ASUS Dual RTX 2060 6 GB yük altında 70-80 dereceye yükseliyor

Abdullah samet

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bu yıl zor şartlarda topladığım Dual RTX 2060 6 GB ekran kartımda yük altında iken 70 80 derecelere çıkması normal mi? GPU Tweak III isimli bir programdan fan hızı ve sıcaklık sabitleme ayarlarını yapıyorum. 2. el bir kart o yüzden kullanırken bir korku sarıyor bu sıcaklığı nasıl azaltabilirim?

Merhaba. Bu yıl zor şartlarda topladığım Dual RTX 2060 6 GB ekran kartımda yük altında iken 70 80 derecelere çıkması normal mi? GPU Tweak III isimli bir programdan fan hızı ve sıcaklık sabitleme ayarlarını yapıyorum. 2. el bir kart o yüzden kullanırken bir korku sarıyor bu sıcaklığı nasıl azaltabilirim?

Undervolt yapmanızı tavsiye ederim hem daha stabil çalışır güç tüketimi düşer ve sıcaklıklarınızda düşer ufak bir performans artışıda sağlayabilir hatta.

Termal macunu kurumuştur, termal bakım gereklidir. Kaç senelik kart sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı