Asus 24" MG248QR Ghosting Sorunu

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Monitör değiştirdikten sonra farenin altında gölgesinin oluştuğunu gördüm ama farenin altında gölgeyi göster kapalı. Ve monitörümde büyük olasılıkla ghosting var.
Monitörümde bu Asus 24" MG248QR FreeSync Gaming Monitör - Vatan Bilgisayar. yine de modelini yazayım. Model: ASUS MG248QR 1 ms 144Hz monitör ve 1080P 24INç. Şimdi bu monitör FreeSync ama ben G-Sync açarak kullanıyorum donanım haberde uyumlu olduğu söyleniyordu.
Sorun G-Sync açık kullanmam mı? Yoksa benim aldığım monitör mu sorunlu yoksa bu modelde genel olarak böyle bir problem mi var? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Edit: Sorun G-Sync açık olmasından kaynaklı değilmiş.
Yabancı kaynaklarda bır arkadaş Trace Free özelliğini 0'a indirip çözmüş bu ayarı 0'a indirmemi yavsiye eder misiniz? Bir de 0'a indirip tekrar 60'a çekince yüksek olasılıkta düzeldi ve 40 ta hiç olmuyor. Ne önerirsiniz.
Koskaca forumda hiç mi yardım edebilecek yok?

Son düzenleme:
Merhaba. Öncelikle DP girişi varsa ve FreeSync destekliyorsa G-Sync teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Ancak bu her zaman çalışmayabilir, monitörden monitöre farklı sorunlara neden olabilir. Anlattığınız olay, yani ghosting olayını buradan test edebilirsiniz. Sizin belirttiğinize göre sorun Asus'un Trace Free olarak adlandırmış olduğu overdrive teknolojisinden kaynaklanıyor. Bu bir nevi piksellere gereğinden fazla voltaj verilmesiyle hızlandırılması demek. Azı ghostinge, fazlası ise inverse ghostinge sebep olabilir. Siz gözünüze nasıl iyi geliyorsa o kademede tutun.

Merhaba. Öncelikle DP girişi varsa ve FreeSync destekliyorsa G-Sync teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Ancak bu her zaman çalışmayabilir, monitörden monitöre farklı sorunlara neden olabilir. Anlattığınız olay, yani ghosting olayını buradan test edebilirsiniz. Sizin belirttiğinize göre sorun Asus'un Trace Free olarak adlandırmış olduğu overdrive teknolojisinden kaynaklanıyor. Bu bir nevi piksellere gereğinden fazla voltaj verilmesiyle hızlandırılması demek. Azı ghostinge, fazlası ise inverse ghostinge sebep olabilir. Siz gözünüze nasıl iyi geliyorsa o kademede tutun.
Trace Free yi 0 a indirince çok az oluyor ve testten bir şey anlamadım yardımcı olur musunuz?
Eğer benim bu modelin genelinde ghosting sorunu yoksa gidip düzelttirmeyi deneyeceğim.

Son düzenleme:
Testte bir ufoya gözünüzü odaklayıp takip edin, arkasında iz oluşuyorsa ghosting sorunu bulunuyordur. En aza indirecek şekilde Trace Free ayarını yapın. 20-40 değeri ghosting olayını çözmek için yeterli olacaktır.

Testte bir ufoya gözünüzü odaklayıp takip edin, arkasında iz oluşuyorsa ghosting sorunu bulunuyordur. En aza indirecek şekilde Trace Free ayarını yapın. 20-40 değeri ghosting olayını çözmek için yeterli olacaktır.
20 de çözülüyor bu sadece benım monitörümde mi var yoksa bu modeldemi böyle?

Trace Free'yi 100 yapınca anda çok az oluyor. Yoksa 20 civarlarına indirince sanki arkada 1 ufo daha var gibi oluyor bunun hakında ne yapabilirim. (Benim modelim ASUS CD monitörs VG24vqe)

Yeni konular

Geri
Yukarı