ASUS B250G sadece iki RAM slotu çalışıyor

Oknce

Centipat
Merhabalar ASUS B250G anakartım var. 2X 8 GB RAM kullanıyorum. Anakartımda çift kanal teknolojisi olduğu halde, sadece 1. ve. 2 portlarda RAM'ler çalısıyor. BIOS'dan mı ayarlamalıyım? Çözemedim.

- Bir çift + kanal XMP BIOS profil etkin olduğundan emin olun diyor.
Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Asus STRIX B250G GAMING Performance Results - UserBenchmark

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızda bellekleri 2. ve 4. slota taktığınızda çalışmıyor mu? Öncelikle bellekleri 2. ve 4. slota takın. BIOS ayarlarından da XMP profilini aktif edin. Bunu yapınca 3000/3200/3600 hangi frekans bellek almışsanız o frekansa çıkar. Büyük olasılıkla bu özellik kapalı olduğundan testte o uyarı görünüyordur.
5ManmSE1rE1i4Vyf_setting_000_1_90_end_1000.jpg
b25og.jpg
b25ogbios.jpg

Anakartınızda bellekleri 2. ve 4. slota taktığınızda çalışmıyor mu? Öncelikle bellekleri 2. ve 4. slota takın. BIOS ayarlarından da XMP profilini aktif edin. Bunu yapınca 3000/3200/3600 hangi frekans bellek almışsanız o frekansa çıkar. Büyük olasılıkla bu özellik kapalı olduğundan testte o uyarı görünüyordur.
Eki Görüntüle 503095Eki Görüntüle 503096Eki Görüntüle 503097
Anakartta bellekleri 1.ve 3. Slot ve 2. Ve 4. Slotlara taktığımda ekrana sinyal gelmiyor.
Bios'a girip xmp ayarını açarsam şuanda ramler 1 ve 2 slotlarında herhangi bir sorun oluşur mu ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı