ASUS DSL AC-51 Modem İnternete Erişim Problemi (TürkNet)

csrx

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu sabah 02.00 sularında internetim bir anda kesildi. Modemi kapatıp açtım, tekrar kurulum yaptım, reset atıp yine kurulum yaptım ancak internete hala giremiyorum. Kullanıcı adı ve şifreyi yanlış girdiğimi zannetmiyorum çünkü kullanıcı adının sonuna @turk.net koyarak kurulumu yaptım. Modem WAN IP alıyor, "Bağlandı" yazısı geliyor, herhangi bir ünlem işareti de yok ancak internet erişimim maalesef yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim? İlgili görüntüleri aşağıya koydum. Tüm ev internetsiz kaldı, malum günümüz dolayısıyla da TürkNet arıza kaydına cevap vermiyor.

1.PNG

2.PNG

Sanırım sorun SNR Margin değerinin 8.1 dB olmasından kaynaklanıyor çünkü fark ettim ki hızım 60k kbps'ye çıkarılmış. İnterneti normal kullandığımda bu değer 50k'ydı. Bunu nasıl düzeltirim veya nasıl düzelttirebilirim?

Son düzenleme:
Sebebi ve çözümü hakkında bir bilgim yok fakat TürkNET Oim merkezinden bağlantı yenilemesi yapabiliyorsun onunla bir dene istersen belki çözülür.

Sebebi ve çözümü hakkında bir bilgim yok fakat TürkNET Oim merkezinden bağlantı yenilemesi yapabiliyorsun onunla bir dene istersen belki çözülür.
Nasıl yapabilirim onu?

Tamam sorun çözüldü. Sebep Snr Margin değilmiş, arayüzdeki şifreyle modem şifresi aynı değilmiş. İnternet kesildikten sonra ben şifreyi tekrar girdiğimde operatörün online işlemler için verdiği şifreyi girmiştim alakası bile yokmuş onla. Bağlandı yazısı geldiği için de şifrenin yanlış olabileceğini hiç düşünmedim. Çünkü bu internet bir anda gitti ve şifrenin kendiliğinden değişmiş olabileceğini de düşünmedim. Kısacası böyle bir sorun yaşarsanız ilk olarak şifreyi kontrol edin.

Son düzenleme:
Nasıl yapabilirim onu?

Tamam sorun çözüldü. Sebep Snr Margin değilmiş, arayüzdeki şifreyle modem şifresi aynı değilmiş. İnternet kesildikten sonra ben şifreyi tekrar girdiğimde operatörün online işlemler için verdiği şifreyi girmiştim alakası bile yokmuş onla. Bağlandı yazısı geldiği için de şifrenin yanlış olabileceğini hiç düşünmedim. Çünkü bu internet bir anda gitti ve şifrenin kendiliğinden değişmiş olabileceğini de düşünmedim. Kısacası böyle bir sorun yaşarsanız ilk olarak şifreyi kontrol edin.

Vaktim yoktu foruma giremedim, ben yinede yolu yazayım belki lazım olur.

Teknik Destek > Teknik Bilgiler > Bağlantımı Yenile (Sağ Alt Kısım)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı