ASUS B450M Dragon sistemin ön jak girişinden ses gelmiyor

Berkk0

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhabalar, önceki konuları inceledim bu durumdan muzdarip olan tek kişi ben değilmişim. Fakat diğer konularda ki öneriler sonucunda bir sonuca ulaşamadım. Bugün elime ulaşmış olan kasama arkadan kulaklığımı taktığımda ses alabiliyorum. Mikrofon girişine taktığımda sesimi algılamıyor. Kasanın üstünde ki iki girişte de ses alamıyorum ayrıca mikrofonumu da kullanamıyorum. Anakart modelim ASUS B450M Dragon. Kullandığım kulaklık XB70.

Öncelikle Driver Booster kullanıyor musunuz?

Aşağıdaki driverı indirin ve daha sonra da DDU yazılımını internetten indirin. Bu ikisi de indirildikten sonra DDU'dan ses kartını seçip onun da altındaki seçenekten Realtek (WIP) seçin. Driver silme işlemini başlattıktan sonra PC yeniden başlayacak. Bilgisayar açılınca da indirdiğiniz sürücüyü yüklersiniz. Sürücü indirme linki dediğim gibi aşağıda.
Link: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/...SZ_RTK_500_DTSC_W10_64_V6089711_20200826R.zip

Daha sonra ön jak saptamasını engelleyeceğiz.

Son düzenleme:

Aşağıdaki driverı indirin ve daha sonra da DDU yazılımını internetten indirin. Bu ikisi de indirildikten sonra DDU'dan ses kartını seçip onun da altındaki seçenekten Realtek (WIP) seçin. Driver silme işlemini başlattıktan sonra PC yeniden başlayacak. Bilgisayar açılınca da indirdiğiniz sürücüyü yüklersiniz. Sürücü indirme linki dediğim gibi aşağıda.
Link: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/...SZ_RTK_500_DTSC_W10_64_V6089711_20200826R.zip
Hemen deniyorum

Pc topladığımda benim de öndeki jaktan ses gelmiyordu. Ayarlardan şu iki seçeneği açılınca ses geldi.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    23,8 KB · Görüntüleme: 63
PC topladığımda benim de öndeki jaktan ses gelmiyordu. Ayarlardan şu iki seçeneği açılınca ses geldi.

Evet. Güncel driver indirildikten sonra da onu yaptıracaktım.

Sonuçta bir değişim yok fakat, ddu ile kaldırma işlemi yaptıktan sonra setup başlattığımda tekrardan kaldırdı. Toplamda 3 kere yeniden başlatma yapmak durumunda kaldım.
Pc topladığımda benim de öndeki jaktan ses gelmiyordu. Ayarlardan şu iki seçeneği açılınca ses geldi.
Asus için aynı ekrana nereden ulaşabilirim.

Şimdi de arama çubuğuna Realtek ya da HD Audio Manager yazın. HD Audio Manager'a girin. Oradan ön panel jak saptamasını kapayın. Bu yere Denetim Masasından da giriş yapılabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı