ASUS FX502VE laptop için NVMe SSD desteği

Taner Şen

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim üzere, ASUS FX502VE laptopum var. Hali hazırda üzerinde M.2 SATA SSD takılı. Okuma ve yazma hızi düşük olduğundan NVMe SSD almayı düşünüyorum ama laptopumun NVMe destegi olup olmadığı konusunda net bir bilgiye ulaşamadım. ASUS müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmeler ve yurt dışı forumlarda yaptığım incelemeler doğrultusunda, NVMe SSD takıp kullanabilende var kullanamayanda. Açıkçası net bir bilgi yok. Laptopu açtığımda tek çektikli giriş olduğunu yani M ve B tip konnektör girisli SSD'leri takabilecegimi anladım. Ama NVMe destegi var mı yok mu orasi meçhul.
Laptopun PDF dosyasını indirip inceledim bu konu hakkında bir şey yazmıyor. BIOS storage ayarlarında bahse konu olayla ilgili bir seçenekte yok.
Sizlerden ricam bu laptopun NVMe SSD desteği olup olmadığı konusunda fikirlerinizi yazmanız. Gerekirse HWiNFO log kaydınıda gönderebilirim. Şimdiden verilecek her cevap için teşekkürler.
Not: Türkiye'de bu cihazın adı ROG GL502VE-DM032 marka model olarak geçiyor, ASUS offical web sitesinde ise ASUS FX502VE olarak belirtilmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuç ne kanka bende aynı şekilde aldım sıkıntı oldu mu sende

1yıl sonra konuyu denk gelince yazmak istedim NVMe SSD desteği var sorunsuz çalıştı. Tabii laptopu satalı çok oldu :)

Merhaba bende aynı cihazı kullanıyorum Samsung 970 EVO Plus 1TB SSD aldım ama ne BIOS'ta ne de disk yönetiminde SSD görünmüyor siz herhangi bir ayar falan yapmış mıydınız yoksa takınca direk çalışmış mıydı?

Geri
Yukarı