Asus B350-A anakarta güç gelmemesi

CanDalkılıç

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/İngilizce Öğretmenliği/DEU
Yeni Ryzen sistemimin montajını ASUS B350-A M anakartıma yaptım ancak benim bilgisayarımda 2 pinlik güç bağlantısı yok anakarta ışık geliyor ancak güç yok. Bir de CPU 8 pinlik bendeki 4 pin kablo taktım. Eski anakartımda sorun yoktu yeni anakartımda Power switchi bağlayamadım galiba. 3 adet kablo var birisinde USB yaziyor 4 pini var birinde 8 pin var diger kabloda bu kabloların altından geliyor 5 pin renkleri sırayla kırmızı beyaz mavi siyah ve kahverengi. Üstünde 300v 28AWG FT1 RoHs E157882 yaziyor. Acaba hangisi Power SW'dir? Front panel resimleri.

9d06k5.jpg
qWVg7R.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Power tuşunu bağlayamamış olabilirsin. 4 pinlik ve 24 pinlik güç bağlantısını yaptıysan diğerleri bilgisayarın açılışını etkilemez.
- Anakart üstündeki 24 ve 4 pinlik girişlerini kontrol edin.
- Power tuşu bağlantısını kontrol edin.
- Fanlar dönüyor mü kontrol edin.
- Anakartın led ışığı yanıyor mu kontrol edin.
Sonuçları yazın yardımcı olmaya çalışayım.

Arkadaşlar sorunu çözdüm power kablosunu da bağladım.Bendeki 8 pinlik CPU girişine 4 pinlik güç kablosunu alt kısıma takmıştım üst kısımdaki 4 pine taktım ve çalıştı bilgisayar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı