ASUS Dual RX 580'in 83 derece olması normal mi?

İşlemci 60 derece falan o iyi.
It Takes Two oynamadığım için optimizasyon kalitesini bilmiyorum. Ancak ekran kartına daha fazla yük bindiren başka bir oyunda deneyebilirsiniz. 85 dereceyi geçerse ekran kartı kendini kısacaktır büyük ihtimalle.

Böyle bir durumda UV yapmak ve daha kaliteli bir macun sürmek dışında yapılacak pek bir şey yok.

It Takes Two oynamadığım için optimizasyon kalitesini bilmiyorum. Ancak ekran kartına daha fazla yük bindiren başka bir oyunda deneyebilirsiniz. 85 dereceyi geçerse ekran kartı kendini kısacaktır büyük ihtimalle.

Böyle bir durumda UV yapmak ve daha kaliteli bir macun sürmek dışında yapılacak pek bir şey yok.

Anladım hocam bilgisayarcı ya götürsem 85 TL para istiyor temizleme ve termal macun değişimine.
Ne yapayım sizce oradan kaliteli bir macun alıp kendim mi yapsam.

Anladım hocam bilgisayarcı ya götürsem 85 TL para istiyor temizleme ve termal macun değişimine.
Ne yapayım sizce oradan kaliteli bir macun alıp kendim mi yapsam.
Çok fazla bütçe yoksa şunu öneririm: Wipaste C2 4Gr 6 W/M-K Yüksek Performanslı Alman Termal Macun : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Biraz daha iyisi: Arctic MX-4 2020 En Yüksek Performanslı Termal Macun 4 gr (AR-ACTCP00002B) | Teknobiyotik

Ben yapamayacağım diyorsanız, bunlardan birini alıp, güvendiğiniz bir bilgisayarcıya da yaptırabilirsiniz. YouTube'den video izleyip yapmak en mantıklısı bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok fazla bütçe yoksa şunu öneririm: Wipaste C2 4Gr 6 W/M-K Yüksek Performanslı Alman Termal Macun : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Biraz daha iyisi: Arctic MX-4 2020 En Yüksek Performanslı Termal Macun 4 gr (AR-ACTCP00002B) | Teknobiyotik

Ben yapamayacağım diyorsanız, bunlardan birini alıp, güvendiğiniz bir bilgisayarcıya da yaptırabilirsiniz. YouTube'dan video izleyip yapmak en mantıklısı bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

God of War da 87 dereceyi gördü kart kasayı kendine özel yapılmış yere değil de masanın üstüne koysam soğur mu?

@Elio Talvinen

Bir de kapağı açsam.

God of War da 87 dereceyi gördü kart kasayı kendine özel yapılmış yere değil de masanın üstüne koysam soğur mu?

@Elio Talvinen

Bir de kapağı açsam.
Kapağı açın, mümkünse hava girsin içine yoksa bir anlamı olmuyor. 80'lere kadar düşer o zaman, belki daha da aşağı.

Kapağı açın, mümkünse hava girsin içine yoksa bir anlamı olmuyor. 80'lere kadar düşer o zaman, belki daha da aşağı.

Sağ olasın.

Arkadaşlar under Volt ayarlarını atacağım iyi olmuş mu?

bunlar nasıl olmuş şu videoda denilenleri yaptım rx 580 4gb kartım

@Elio Talvinen

@The Theseus

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    29 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    32,6 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Sağ olasın.

Arkadaşlar under Volt ayarlarını atacağım iyi olmuş mu?

bunlar nasıl olmuş şu videoda denilenleri yaptım rx 580 4gb kartım

@Elio Talvinen

@The Theseus
Videodan bakılarak yapılmaz. Deneme yanılma ile benchmark yaparak kademeli düşürmeniz lazım.

Termal macununu yeni yeniledim neden böyle?

@Elio Talvinen

Hocam termal macunu abartılı sıktıysanız normaldir size bir talimat vereyim.

•Eski termal macunu nemli bir diş fırçası ile temizleyin.

•Tavsiye ettiğim MasterGel Pro termal macununu kağıttan azıcık daha kalın bir şekilde ekran kartı cipinin üstüne yayın. Dikkat termal macunun fazla sürülmesi iyi bir şey değil termal macunun görevi sadece çip ile blok arasında ısı alışverişini sağlamak. Fazla sürmeniz durumunda bütün isi cip te kalır.

•Blogu oturtturduktan sonra fazla oynatmayın. Arkasındaki 4 vidayı carpraz bir şekilde sıkın.

Mümkünse bu yazdıklarıma tekrar uyup stress testi yapın. 83 derece normal değil hele ki yeni değiştirmişsiniz ileride daha da artabilir bu derece.

Bazı Technopat Sosyal konularındakileri yapsam onlarda mı olmaz.

Nasıl yapacağım yani.

Her ekran kartının kullandığı VRAM vb. markası farklıdır. Bakacaksınız da kendi kartınızla aynı modele sahip birinden bakmanız lazım.

Hocam termal macunu abartılı sıktıysanız normaldir size bir talimat vereyim.

•Eski termal macunu nemli bir diş fırçası ile temizleyin.

•Tavsiye ettiğim MasterGel Pro termal macununu kağıttan azıcık daha kalın bir şekilde ekran kartı cipinin üstüne yayın. Dikkat termal macunun fazla sürülmesi iyi bir şey değil termal macunun görevi sadece çip ile blok arasında ısı alışverişini sağlamak. Fazla sürmeniz durumunda bütün isi cip te kalır.

•Blogu oturtturduktan sonra fazla oynatmayın. Arkasındaki 4 vidayı carpraz bir şekilde sıkın.

Mümkünse bu yazdıklarıma tekrar uyup stress testi yapın. 83 derece normal değil hele ki yeni değiştirmişsiniz ileride daha da artabilir bu derece.

Her ekran kartının kullandığı VRAM vb. markası farklıdır. Bakacaksınız da kendi kartınızla aynı modele sahip birinden bakmanız lazım.

Anladım hocam sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı