ASUS TUF B550 GAMING Plus ve R5 3600X hız aşırtma kapatma

berkan010

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, Ryzen 5 3600X islmeci ve başlıktaki anakarti aldim BIOS'ta Core voltage 1.424V yazıyor. Kendinden hız aşırtmali şekilde geliyor sanırım ASUS TUF'lar, bunu nereden kapatabilirim?

Hız ile problemim yok program için topladım sistemi şuanda fan sürekli %100 de dönüyor bunu nasıl kapatabilirim

Arkadaşlar merhabalar, Ryzen 5 3600X islmeci ve başlıktaki anakarti aldim BIOS'ta Core voltage 1.424V yazıyor. Kendinden hız aşırtmali şekilde geliyor sanırım ASUS TUF'lar, bunu nereden kapatabilirim?
Tuf değil de işlemcinin sonundaki 'X' ibaresi otomatik overclocklu olduğunu gösteriyor. Şu an 3600xli bir sistemim var. Ve hızı sabitlemek istediğim zaman bilgisayar açılmıyor. Isı ile probleminiz olmaması lazım bu arada. 3600X yanında gelen fanı kullanıyorsanız çok da sorun olmaması lazım. Fan ayarları için bios ayarlarında eğer varsa fan ayarlamalarını kendinize göre yapabilirsiniz. TUF kullanan birisi varsa daha ayrıntılı anlatabilir.

Fan hızım normal midir bu hızlarda çok ses yapıyor. AMD kullanan varsa yardımcı olabilir mi? CPU voltageyi kapatmak istiyorum.
IMG_20201016_013855.jpg

2-4 olarak taktım ramleri evet RPM neden yüksek sıfır anakart biraz önce taktım direkt hız aşırtmali olarak açıyor işlemciyi nereden kapatabilirim?

Monitöring alanında fan hızlarını ayarlayabiliyorsun Smart mode gibi bir şey olması gerekiyor. Ayrıca BIOS da RAM leri 1-3 takmışsın öyle görünüyor.

Geri
Yukarı