ASUS B450M-K Prime ile Corsair CMK8GX4M1D3000C16 RAM uyumu

Selam, Gigabyte B450M S2H ve Ryzen 5 2600X hazır sistemi özelleştirip aldım. Hazır sistemde Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16 Siyah Ram - CMK8GX4M1D3000C16 incehesap.com linkteki RAM mevcut.

Buna ekstra olarak aynı marka model Corsair CMK8GX4M1D3000C16 Vengeance 8GB 3000MHz DDR4 CL16 Siyah | Trendyol RAM aldım. İncehesap'taki RAM'i iptal edemem ama bu RAM'i açmadığım için iade şansım var.

Bu gönderiyi gördükten sonra içime şüphe düştü. Hazır sistemde gelen RAM'den yana sıkıntı olacağını sanmıyorum ama Trendyol'dan aldığım RAM üzerinde Intel logoları var. RAM'e baktım uyumluluk listesinde gözükmüyor ama her RAM'i de test edemez üretici.

Sizlerde son durum nedir? Alırsam sorun yaşar mıyım? @koroglu16 @akifballi35 @34Tarik @Alperen Öztürk.

Mesajı düzenleyemediğim için yeni mesaj olarak ekliyorum. RAM'i taktım, BIOS'tan XPM özelliğini açarak RAM'i 3000 MHz'e çıkarttım sorunsuz çalışıyorlar. RAM kutusunun üzerinde Intel logosu olmasına rağmen AMD sistem ile sorunsuz çalışıyor. Bu arada bilmediğim için RAM'leri ayrı ayrı aldım ama Dual kit RAM almanızda fayda var. Tek tek alıma göre pahalı oluyor ama Dual kit olarak çalışıyorlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı