ASUS Dual 6750XT coil whine

Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
TECHNOPAT-TWO WIN
GPU: ASUS Radeon RX 6750 XT DUAL OC 12GB
RAM: CORSAIR 16GB Vengeance RGB PRO SL Siyah 3200MHz CL16 DDR4
CPU: Intel Core i5 12400F 4.40GHz
Anakart: ASUS PRIME H610M-A 3200MHz mATX
SSD: Kingston 1TB SKC3000S Gen4x4 NVMe M.2
SSD 2: Samsung 970 Evo Gen3x4 NVMe M.2
Öncelikle merhaba,
1 hafta önce İtopya'dan bilgisayar aldım. Herhangi bir sıkıntı yok. Ekran kartı ASUS Dual 6750XT. Fakat oyunlara girdiğimde yük bindiğinde yüksek bir şekilde coil whine cızırtı sesi geliyor. Sürekli gelen bir cızırtı var ama bazen o kadar fazla yükseliyor ki fan sesinden çok cızırtı sesini duyuyorum, kesilip kesilp gelen bir cızırtı.
Bunun yanı sıra bazen tarayıcıda video izlerken, tarayıcı da yeni sekme açarken 2 - 3 saniyelik bir cızırtı gelip susuyor.
Sizce ne yapmam gerekiyor? Servise verip şansımı denesem mi?

Önceki konuyu okudum bu AMD'ye özel bir problem değil. Övmüş olduğun NVİDİA'da dahil var. 4090'larda dahil buna. Benim sorunum garanti ile çözülebilecek midir?

Hocam çoğunlukla oluyor coil whine kaçış çok zor. Zaten zararlı bir şey değil kullanın bence.
Benim de kafamı kurcalayan şey o evet. Sesi bazen o kadar rahatsız ediyor ki kulağım çınlıyor artık :D

Önceki konuyu okudum bu AMD'ye özel bir problem değil. Övmüş olduğun NVİDİA'da dahil var. 4090'larda dahil buna. Benim sorunum garanti ile çözülebilecek midir?
Çok rahatsız oluyorsan iade edebilirsin çünkü tamiri yok. Yüksek akımdan dolayı çıkan bobin sesidir kendisi. Ancak yeni gelen kartta da aynı durum olabilir.

Geri
Yukarı