Asus Prime B450M-K ile Corsair Vengeance PRO RGB RAM Uyumu

ulutan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni sistem kurdum fakat görüntüyü stabil şekilde alamıyorum, Anakartın desteklediği RAM ve kodlarına baktığımda benim kullandığım RAM'leri göremedim. Sorun bu sebepten mi diye çözüm arıyorum. Sistemi ilk kurduğumda yine görüntü alamadım; HDMI kablosunu değiştirince görüntü geldi, sonra yine gitti. Görüntü gidince BIOS'a dahi girmiyor.

Sonra 1 gün aktif olarak gayet çok iyi şekilde kullandım, ertesi gün yine görüntü yok. Bu arada görüntü yokken ekran kartının fanları çok garip şekilde çalışıyor; bi uzun, bi kısa, ara ara, kısa sürelerle fanlar çok garip çalışıyor. Bir de garip bi ses geliyor.

Ekran kartını iade için geri gönderdim fakat yine aklıma takıldı anakartın RAM'leri desteklememesi. Bu RAM'lerin inceleme videosunda 300'ler ve 400'ler de stabil olduğunu dinlemiştim fakat sorun yaşamaya başlayınca anakartımın bu RAM'leri desteklemediğini gördüm. Desteklemiyorsa ekran nasıl geldi, bu konu hakkında beni aydınlatır mısınız? İyi sosyaller.

Asus Prime B450M-K
Sapphire RX570 Nitro
Ryzen 5 2600
Corsair Vengeance RPO RGB DDR4 3000Mhz
VS650W PSU
Arkadaşlar bu anakart ile bu RAM'leri kullanan var mı?

Son düzenleme:
Bende Asus Prime B450-Plus Anakart ve Corsair Vengeance LPX 16GB(2X8GB) CL16 RAM sipariş verdim. Efsane Cuma indiriminde aceleye geldi bakmadım ve benim RAM'lerim de uyumlu RAM'ler listesinde yok. Şimdi sizin bu problemi görünce tırsmaya başladım bende ama hayırlısı bakalım sistem elime ulaştığı anda toplayıp size sonucu aktaracağım.

Bende de sorun yokmuş, Hepsiburada'dan almış olduğum ekran kartı hem kullanılmış hem de bozukmuş. Onların yüzünden mahvoldu herşey 😠 şu an sorun yok tabi.

Sorma hocam bende daha önce satıcı Hepsiburada olmasına rağmen Sapphire rx580 ekran kartının vidası gevşek, plastik aksamı hareket ediyordu. Fanlar elimle döndürdüğümde tam dönmüyordu sıkışıyordu hemen geri gönderdim takmadım bile sisteme! Hepsiburada’dan alışveriş yaparken artık iki defa düşünüyorum şahsen ;)

Asus Rog Strix B450 f anakarta bu ramlari almayı düşünyorum ancak listede yok rgb desteği senkron olmuyor mu

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı