ASUS TUF B550 GAMING Plus ve R5 3600X hız aşırtma kapatma

Monitöring alanında fan hızlarını ayarlayabiliyorsun Smart mode gibi bir şey olması gerekiyor. Ayrıca BIOS'da RAM'leri 1-3 takmışsın öyle görünüyor.

Biraz önce düzelttim RAM'larin yerlerini. Smart mode bulamadım hala bakıyorum :) fan hızı hala yüksek direkt 4.0 GHz'de açılıyor bilgisayar ben stok hızında çalışsın istiyorum.

Voltajı düşürmeyi başardım CPU ratio autoda idi 38 yaparak düzelttim fakat fanı hala çözemedim. Calibrasyon ayarı varmış şimdi yaptım onu bakalım inşallah düzelir. :)
Hala çözüm bulamadım ratio değerini 38 yapınca sürekli sabit hızda çalışıyor :) nasıl çıkabilirim bu işin içinden.

Son düzenleme:
Fan hızım normal midir bu hızlarda çok ses yapıyor. AMD kullanan varsa yardımcı olabilir mi? CPU voltageyi kapatmak istiyorum.Eki Görüntüle 703552
Ekranın orta alt kısmında da görebildiğin üzere 'QFan Control' adlı bir seçenek var. Oraya tıkla ve 75 dereceye geldiği zaman %100 çalışacak şekilde ayarla. En azından ben 75 dereceye kadar kullanıyorum. Kendi isteğine göre 70 ya da 80 derecede %100 çalışacak şekilde ayarlayabilirsin. Görüldüğü kadarıyla yaklaşık 60 derecede %100 kullanıyor. O limiti biraz yükselt. 3600X çok rahat 60 dereceye çıkan bir işlemci. Malum, kuvvetli bir işlemci...
Voltajı düşürmeyi başardım CPU ratio autoda idi 38 yaparak düzelttim fakat fanı hala çözemedim. Calibrasyon ayarı varmış şimdi yaptım onu bakalım inşallah düzelir. :)
Hala çözüm bulamadım ratio değerini 38 yapınca sürekli sabit hızda çalışıyor :) nasıl çıkabilirim bu işin içinden.
Voltajı düşürmene gerek yok. İşlemci zaten varsayılan ayarlarda çalışmak için tasarlanmış. Boşu boşuna downgrade etmene gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı