ASUS FX505DT fan duruyor

Stres testi yaptım occ ile 4000 rpmde sorun yok ama 5500 rpmden sonra başlıyo durmaya fan
Hizmetleri ilk kapattıktan sonra yine devam ediyordu. 2 kapatmam oldu. Occte testi yaptım kesilmedi, cs go oynadım 5-10 dk kesilmedi. Cs go fps test yaptım kesilmedi. Fifa 20 oynadım 2-3 dk kesilmedi. Önceden kapatırken kesiliyordu şimdi kapatırken kesilmedi. İnşallah böyle devam eder.

Son düzenleme:
Stres testi yaptım occ ile 4000 rpmde sorun yok ama 5500 rpmden sonra başlıyo durmaya fan
Hizmetleri ilk kapattıktan sonra yine devam ediyordu. 2 kapatmam oldu. Occte testi yaptım kesilmedi, cs go oynadım 5-10 dk kesilmedi. Cs go fps test yaptım kesilmedi. Fifa 20 oynadım 2-3 dk kesilmedi. Önceden kapatırken kesiliyordu şimdi kapatırken kesilmedi. İnşallah böyle devam eder.
Umarım sorunsuz devam eder.

Dediklerimi kapatırsanız sadece MyAsus uygulamasındakı tanımlama araçları çalışmayacaktır. Onun dışında diğer işlevleri etkilemiyor fan modu değiştirme gibi. Bazıları Biostan kaynaklı olduğunu (Versiyon 314) yazmış yabancı forumlarda ama bende bu yöntemle çözüldü. Eğer MyAsus ile ilgili tanımlama araçlarını kullanacaksanız tekrardan Hizmetlerden otomatik hale alın. Belli süre yama gibi bir şey gelmediği sürece böyle bırakmanız daha iyi olur.
Belki donanımsal bir arıza olmuş olabilir sizde. En kötü servise yollamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü eğer sizinki BIOS sürümü ile alakalı ise eski sürüme döndüğünde başka sorunlar da çıkabilir. Laptopun daha da kafayı yediğini yazmış yabancı forumdaki arkadaşlar BIOS sürümünü eski sürümle güncellendiğinde.

Sorun bios 314 kaynaklı. Bios 310 sürümünü asusun sitesinden uygun modele göre indirip ezflash üzerinden kurarsanız problem çözülüyor. Aynı sorunu ben de yaşıyordum bu yöntemle çözdüm.

Sorun bios 314 kaynaklı. Bios 310 sürümünü asusun sitesinden uygun modele göre indirip ezflash üzerinden kurarsanız problem çözülüyor. Aynı sorunu ben de yaşıyordum bu yöntemle çözdüm.
Bios downgrade yapmak zararlı değil mi? Ayrıca ben biosu güncelleyeli baya olmuştu. Servisleri kapatmak çözdü bende de.

Geri
Yukarı