Asus N56VZ Mac OS X Mavericks USB Kurulum Sorunu

yusuffffff

Hectopat
Kurulum için gerekli imajı usb ye çektim. Aynı videonuzda anlattığınız gibi boot ettim. Flashı seçtim. Yazılar akmaya başlıyor. Ancak dil seçim ekranı gelmeden önce siyah bir ekranda duruyor kalıyor. Harddiskten veya başka hiç bir yerden ses gelmiyor. HDD ışığı sönüyor yanmıyor. Yani işlem yapmıyor. Donup kalıyor. Kurduğum makina Asus N56VZ serisi laptop. i7 3630Qm işlemci var üzerinde. Ekran kartı olarakta nvidia gt650m var. Sizce sorun nedir?

Arkadaşım aynı model bende de var. "-v -x GraphicsEnabler=No" yap, kuruluma başla. Fakat benden söylemesi pek ümitlenme, asıl sorun kurduktan sonra. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakmayın uğraştırıyorum ama yine olmadı. Bir tek bende böyle olduğuna göre bendeki imajda hata var galiba. Sizdeki imajın linkini ö.m atarsanız çok iyi olur. Ben de bu arada başka imajlar deneyeceğim.

Kusura bakmayın uğraştırıyorum ama yine olmadı. Bir tek bende böyle olduğuna göre bendeki imajda hata var galiba. Sizdeki imajın linkini ö.m atarsanız çok iyi olur. Ben de bu arada başka imajlar deneyeceğim.

Kext silmen gerekiyor. Ben macos x forumundaki sabit konudaki image i indirdim. Ve orada bahsedilen kext leri sildim. Bir miktar ilerleme var ama tamamlanmadı henüz. Sorunlarla uğraşıyorum.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşım aynı model bende de var. "-v -x GraphicsEnabler=No" yap, kuruluma başla. Fakat benden söylemesi pek ümitlenme, asıl sorun kurduktan sonra. :)

Hocam ben kurmaya çalışıyorum aynı makineye. Bir miktar ilerleme yaşadım. Sonra bilgisayar donuyor. İlerleme olmuyor. Sizin durum nedir ?

Kext silmen gerekiyor. Ben macos x forumundaki sabit konudaki image i indirdim. Ve orada bahsedilen kext leri sildim. Bir miktar ilerleme var ama tamamlanmadı henüz. Sorunlarla uğraşıyorum.

- - - Güncellendi - - -

Hocam ben kurmaya çalışıyorum aynı makineye. Bir miktar ilerleme yaşadım. Sonra bilgisayar donuyor. İlerleme olmuyor. Sizin durum nedir ?

Ben de N56VZ kullanıcısıyım. Extra 128 SSD ekledim cihaza. Mavericks yüklemek istiyorsanız en kolay ve şu ana kadar ki en mükemmel olan yönetem dudarev adlı bir kullanıcının hazırlamış olduğu N56VZye özel yöntem. Kurulumu toplamda 4 dk sürdü bende. Ve şu an dual bootlu sistemimdeki mavericksten yazıyorum. Çalışmayan iki şey var. Biri Nvidia, diğeri wireless. Wireless için adaptör alınarak çözülebilir.

Hackintosh Asus N46/56/76/k56cb - iPhone

Bu linki google translate ile çevirip en alttaki iki videoyu izleyerek gayet rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı