ASUS B85-PLUS Mavericks internete bağlantı sorunu!

bozgrbz

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba,
Sizin gösterdiğiniz gibi Mavericks kurulumunu tamamladım. Fakat MultiBeast ve internetten indirdiğim diğer driverları yüklememe rağmen ağ ayarlarına baktığımda Built-in Serial Port'dan başka seçenek gelmiyor.
Oradaki kullanıcı adı ve parola kısmını doldurmama rağmen bağlantı sağlıyamıyorum. Sizce çözümü nasıl elde edebilirim?
Şimdiden teşekkürler. Kolay gelsin.

Sistem:

• İşemci-İntel Core i7-4770 cpu 3.40Ghz
  • Anakart-Asus B85-plus
  • Ekran Kartı-Asus GTX 660-ti DDR5
  • Hdd-1Tb Caviar Blue Sata
  • Ram-8gb (2*4) Vengeance 1866 Mhz DDR3
  • Modem-ZyXel p-660w-t1 V3

Ağ kartınız RTL8168/8111. Mac uyumlu sürücüyü ben size verdim. Sürücüyü kurduktan sonra tek yapmanız gereken Sistem tercihleri'ne girip çıkan yönergeleri takip edip ağ kartınızı eklemek. Sonra da ağ kablosunu takmak.

Hocam format attım tekrar yükledim belki hata yapmışımdır diye ama hala aynı sorun var ağ kartını nasıl ekliyoruz?
Ben sistem tercihleri-ağ seçeneklerine giriyorum yardımcı ol seçeneğine tıklıyorum fakat ethernet'e bağlı değil hatası alıyorum.

Ethernet kablosu takılı mı? Ethernet Kartı bilgisi kısmında ne yazıyor?

sZ0tJpz.jpg

Ethernet kablosu takılı, ethernet kartları bölümünde, "Bu bilgisayara bağlı herhangi bir PCI Ethernet kartı takılı görünmüyor" yazıyor.
Normal windosws 7 pro'yla başlattığımda internete gire biliyorum.

Bios ayarlarından bunu engellieyebilecek bir hata yapmış olma ihtimalim var mı? Belki mac için bir ayar vardır ben orada hata yapıyorumdur?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı