Başarılı Kurulum Asus B75M-A, i3-3240, HD4850 Sierra 10.12

Sistem Bilgileri;
DualBoot: MacOS X Sierra & Windows 8.1
Anakart: Asus B75M-A
İşlemci: Intel i3-3240 Cache 3 MB Smart Cache
Ram: Corsair Vengeance 4gb DDR3 1600Mhz
Lan: Realtek® 8111F-VB-CG, 1 x Gigabit LAN Kontrolcüsü
Ses: Realtek® ALC887-VD 8-Kanal High Definition Audio CODEC
Ekran Kart: AMD Radeon HD 4850 1Gb 256Bit
Depolama: Samsung 750 Evo 256 GB SSD
Lan ve Ses Kext linkleri eklidir.

Merhabalar,
Öncellikle yaklaşık bir yıl önce Windows işletim sistemiyle beraber multiboot olarak farklı işletim sistemlerini bilgisayarımda kullanmaya çalışıyor ve performanslarını merak ediyordum. MacOsX tasarımına benzeyen bir Linux işletim sistemi olan Elementary OS'i incelerken, bu konuyla ilgili sürekli konuştuğum arkadaşlarımdan biri Hackintosh'tan bahsetti bana...

İlk başlarda bu konu hakkında bilgim olmadığı için Linux tabanı üzerine benzer bir sistem olduğunu düşündüm. Araştırdığımda cok heyecanladım ve hemen araştırmaya başladım.
@Recep Baltaş ve @montezuma'nın oldukça açıklayacı kaynaklarından ve videolarından aldığım bilgiler ile bilgisayarıma ilk önce OS X Mavericks 'i (ilk kez denemenin zorluğu ile) kurdum. Sistemi denemeden OS X Yosemite'e geçtim. Bir süre sonra OS X El Captain'e..
CS:GO ve League of Legends gibi oyunları Winodws 8.1'den daha performanslı bir şekilde oynadım.

Yaklaşık 4 gün önce MacOS X Sierra'ya geçme kararı aldım (Siri'ye karşı olan ilgim yüzünden :) )
İlk başlarda BIOS ayarlarından dolayı kurulumda oldukça problem yaşadım Intel Virtualization Technology tekrar açmışım meğer, Windows üzerinde Hyper-v Sanallaştırma kullanırken açmıştım unutmuşum...

Fazla uzatmadan sıkıntısız kurulum ve Clover Boot ayarlarını yaptıktan sonra sıra geldi.
Her kurulumda Lan Kext'ini sıkıntısız yükledim fakat Ses Kext'i ile sürekli uğraştım. Yine öyle oldu. Denediğim bir çok Kext ses vermedi. Mavericks ve Yosemite'i yüklerken Multibeast ile kurduğum VoodooHDA ile tanıtabilmiştim. Fakat seste cızırtı vardı ve mikrofonu algılamamıştı (hangi slota taktıysamda çalışmadı). Bende Sierra sürümü için çıkan Multibeast-Sierra 9.0.1 'i kullanarak VoodooHDA-v2.8.6 i kurdum. Şu an sıkıntısız ses alıyorum ve mikrofonu kullanabiliyorum.
Desktop.jpeg

Adsız.jpeg

hdd.jpeg

screen.jpeg

Tüm kurulum işlemleri bittikten sonra Iphone telefonumda kullandığım iclould hesabımı kullanarak imessage ve facetime uygulamalarını Sierra üzerinden kullanabildim. Fakat şu anda attığım mesajlar ve facetime aramaları karşı tarafa gitmiyor mesajlar ulaşmıyor.

Başka kişileri de denedim, imessage açık olsada olmasada mesajlarım karşı tarafa ulaşmıyor.
Acaba @montezuma 'nın iMessage Bütün Çözümler rehberini uygulamalı mıyım? Bu sorunu nasıl çözerim?

Başarılı kurulumları yapabilmemi sağlayan @Recep Baltaş ve @montezuma ya teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
i3 işlemcili asus n61ja ya sahibim ubuntu kuracaktım bunları gördüm merak ettim iso dosyası nerden bulabilirim sürüm vb. farklar nelerdir macos da bilmiyorum acemiyim MacOs konusunda.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı