Asteğmen vs bedelli askerlik

Eğer ki bedelli yapmaya kalktığında maddi durum olarak zorlanmayacaksan bedelli yap tabikiyle fakat sorun olacaksa git şu anki maaşı düşünürsek tutumlu olursan döndüğünde rahat 200 bin olur cebinde

Bir de şunu da bildireyim kesin çıkıyor filan sanma evet başvururken gözüküyor yedek astsubay veya yedek subay diye ama herkese çıkmıyor tamamen şans mesela ben işaretledim bana çıktı arkadaşım işaretledi onu kabul etmediler.

Hocam dediğim gibi gittiğin yere bölgeye göre değişiyor tamamen şans işi.
Vetlere yüksek ihtimal çıkıyor. Birikimim yok ama her ay kenara bişi atsam bir yıla elimde para olur yani

Atamaya göre karar vermek daha mantıklı.

Çıkarsa gidip bedelli yaparsın gelince mesleğe devam. Bizim orada da vardı bir veteriner. Krallar gibiydiler valla her yeri aynı düşünme. Geziyorlardı Alay'da mis gibi. :D

Vetlere yüksek ihtimal çıkıyor. Birikimim yok ama her ay kenara bir şey atsam bir yıla elimde para olur yani.

Benim yanımda sağlıkçı astek vardı bir şey yaptığı yoktu akşama kadar yatıyordu ben araziye iniyordum akşam geliyordum o hep yatağında takılırdı o yüzden sen her şekil rahat olursun.

Atamaya göre karar vermek daha mantıklı.

Çıkarsa gidip bedelli yaparsın gelince mesleğe devam. Bizim orada da vardı bir veteriner. Krallar gibiydiler valla her yeri aynı düşünme. Geziyorlardı Alay'da mis gibi. :D
Bende öyle düşünüyorum. Ama birkaç arkadaş vet asteğmen yaptılar çok güzeldi diyorlardı. Başkaları da berbat diyorlar riske değmeyecek gibi şikayet eden sayısı daha çok

Benim yanımda sağlıkçı astek vardı bir şey yaptığı yoktu akşama kadar yatıyordu ben araziye iniyordum akşam geliyordum o hep yatağında takılırdı o yüzden sen her şekil rahat olursun.
Bak mesela ekstra örnek
. Kararsızlığın dibindeyim yaa 😁😁😁 gitsem Hakkari gelse napacam o da var baya riskli güzel yer gelse tadından yenmez çok derin mevzu

Bende öyle düşünüyorum. Ama birkaç arkadaş vet asteğmen yaptılar çok güzeldi diyorlardı. Başkaları da berbat diyorlar riske değmeyecek gibi şikayet eden sayısı daha çok

Berbat, gittiğin yere bağlı dediğim gibi. Ha çıkar mı kesin de diyemem bilgin olsun. Herkese çıkacak diye bir kural yok. Bunu da bilerek git. Yoksa 6 ay er olarak yaparsan başını dağa taşa vurursun söyleyim.

Genel olarak bekleyecem kararı mantıklı gibi. Baktım atamalar gecikecek başvurum

Berbat, gittiğin yere bağlı dediğim gibi. Ha çıkar mı kesin de diyemem bilgin olsun. Herkese çıkacak diye bir kural yok. Bunu da bilerek git. Yoksa 6 ay er olarak yaparsan başını dağa taşa vurursun söyleyim.
Sende berbat diosun ha
Er miydin

Hiç yorma kendini boş ver direk bedelli yap geç kenara ben rütbeli olarak gideyim dedim hiçbir fikrim bilgim yoktu şans eseri çıktı sonra bir öğrendim ki 1 yıl dondum kaldım bir şekilde bitirdik.

6 ay gittim ve genel anlamda çok bir mantığı yok mıntıka içtima yürüyüş kararı ile geçiyor zaman ben olsam bedelli giderdim.

tsk.jpg

Ama şu üniformanın gururu bir başka.

Hiç yorma kendini boş ver direk bedelli yap geç kenara ben rütbeli olarak gideyim dedim hiçbir fikrim bilgim yoktu şans eseri çıktı sonra bir öğrendim ki 1 yıl dondum kaldım bir şekilde bitirdik.
Geçmiş olsun kardeşim valla. Sende zor geçmiş baya

6 ay gittim ve genel anlamda çok bir mantığı yok mıntıka içtima yürüyüş kararı ile geçiyor zaman ben olsam bedelli giderdim.

Eki Görüntüle 1556607

Ama şu üniformanın gururu bir başka.
Bazıları şey yazmış son gün için bile o para verilir falan. Dedim ne oluyor 😁😁

Bazıları şey yazmış son gün için bile o para verilir falan. Dedim ne oluyor 😁😁

Sıkıcı ve uzun geçiyor ama o kadar da kötü değil aram iyiydi benim devreler ile abartmaya gerek yok. Dediğim gibi 1 ay gitme şansın var ise para varsa öyle git 6 ay 10 ay gibi geçti o doğru ama kötü değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı