ASUS Dual RTX 2060 ekran kartının arka kısmını söktükten sonra görüntü vermiyor

efeaybi

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Kasamın fanlarının yerini değiştirmek için açtığımda ekran kartımı da söktüm. Sökmüşken arka panelini açtım ve baktım parmağımla biraz bir üstünden geçtim toza bakmak için üfledim tozların gitmesi için. Sonra geri taktım arka paneli güç tuşuna bastığımda kasanın fanları çalışıyor RAM'lerin ışıkları yanıyor her şey sorunsuz çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor. HDMI girişini değiştirdim hem monitörde hem kartta yine aynı fanların gittiği pinlere baktım yerinde mi diye o da yerinde ve iyi bir şekilde girmiş e bu karın ışığıda yanıyor peki neden çalışıyor bu kart bir fikri olan var mı arkadaşlar.
Ekran kartım ASUS Dual RTX 2060 EVO OC 6 GB.

Dosya Ekleri

• 20220412_010008.jpg
    20220412_010008.jpg
    361,7 KB · Görüntüleme: 58
Merhabalar. Kasamın fanlarının yerini değiştirmek için açtığımda ekran kartımı da söktüm. Sökmüşken arka panelini açtım ve baktım parmağımla biraz bir üstünden geçtim toza bakmak için üfledim tozların gitmesi için. Sonra geri taktım arka paneli güç tuşuna bastığımda kasanın fanları çalışıyor RAM'lerin ışıkları yanıyor her şey sorunsuz çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor. HDMI girişini değiştirdim hem monitörde hem kartta yine aynı fanların gittiği pinlere baktım yerinde mi diye o da yerinde ve iyi bir şekilde girmiş e bu karın ışığıda yanıyor peki neden çalışıyor bu kart bir fikri olan var mı arkadaşlar.

Cihazın garanti var ise ve tornavida vurmuşsanız garantisi bitmiştir.
Ayrıca sökerken karta hasar vermiş olabilirsiniz.

Harici güç bağlantısını kontrol edin?
Ekran kartının fanları dönüyor mu?

Kartın fanları dönüyor ışığı yanıyor karta da bir hasar verdiğimi düşünmüyorum açıkçası sadece vidasını çıkarıp fan kısmıyla soğutma plakasının olduğu yeri ayırdım bir baktım ve vidaları geri kapattım.

İşlemcinizde dahili grafik yok maalesef.
Ekran kartını sök tak RAM'leri sök tak yapın tekrar.

RAM'lerin ve ekran kartının slotlarında toz olmadığına emin olun.
Eğer elinizde başka bir sistem var ise ekran kartını burada test edin.

Ekran kartını ve RAM'leri söküp takmayı denedim ama bir sonuç vermedi.

Ekran kartını ve RAM'leri söküp takmayı denedim ama bir sonuç vermedi.

Ekran kartını test edeceğiniz bir sistem ya da elinizde başka bir ekran kartı var ise bu yolla ekran kartının sağlam olup olmadığını kontrol etmeniz lazım.

Bir de CMOS jumperi ile BIOS'u resetleyin bu işlemi biliyor musunuz nasıl yapılır?

Hocam iyi günler aynı kartı bende kullanıyorum. 1.cisi garanti gg oldu 2.olarak anakartın PCI girişini temizleyin 2.olarak Power'e giden kabloları kontrol edin 3.olarak sorun cözülmez ise bilgisayarcıya götürün. Tornavida ile sökmeseydiniz garantiye yollayın derdim son olarak kartın arkasını söktükten sonra neyle temizlediniz?

Hocam iyi günler aynı kartı bende kullanıyorum. 1.cisi garanti gg oldu 2.olarak anakartın PCI girişini temizleyin 2.olarak Power'e giden kabloları kontrol edin 3.olarak sorun cözülmez ise bilgisayarcıya götürün. Tornavida ile sökmeseydiniz garantiye yollayın derdim son olarak kartın arkasını söktükten sonra neyle temizlediniz?

Parçağımla tozu yokladıktan sonra ağazımdan tükrükçıkmıycak şekilde sadece hava üfledim.

Geri
Yukarı