ASUS B450M-K Prime ile Corsair CMK8GX4M1D3000C16 RAM uyumu

Hocam aynı RAM'den arkadaşa da almıştık(2 tane o almıştı 2 tane ben, o Intel anakart ile kullanıyor), bendeki çalışmayan bir taneyi ondaki bir taneyle değiştirdik çalıştı. Garip bir durum.
ben de yasaktan sonra çarşamba günü arkadaşın bilgisayardaki gskill ram ile deneyeceğim. yasağın ilk günü topladım pcyi ve çalışmayınca evlat acısı gibi oturdu içime

B450 anakart ile corsair ramlarin uyum problemi olduğunu bir kaç yabancı sitede daha okudum. XPG ram aldım ve bendeki problem çözüldü.

İmkanınız var ise iade edip uyum problemi daha az olan gskill, crucial, xpg gibi ramlar ile denemek.

Ah be dostum nerdesin sen 3 gündür kafayi yedim evde bu sebebten hayır anlamiyorum da fazla ramden olduğunu tahmin ediyorum ama sendede olmussa kesin ramden diyorum artik.

1 hafta icinde sistem topladim internetten yasağa yetissin diye en basta görüntü geldi ekrana win10 kurduk cracli ardinda görüntü gitti ne yaptiysam acamadim pc i msi b450
gaming plus max anakart ryzrn 5 3600 islemci msi 8 gb ekran karti birde bu lanet olasi ramden aldim 2 tane. Simdi sistem acilmayinca baktim kutusuna ramin intel yazıyor ramlerde reklam mi değilmi bilemiyorum..
Aklina gelebilecek herseyi denedim msi anakartts pc i açmadan bios guncelleme var onu yaptım tek tek slotlari denedim pili cikardim taktim defalarca baglantilati kontrol ettim ama yok görüntü gelmiyor ekrana.. başka parcamda yok evde senin gibi deneyemedim bekliyoruz carsambayi umarım ramden dir de kurtuluruz.

Ah be dostum neredesin sen 3 gündür kafayi yedim evde bu sebebten hayır anlamiyorum da fazla RAM'den olduğunu tahmin ediyorum ama sendede olmussa kesin RAM'den diyorum artik.

1 Hafta icinde sistem topladim internetten yasağa yetissin diye en basta görüntü geldi ekrana Windows 10 kurduk cracli ardinda görüntü gitti ne yaptiysam acamadim PC'i MSI B450.
GAMING Plus Max anakart ryzrn 5 3600 islemci MSI 8 GB ekran karti bir de bu lanet olasi RAM'den aldim 2 tane. Simdi sistem acilmayinca baktim kutusuna RAM'in Intel yazıyor RAM'lerde reklam mi değil mi bilemiyorum.
Aklina gelebilecek her şeyi denedim MSI anakartts PC'i açmadan BIOS guncelleme var onu yaptım tek tek slotlari denedim pili cikardim taktim defalarca baglantilati kontrol ettim ama yok görüntü gelmiyor ekrana. Başka parcamda yok evde senin gibi deneyemedim bekliyoruz carsambayi umarım RAM'dendir de kurtuluruz.

Aynısı hocam.... Windows kurdum, sonra açılmaz olmuştu. RAM'in 1'ini değiştirdim 1 haftadır sorunsuz kullanıyorum.

Selam, Gigabyte B450M S2H ve Ryzen 5 2600X hazır sistemi özelleştirip aldım. Hazır sistemde Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16 Siyah Ram - CMK8GX4M1D3000C16 incehesap.com linkteki RAM mevcut.

Buna ekstra olarak aynı marka model Corsair CMK8GX4M1D3000C16 Vengeance 8GB 3000MHz DDR4 CL16 Siyah | Trendyol RAM aldım. İncehesap'taki RAM'i iptal edemem ama bu RAM'i açmadığım için iade şansım var.

Bu gönderiyi gördükten sonra içime şüphe düştü. Hazır sistemde gelen RAM'den yana sıkıntı olacağını sanmıyorum ama Trendyol'dan aldığım RAM üzerinde Intel logoları var. RAM'e baktım uyumluluk listesinde gözükmüyor ama her RAM'i de test edemez üretici.

Sizlerde son durum nedir? Alırsam sorun yaşar mıyım? @koroglu16 @akifballi35 @34Tarik @Alperen Öztürk.

Selam, Gigabyte B450M S2H ve Ryzen 5 2600X hazır sistemi özelleştirip aldım. Hazır sistemde Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16 Siyah Ram - CMK8GX4M1D3000C16 incehesap.com linkteki RAM mevcut.

Buna ekstra olarak aynı marka model Corsair CMK8GX4M1D3000C16 Vengeance 8GB 3000MHz DDR4 CL16 Siyah | Trendyol RAM aldım. İncehesap'taki RAM'i iptal edemem ama bu RAM'i açmadığım için iade şansım var.

Bu gönderiyi gördükten sonra içime şüphe düştü. Hazır sistemde gelen RAM'den yana sıkıntı olacağını sanmıyorum ama Trendyol'dan aldığım RAM üzerinde Intel logoları var. RAM'e baktım uyumluluk listesinde gözükmüyor ama her RAM'i de test edemez üretici.

Sizlerde son durum nedir? Alırsam sorun yaşar mıyım? @koroglu16 @akifballi35 @34Tarik @Alperen Öztürk.
o dönem 1600af işlemci almıştım o bozuk çıkmıştı. iade edip 3600 aldım ve sorunsuz kullanıyorum. bu arada benim corsair ramlerde de sadece intel logosu var ama sıkıntı yok dediğim gibi

Geri
Yukarı