ASUS Dual RX 6700XT coil whine

Arkadaşlar herkese merhaba, ben 8 Haziran'da (12 Haziran'da elime ulaştı) gamingen TR'den MARANELLO-6700XT / INTEL I5-12400F/ ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500GB NVMe M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu sistemi aldım PSU ve kasa farklı linktekinden kasa Vento VG15FE PSU FSP Hyper 650W sanırım. Oyun indirmeye fırsatım dün oldu Resident Evil 4 en yüksek ayarlar 1080p 100 FPS altına düşmüyor ama oyunu açtığım gibi şu coil whine sesi geliyor bir abime attım bu fan sesi dedi ama sonra sesi kendim dinledim o ince sinek sesi gibi cızırtı duyulmamış zaten kulaklıkla hiç duyulmuyor beni rahatsızda etmiyor benim için ses hiç önemli değil performansa ısınmaya vb bir etkisi olmasın yeter bunu iadeye veya garantiye göndermek istemiyorum çünkü hem ucuza aldım bu fiyata bir daha bulmam çok zor hem jelatinlerini söküp attım kartın. Hem de hediye gelen oyunu Steam'den etkinleştirdim ve oynadım yani sizce herhangi bir şeye gerek var mı dediğim gibi performans ısınma vb etkisi yoksa ses çok önemli değil kulaklıkla hiç duyulmuyor zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Videolar örnek benim değil ama ses çok benzer buradakiyle cızırtı gibi kasa camını açmak istemedim videodaki aynı kart ve seste çok benzer. Ok rastlanan birşerymiş galiba bu.

Böyle bir video gördüm adam sadece sinir bozucu diyor sorun çıkartmaz diyor technopatında videosuna baktım onlarda sadece ses diyor bence iadeye gerek yok sizce?

Anladım hocam sağ olun.

Eki Görüntüle 1829965
Hocam zaten 2 kablo gibi geliyo sanırım

@mk1ngy @waieNNN @orcaa @olvidobc @dreambullet @FalconPolat
öyle değil 2 kalbo gelmez 1 kablo da
Anladım hocam sağ olun.

Eki Görüntüle 1829965
Hocam zaten 2 kablo gibi geliyo sanırım

@mk1ngy @waieNNN @orcaa @olvidobc @dreambullet @FalconPolat
Sanırım anlamadınız şu arkdaşın en sonda yaptığı şeyi yapınız.

Genelde 6+2 iki tane ya da 8 ve 6+2 kablo olur. 14 pinli tek kablo hiç görmedim.

8 +6 zaten hocam.

@dreambullet

Hoc.

Öyle değil 2 kalbo gelmez 1 kablo da.

sanırım anlamadınız şu arkdaşın en sonda yaptığı şeyi yapınız.

Hocam baktım videoya ama benim PSU değiştirmem çok zor yani bu sisteme bile ailemi zar zor ikna ettim şu an bir şey alamam bu işleri çok bilmediğimden tek kablo çift kablo olayını anladım fotoğrafını attım tek mi çift mi söyler misiniz yine çok bilmediğimden açıpta kablolarla oynamak istemiyorum şu an düzen güzel bozmak istemiyorum ekran kartını bile takarken çok zorlandım ilk defa yaptığım için.

20230621_152725.jpg

Hocam şimdi anladım hepsi tek kablo sonra ayrılıyor ikiye.

@mk1ngy

@408157

Son düzenleme:
Bende de coil whine var galiba. Cizirti mi dersin PSU'dan ya da GPU'dan geliyordu ama ben takmiyorum siz de boş verin.

Bende de coil whine var galiba. Cizirti mi dersin PSU'dan ya da GPU'dan geliyordu ama ben takmiyorum siz de boş verin.

Evet hocam bendeki ses fanlardan belli olmuyor kayıt alınca kulaklıkla zaten duyulmuyor benim için sesi o kadar da önemli değil performans ısı vb etki etmesin yeter.

Hocam bende de sanki PSU'yu tuşundan açınca böyle çok hafif belli belirsiz bir cızıltı geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı