ASUS Dual RX 6700XT coil whine

Agony1376

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, ben 8 Haziran'da (12 Haziran'da elime ulaştı) gamingen TR'den MARANELLO-6700XT / INTEL I5-12400F/ ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500GB NVMe M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu sistemi aldım PSU ve kasa farklı linktekinden kasa Vento VG15FE PSU FSP Hyper 650W sanırım. Oyun indirmeye fırsatım dün oldu Resident Evil 4 en yüksek ayarlar 1080p 100 FPS altına düşmüyor ama oyunu açtığım gibi şu coil whine sesi geliyor bir abime attım bu fan sesi dedi ama sonra sesi kendim dinledim o ince sinek sesi gibi cızırtı duyulmamış zaten kulaklıkla hiç duyulmuyor beni rahatsızda etmiyor benim için ses hiç önemli değil performansa ısınmaya vb bir etkisi olmasın yeter bunu iadeye veya garantiye göndermek istemiyorum çünkü hem ucuza aldım bu fiyata bir daha bulmam çok zor hem jelatinlerini söküp attım kartın. Hem de hediye gelen oyunu Steam'den etkinleştirdim ve oynadım yani sizce herhangi bir şeye gerek var mı dediğim gibi performans ısınma vb etkisi yoksa ses çok önemli değil kulaklıkla hiç duyulmuyor zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Videolar örnek benim değil ama ses çok benzer buradakiyle cızırtı gibi kasa camını açmak istemedim videodaki aynı kart ve seste çok benzer. Ok rastlanan birşerymiş galiba bu.

Böyle bir video gördüm adam sadece sinir bozucu diyor sorun çıkartmaz diyor technopatında videosuna baktım onlarda sadece ses diyor bence iadeye gerek yok sizce?

Rahatsız etmiyorsa iade etmenin bir anlamı yok. Sonuçta performans bir etkisi yok. Değişim isteseniz büyük ihtimalle yine coil whinelı bir kart gelecek. Forumda bir arkadaş uğraşmıştı, 4. kartında da coil whine çıkınca pes etmişti.

CW maalesef günümüzde normal olan bir şey. CWsiz kart bulmak daha beklenmeyen bir durum olurdu. Yapacak bir şey yok isterseniz değişim isteyin ancak yeni kart da CWli gelecek muhtemelen.

Arkadaşlar herkese merhaba, ben 8 Haziran'da (12 Haziran'da elime ulaştı) gamingen TR'den MARANELLO-6700XT / INTEL I5-12400F/ ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500GB NVMe M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu sistemi aldım PSU ve kasa farklı linktekinden kasa Vento VG15FE PSU FSP Hyper 650W sanırım. Oyun indirmeye fırsatım dün oldu Resident Evil 4 en yüksek ayarlar 1080p 100 FPS altına düşmüyor ama oyunu açtığım gibi şu coil whine sesi geliyor bir abime attım bu fan sesi dedi ama sonra sesi kendim dinledim o ince sinek sesi gibi cızırtı duyulmamış zaten kulaklıkla hiç duyulmuyor beni rahatsızda etmiyor benim için ses hiç önemli değil performansa ısınmaya vb bir etkisi olmasın yeter bunu iadeye veya garantiye göndermek istemiyorum çünkü hem ucuza aldım bu fiyata bir daha bulmam çok zor hem jelatinlerini söküp attım kartın. Hem de hediye gelen oyunu Steam'den etkinleştirdim ve oynadım yani sizce herhangi bir şeye gerek var mı dediğim gibi performans ısınma vb etkisi yoksa ses çok önemli değil kulaklıkla hiç duyulmuyor zaten.

Videolar örnek benim değil ama ses çok benzer buradakiyle cızırtı gibi kasa camını açmak istemedim videodaki aynı kart ve seste çok benzer. Ok rastlanan birşerymiş galiba bu.

Böyle bir video gördüm adam sadece sinir bozucu diyor sorun çıkartmaz diyor technopatında videosuna baktım onlarda sadece ses diyor bence iadeye gerek yok sizce?

Coil whine birçok modelde var bunlardan biri de 6700 xt modeli ses rahatsiz etmiyorsa iade etmenizi gerektirecek bir şey yok performansa etki etmez bu şekilde kullanabilirsiniz.

Selam,
ASUS ekran kartlarına İstanbul Şişli'de servis point bakıyor. Garantisi devam ediyorsa gönderin servise değişime uygun görürlerse size doa raporu vereceklerdir. Gelen doa raporuyla aldığınız firmadan sıfırı ile değişimini talep edebilirsiniz. Ancak servis kartı inceleyip gelen cızırtı sesi onların belirledikleri standartlarda ise değişim yapmıyorlar. Ses standartların üzerinde ise değişimini sağlayıp dediğim gibi ürüne doa veriyorlar.

Konu için bu kadar uğraşmanıza gerek yoktu cw artık normal karşılanıyor. Cw'siz kart bulmak epey zor piyasada.

Anladım hocam iadeye gerek yok o zaman.

Rahatsız etmiyorsa iade etmenin bir anlamı yok. Sonuçta performans bir etkisi yok. Değişim isteseniz büyük ihtimalle yine coil whinelı bir kart gelecek. Forumda bir arkadaş uğraşmıştı, 4. kartında da coil whine çıkınca pes etmişti.

Ses beni rahatsız etmiyor hocam performans ısıya bir etkisi yoksa.

Cw maalesef günümüzde normal olan bir şey. Cwsiz kart bulmak daha beklenmeyen bir durum olurdu. Yapacak bir şey yok isterseniz değişim isteyin ancak yeni kart da cwli gelecek muhtemelen.

Anladım hocam iade etmeyeceğim o zaman.

Coil whine birçok modelde var bunlardan biri de 6700 XT modeli ses rahatsiz etmiyorsa iade etmenizi gerektirecek bir şey yok performansa etki etmez bu şekilde kullanabilirsiniz.

Anladım hocam ses çok önemli değil kulaklıkla duyulmuyor bile performasa ısıya etkisi yoksa sıkıntı yok.
Selam,
ASUS ekran kartlarına İstanbul Şişli'de servis point bakıyor. Garantisi devam ediyorsa gönderin servise değişime uygun görürlerse size doa raporu vereceklerdir. Gelen doa raporuyla aldığınız firmadan sıfırı ile değişimini talep edebilirsiniz. Ancak servis kartı inceleyip gelen cızırtı sesi onların belirledikleri standartlarda ise değişim yapmıyorlar. Ses standartların üzerinde ise değişimini sağlayıp dediğim gibi ürüne doa veriyorlar.
merhaba hocam iadeyle uğraşmak istemiyorum dediğim gibi bunun sesi benim için çok önemli değil ısı ve performansa etkisi olamasın yeter birde hem uğraşmak istemiyorum iade için hem ucuza aldım kartı bu fiyata bir daha bulmam çok zor hem jelatinlerini söküp attım kartın. Hem de hediye gelen oyunu Steam'den etkinleştirdim ve oynadım

@FalconPolat @dreambullet @olvidobc @orcaa @waieNNN

Anladım hocam iadeye gerek yok o zaman.

Ses beni rahatsız etmiyor hocam performans ısıya bir etkisi yoksa.

Anladım hocam iade etmeyeceğim o zaman.

Anladım hocam ses çok önemli değil kulaklıkla duyulmuyor bile performasa ısıya etkisi yoksa sıkıntı yok.

Merhaba hocam iadeyle uğraşmak istemiyorum dediğim gibi bunun sesi benim için çok önemli değil ısı ve performansa etkisi olamasın yeter bir de hem uğraşmak istemiyorum iade için hem ucuza aldım kartı bu fiyata bir daha bulmam çok zor hem jelatinlerini söküp attım kartın. Hem de hediye gelen oyunu Steam'den etkinleştirdim ve oynadım.

@FalconPolat @dreambullet @olvidobc @orcaa @waieNNN

Ses sizin için sıkıntı olmuyorsa o zaman hiç uğraşmaya gerek yok. Performansa hiçbir etkisi yok gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Merhabalar psu dan bir kablo yerine 2 kablo cekermisiniz gpu ya ayrı ayrı

Ses sizin için sıkıntı olmuyorsa o zaman hiç uğraşmaya gerek yok. Performansa hiçbir etkisi yok gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Anladım hocam sağ olun.

Merhabalar psu dan bir kablo yerine 2 kablo cekermisiniz gpu ya ayrı ayrı
20230621_104132.jpg

Hocam zaten 2 kablo gibi geliyo sanırım

@mk1ngy @waieNNN @orcaa @olvidobc @dreambullet @FalconPolat

Son düzenleme:

Geri
Yukarı