Asteğmen vs bedelli askerlik

Basit bir hesap yaparsam atanırsam bir yıl sonu 180 - 80 bedelli 100 k param olacak
Asteg yaparsam ilk iki ay almıyırum 10 *15 150k param olacak 50 bin fark ediyor

Sıkıcı ve uzun geçiyor ama o kadar da kötü değil aram iyiydi benim devreler ile abartmaya gerek yok. Dediğim gibi 1 ay gitme şansın var ise para varsa öyle git 6 ay 10 ay gibi geçti o doğru ama kötü değil.
Anladım teşekkür ederim

Herkese teşekkür ederim. Ben muhtemelen bedelli yapmakta karar kıldım. Ocak gibi atama olmazsa oturur seçenekleri değerlendireceğim

Ben 353. kısa dönem yaptım. Asteğmenliğe kesin gözüyle bakma; ihtiyaca göre alıyorlar. Mesela ben konaklama işletmeciliği mezunuyum olmadı (ordunun işine yarayacak bir şey değil zaten), yine bizim dönem 2 veteriner arkadaş vardı onları da almamışlar (Üstçavuşlardan birinin köpeğine bakıyordu biri ara sıra 😂) Keza Türkçe öğretmeni arkadaş vardı onu bile almamışlar.

Bedelli yapmış biri olarak bedelli yap kurtul derim. Mesleğiniz çok güzel bu arada inşallah atanırsınız.
Teşekkür ederim inşallah hepimizin hakkında hayırlısı olsun

Ben 353. kısa dönem yaptım. Asteğmenliğe kesin gözüyle bakma; ihtiyaca göre alıyorlar. Mesela ben konaklama işletmeciliği mezunuyum olmadı (ordunun işine yarayacak bir şey değil zaten), yine bizim dönem 2 veteriner arkadaş vardı onları da almamışlar (Üstçavuşlardan birinin köpeğine bakıyordu biri ara sıra 😂) Keza Türkçe öğretmeni arkadaş vardı onu bile almamışlar.
Yokkardeşim vetleri &%75 80 alıyorlar arkadaşlarımdan kısa dönem çıkan olmadı şu ana kadar. Ama getirisi yok yani çok

Yeni konular

Geri
Yukarı