile? Hikaye mi? Grafik mi? Oynanış mı? Hikaye olarak Origins önde olabilir ama oynanış ve atmosfer olarak Odyssey önde.

Odyssey'deki Yunan miti > Origins'deki Antik mısır miti

Olarak düşün. Herşeyi geçtim eski Yunanistan tur var oyunun içinde. Oyun olarak değil, şehirleri geziyorsun koy belgesele oyunu bilmeyen oyun olduğunu anlamaz animasyon falan sanar. Haritası çok başarılı.
AC Valhalla'yı biraz oynadım çok izledim. Vikings temasını sevdiğim halde sarmadı. Odyssey'in eline su dökemez. Atlantis DLC'sini söylemyorum bile 🙂 Ayrı bir oyun sanki.
Başlık aslında bir karşılaştırma ama şu oyun mu yoksa bu oyun mu değil de sizin de dediğiniz gibi bunun hikayesi iyi diğerinin oynanışı iyi gibi yorumlayalım. Yoksa ben ilk çıktığından beri tüm oyunları oynayan biri olarak şunu oynarım bunu oynamam demem. Adı AC olan ne varsa bakarım.
Viking teması için değil de AC oyunu olduğu için zaten bakacağım. Yoksa aralarında en sevmediğim Mısır miti ve Mısır'dır ama Origins beni şaşırttı gerçekten.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı