Çözüldü ASUS B550 F BIOS'a girmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gerekwarmi

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Cl16
SSD veya HDD modeli
Samsung 970
Ekran kartı
Zotac 3070 ti
Anakart
Asus rog strix b500 f
İşlemci
Ryzen 7 5800
Sistemi yeni topladım. 3070 Ti Palit taktım açılışta anakart logosu ve BIOS F2 del yazısı çıkıyordu sonra Zotac 3070 Ti taktım şimdi siyah ekran arkasından diretk Windows açılıyor. F2 basıyorum, del basıyorum BIOS girmiyor Windows ekranına geliyor direkt açılışta. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
BIOS tuşlarına basmam gerektiği zaman klavye, mouse, kulaklık hepsinin ışıkları sönüyor. 1-2 saniye sonra açılıp Windows ekranı geliyor BIOS giremiyorum. Farklı ekran kartında sorun olmuyor. Kulandığım ekran kartında nedense bu sekılde sorun var. Cok saçma ama sorun bu.

BIOS CSM acınca sorunum cozuldu.
Sistemi yeni topladım. 3070 Ti Palit taktım açılışta anakart logosu ve BIOS F2 del yazısı çıkıyordu sonra Zotac 3070 Ti taktım şimdi siyah ekran arkasından diretk Windows açılıyor. F2 basıyorum, del basıyorum BIOS girmiyor Windows ekranına geliyor direkt açılışta. Yardımlarınızı bekliyorum.

BIOS pilini çıkar tak istersen ya da Windows'tan BIOS'a girme diye video vardı YouTube'da oradan yapabilirsin Fastboot açık olabilir bende de olmuştu geçen.

Merhaba aynı anakartı bende aslında GPU değişiminden sonra böyle bir şey hiç yaşamadım türlü AMD kart ve NVIDIA kart çıkarıp takmama rağmen kart asla siyah ekranda kalmadı kullandığınız monitör nedir acaba?

Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlata tıklamayı dener misin?

1678785458944.png

Nereden açıyorum acaba ekran kartı değişmeden önce BIOS giriyordu.

Denedim maalesef olmuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlginç bir şekidedir ki ben B550 F anakarta geçiş yaptıktan sonra 4K televizyonuma bilgisayarımı direk ekran kartı üzerinden bağladığımda görüntü alamıyorum ilk başta bilgisayarın açılmasını bekleyip ondan sonra HDMI kablosunu taktıktan sonra görüntü geliyor sebebini çözemedim önceki B450 Plus anakartım varken böyle bir sorun yoktu işin ilginç tarafı ekran kartı ile ilgili bir sıkıntıda değil bütün kartlarda böyle yapıyor ilginç bir şekilde. Kullandığın kabloyu söküp Windows'un açılmasını bekleyip sonra takmayı bir deneyebilirsin 4K televizyonuma bağlanırken şu an böyle saçma bir yöntem izlemek zorunda kalıyorum maalesef.

Hocam büyük ihtimal BIOS'tan Fast boot açtın ondan dolayı BIOS ekranı atlıyor Windows içinden geçmen lazım.

İlginç bir şekidedir ki ben B550 F anakarta geçiş yaptıktan sonra 4K televizyonuma bilgisayarımı direk ekran kartı üzerinden bağladığımda görüntü alamıyorum ilk başta bilgisayarın açılmasını bekleyip ondan sonra HDMI kablosunu taktıktan sonra görüntü geliyor sebebini çözemedim önceki B450 Plus anakartım varken böyle bir sorun yoktu işin ilginç tarafı ekran kartı ile ilgili bir sıkıntıda değil bütün kartlarda böyle yapıyor ilginç bir şekilde. Kullandığın kabloyu söküp Windows'un açılmasını bekleyip sonra takmayı bir deneyebilirsin 4K televizyonuma bağlanırken şu an böyle saçma bir yöntem izlemek zorunda kalıyorum maalesef.

BIOS Update dene istersen alakasız biraz ama belki kurtarır.

Hocam büyük ihtimal BIOS'tan Fast boot açtın ondan dolayı BIOS ekranı atlıyor Windows içinden geçmen lazım.

Evet bende en başta söyledim ama kapattımı bilmiyorum geçenlerde bende PC hızlı acilsin diye acmistim sinir oldum kapattim.

Geri
Yukarı