Asus DSL-N16 Şikayetleri

Modem kopma sorununa ben şöyle bir çözüm buldum 1 gündür kopma olmadı cihazın adaptörü 12v 0.5a ancak ürüne 12v 1a adaptör kullanınca sorun düzeldi deneyin belki sorununuz düzelir.

Uluslar arasi forumlari turkceye cevirim mediatek islemci li modemleri ararstirirsaniz bu chipsette bu sorunlarin oldugunu goreceksiniz ttnetin verdigi modem de en ufak bir hiz dusme ve de kopma sorunu olmuyor cunku broadcom chipset kullaniliyor kimse fanboyluk yapmiyor ben ilk defa asus aldim 5 gun kullandim ve bu surede surekli bu sorunla karsilastim teknik servis sorunu bulamamis ki yazilim yukleyip bana geri gonderdiler daha sorun cozme de bile yetersizler bize nasil hizmet vermesini bekleyebiliriz stabil olsun yazilim destegi vermesinler ama surekli yazilim destegi veriyor diye bu onu iyi bir modem yapmiyor malesef aldim aldigimada pisman oldum urun geldiginde teslim almayacagim tekrar oldugu gibi geri gonderecem tekrar garanti ye iade talebi red edildi cunku yasal hak dogana kadar urunu geri gonderip duracagim kisasa kisas cunku para kolay kazanilmiyor malesef 300 lira para verdik sonucta
Ben alalı 5 gün oldu dün ve Bugün kısa süreli kesintiler yaşadım Dün 2-3 dk İnternet yoktu bugünde ben dışarı çıkarken birden gitti modeme baktım DSL ve İNTERNET ışığı yanmıyordu evden çıktım yolda Türknet'e bildirdim ben çıktıktan sonra elektrik gitmiş Türk Telekom'dan gelip kabloya bakmışlar kabloda sorun yok sorun modemde sorun olabilir demişler sonrasında elektrik geldiğinde İNTERNET sorunu ortadan kalkmış dünde aynısı olunca modemden şüphelenmeye başladım

Türknet'ten önce SüperOnline kullanıyordum hiç kesinti kopma ping yaşamadım oda Türk Telekomun altyapısını kullanıyordu buda aynı altyapıyı kullanıyor ama bu sefer ping sorunu yaşıyorum buda modemden kaynaklı olabilir siz herhangi bir ping sorunuyla karşılaştınız mı ?

( Speedtest gibi yerlerden yapılan ölçümlerden bahsetmiyorum orda Ping'im 7 görünüyor ama Online oyunda Ping'im çok değişken oyun oynayamıyorum o yüzden )

( Ping'imin kaç ve hangi oyunda olduğunu bilmek isteyen arkadaşlar için Mobile Legends'te Minumum 80 ping alıyorum bu aslında biraz normal çünkü bu oyunun ping sorunu var ama anlık olarak birden 100-120-150-90-120 diye değişiyor benim derdim Pingin çok değişken olması normal Lol'de Pubg'de falan denemedim hiç oynamıyorum çünkü o oyunları

Bu arada benim modemin kutusunda 3 yıl değişim garantisi yazıyor ve bazı sitelerde modemde sorun olursa alıp yenisini gönderdikleri söyleniyor şimdi benim İNTERNET'İM birkaç kez daha giderse modem kesin bozuk diyeceğim içimden ve servise göndereceğim yenisini göndermek yerine alıp güncelleme vesaire atıp yollarlarsa kafayı yerim

Ben alalı 5 gün oldu dün ve Bugün kısa süreli kesintiler yaşadım Dün 2-3 dk İnternet yoktu bugünde ben dışarı çıkarken birden gitti modeme baktım DSL ve İNTERNET ışığı yanmıyordu evden çıktım yolda Türknet'e bildirdim ben çıktıktan sonra elektrik gitmiş Türk Telekom'dan gelip kabloya bakmışlar kabloda sorun yok sorun modemde sorun olabilir demişler sonrasında elektrik geldiğinde İNTERNET sorunu ortadan kalkmış dünde aynısı olunca modemden şüphelenmeye başladım

Türknet'ten önce SüperOnline kullanıyordum hiç kesinti kopma ping yaşamadım oda Türk Telekomun altyapısını kullanıyordu buda aynı altyapıyı kullanıyor ama bu sefer ping sorunu yaşıyorum buda modemden kaynaklı olabilir siz herhangi bir ping sorunuyla karşılaştınız mı ?

( Speedtest gibi yerlerden yapılan ölçümlerden bahsetmiyorum orda Ping'im 7 görünüyor ama Online oyunda Ping'im çok değişken oyun oynayamıyorum o yüzden )

( Ping'imin kaç ve hangi oyunda olduğunu bilmek isteyen arkadaşlar için Mobile Legends'te Minumum 80 ping alıyorum bu aslında biraz normal çünkü bu oyunun ping sorunu var ama anlık olarak birden 100-120-150-90-120 diye değişiyor benim derdim Pingin çok değişken olması normal Lol'de Pubg'de falan denemedim hiç oynamıyorum çünkü o oyunları

Bu arada benim modemin kutusunda 3 yıl değişim garantisi yazıyor ve bazı sitelerde modemde sorun olursa alıp yenisini gönderdikleri söyleniyor şimdi benim İNTERNET'İM birkaç kez daha giderse modem kesin bozuk diyeceğim içimden ve servise göndereceğim yenisini göndermek yerine alıp güncelleme vesaire atıp yollarlarsa kafayı yerim

Ben 3 defa gönderdim her defasında cihazda sorun bulunmamakta deyip yazılım yükleyip gönderdiler bende modemi vatan bilgisayarda elemanın önünde kırdım orda attım çöpe 2 aylık modemi.
Hangi chipseti kullanması gerekirdi ?

broadcom

Fabrikasyon olarak arızalı olabilir veya sizin evinizin mimari tasarımı nedeniyle WI-FI iyi çekmiyor olabilir yada sadece çok uzak mesafeden kullanıyorsunuz. Bu bir baz istasyonu değil, WI-FI. Dolayısı ile çok uzaktan kullanıma uygun değildir. WI-FI Çoklayıcı alırsanız, sorununuza çözüm getirebilirsiniz. Ayrıca kopma sorunu varsa, hattınız hangisi ise ADSL/VDSL için olan "Kararlılık Ayarı" kısmından SNR değerleriyle oynayın. SNR Ayarınız ne kadar düşükse, kopma riski o kadar yüksek oluyor. SNR Yükselterek kopma riskini azaltabilirsiniz fakat Download hızınızda biraz düşüş yaşanabilir.

3 gün önce aldım Zyxel vmg1312-t20b kullanıyordum site filtreleme ve ebeveyn kontrolü için Asusun arayüzü daha iyi olur dedim. Maalesef hayal kırıklığı akşam belirli saatlerde internet kesiliyor ya da yavaşlıyor. URL filtreleme de işe yaramıyor. Eski modemi geri taktım sorunsuz çalışıyor şimdi. İade edeceğim buunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı