Elektronik ASUS Dual RTX 4070 14.999 TL

Al buyur işte. Hocam MSI 3 fanlı Ventus modeli kaçırdım diye üzülüyordum. Ben de ASUS Dual aldım. Limon sıktın şimdi bu yazdıklarınla.

Hocam can sıkmak için değil, alacağınız ürünü bilerek almanız adına uyarı yaptım. ASUS Dual serilerinin eski varyasyonlarında çoğu sorunlu olduğu için dikkatli olmakta fayda var diyorum. V2'ler boşuna sürülmedi piyasaya.
VRM'lerin aşırı ısınması/blok temassızlığı bunların en başındaydı. Hatalarından ders çıkartmışlardır umarım. İlla olacak diye bir şey yok, arkadaşta test videosunu izlemiş sorun yok diyor zaten.

Şu an burada Zotac

Burada da Dual stoğu var

Daha doğrusu sipariş verilebiliyor. Stok var mı diye ek teyit etmedim.

Hocam can sıkmak için değil, alacağınız ürünü bilerek almanız adına uyarı yaptım. ASUS Dual serilerinin eski varyasyonlarında çoğu sorunlu olduğu için dikkatli olmakta fayda var diyorum. V2'ler boşuna sürülmedi piyasaya.
VRM'lerin aşırı ısınması/blok temassızlığı bunların en başındaydı. Hatalarından ders çıkartmışlardır umarım. İlla olacak diye bir şey yok, arkadaşta test videosunu izlemiş sorun yok diyor zaten.
Testleri izledim 60-63 derecelerde geziniyor sıcaklık. Böyle giderse sıkıntı değil zaten. Eski Duallerde sonradan mı çıkıyordu sorunlar. Bir de fan sesi var tabi.

Testleri izledim 60-63 derecelerde geziniyor sıcaklık. Böyle giderse sıkıntı değil zaten. Eski Dual'lerde sonradan mı çıkıyordu sorunlar. Bir de fan sesi var tabii.

Eski Dual versiyonlarında genellikle teknoloji kanalları testlerini yapıp odak olarak “GPU” sıcaklıklarını baz alıyorlardı. Birçoğu da sonradan detaylı test yapıp VRM sıcaklıklarının ciddi anlamda yukarıda olduğunu ve VRM'lerin termal padlere değmediğini, soğutma bloğuyla arasında açıklık olduğunu sonradan fark etti birkaç kartta.
Bazısında ise sadece tasarım hatası, fan yapraklarının soğuk havayı ememeyip, sıcak havayı içerde tutması gibi.
Benim de başım yandı hatta 2 kere Dual alarak zamanında, tecrübeliyim yani :D

Eski Dual versiyonlarında genellikle teknoloji kanalları testlerini yapıp odak olarak “GPU” sıcaklıklarını baz alıyorlardı. Birçoğu da sonradan detaylı test yapıp VRM sıcaklıklarının ciddi anlamda yukarıda olduğunu ve VRM'lerin termal padlere değmediğini, soğutma bloğuyla arasında açıklık olduğunu sonradan fark etti birkaç kartta.
Bazısında ise sadece tasarım hatası, fan yapraklarının soğuk havayı ememeyip, sıcak havayı içerde tutması gibi.
Benim de başım yandı hatta 2 kere Dual alarak zamanında, tecrübeliyim yani :D
Bi müddet kutuyu açmadan bekleyeyim ben en iyisi. Belki düşürürüz başka model hayırlısı olsun ne diyeyim.

Geri
Yukarı