ASUS, anakartın kutusuna eklenmeyen M.2 montaj vidasının temini için 40 TL istedi!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu ürünün vidaları da olmadı tabii onu da belirteyim.

1642879849227.png

Tek çare bu ürünü almak... M.2 Anchor olarak geçiyor.

Neden ilk aldığınız zaman konu açmak yerine o zaman istemediniz ki? Ayrıca ASUS'a ulaşmanıza gerek yok ki. Mahalle bilgisayarcılarından bile temin edebilirdiniz. Birçoğu zaten para bile istemez belki de varsa 1-2 lira bırak yoksa canın sağ olsun der geçerdi yani. Şimdi siz bu sorunu yaşadınız diye emin olun kimse ASUS'tan soğumaz ve ASUS 1 lira dahi kayıp yaşamaz. Neyse geçmiş olsun siz dediğimi yapın bilgisayarcılar da var o vida.

Neden ilk aldığınız zaman konu açmak yerine o zaman istemediniz ki? Ayrıca ASUS'a ulaşmanıza gerek yok ki. Mahalle bilgisayarcılarından bile temin edebilirdiniz. Birçoğu zaten para bile istemez belki de varsa 1-2 lira bırak yoksa canın sağ olsun der geçerdi yani. Şimdi siz bu sorunu yaşadınız diye emin olun kimse ASUS'tan soğumaz ve ASUS 1 lira dahi kayıp yaşamaz. Neyse geçmiş olsun siz dediğimi yapın bilgisayarcılar da var o vida.
Çünkü ilk aldığımda M.2 SSD kullanmıyordum ve haliyle fark etmedim. Ki B450M-Dragon'ların hepsi böyle.

1642880354777.png

3 vida yuvasının boş olması sıkıntı değil de benim şimdi fark etmem mi sıkıntı? Burası boş diye M.2 soğutucusunun yanında gelen vidalarla bile montaj yapamıyorum.

Ayrıca bu işlerden anlamayan birisi de olabilir bu problemi yaşayan bir kişi.

Ha, ASUS'tan soğumasalar bile benim için kullanıcıların bu anakartta böyle bir sıkıntı olduğunu bilmeleri yeterli.

Çünkü ilk aldığımda M.2 SSD kullanmıyordum ve haliyle fark etmedim. Ki B450M-Dragon'ların hepsi böyle.

Eki Görüntüle 1278665

3 vida yuvasının boş olması sıkıntı değil de benim şimdi fark etmem mi sıkıntı?

Hocam şimdi bir ürün alıyorsan kutu içeriğine falan da bakman lazım. Tamam o zaman almadın, kullanmadın ama demedin mi yani ileride bir tane M.2 alır takılırım paşa paşa diye? Önceden bakıp görmek daha iyi olurdu bence sizin için. Biraz da sizden kaynaklı bir durum. İlk başta fark etmiş olsanız gider geri verirdiniz aldığınız yere farklı bir marka ya da bir üst seviye anakart alır geçerdiniz. Topu ASUS'a atmayın bence. Ha şu var 40₺ istemekte yanlış bana göre. Altı üstü vida.

Anakart multipack hocam, ayrıca olay bakmamak değil; B450M-Dragon'ların hepsi multipack olarak satılıyor ve hepsinde bu sorun var. Yani bu modelde vida gelmiyor, eksik çıkma olayı değil.

Kutudan vida çıksa bile onu anakarta takamıyorsunuz yine, çünkü adamlar sabitleme vidasını anakarta koymamışlar. @231981

40 TL'ye affedersiniz enayi gibi vida alsam kesin onu da takamayacaktım, çünkü benim ihtiyacım olan vidayı göndermemiş olacaklardı.

Anakart multipack hocam, ayrıca olay bakmamak değil; B450M-Dragon'ların hepsi multipack olarak satılıyor ve hepsinde bu sorun var. Yani bu modelde vida gelmiyor, eksik çıkma olayı değil.

kutudan vida çıksa bile onu anakarta takamıyorsunuz yine, çünkü adamlar sabitleme vidasını anakarta koymamışlar. @231981

40 TL'ye affedersiniz enayi gibi vida alsam kesin onu da takamayacaktım, çünkü benim ihtiyacım olan vidayı göndermemiş olacaklardı.

Hocam o zaman gider gezersiniz bilgisayarcıları, birinde yoksa diğerinde mutlaka olurdu ve alır takardınız. Yaşadığınız şehirde yok mu? Kadıköy, yazıcıoğlu gibi yerler 5 dakikada hallederdiniz. Neyse geçmiş olsun. Ama bu konuyu görüp de kimse ASUS püühh kaka falan da demez yani.

Hocam o zaman gider gezersiniz bilgisayarcıları, birinde yoksa diğerinde mutlaka olurdu ve alır takardınız. Yaşadığınız şehirde yok mu? Kadıköy, yazıcıoğlu gibi yerler 5 dakikada hallederdiniz. Neyse geçmiş olsun. Ama bu konuyu görüp de kimse ASUS püühh kaka falan da demez yani.
Yahu, adamların koymadığı vidayı ben niye satın almak zorundayım? Olay üşenmem veya bilgisayarcıları gezmemem değil ki. O vidaları koymak zorundalar! Bu anakart M.2 SSD destekliyorsa o vidalar konacak.

Bütün B450M-Dragon'larda değil de bende eksik olsa hadi eyvallah ama bu modeldeki tüm anakartlarda bu yaşanmış.

Kocaman yazayım da ben anakart modelini.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı