ASUS FX505DT fan duruyor

Bende de ASUS FX505GT var 2 aydır sıkıntısız kullanıyordum. 2 gündür oyundayken anlık fanı durduyor yeniden RPM'ini yüksek devirlere çekiyor. Nasıl çözebilirim yardım edebilir misiniz? Fanın bu problemi yapması bilgisayara hasar verir mi, gelecek yazılım güncellemelerine kadar beklemeli miyim?

Bende de aynısı var. Windows ile armoury creator güncelledikten sonra oldu. Arkadaşların dediği hizmetleri durdurunca düzeldi.

Arkadaşlar tavsiyem BIOS sürümü düşürmemeniz. Servisleri durdurmak daha ideal bir çözüm.

Bios sürümünün düşürülmesinde hiçbir sakınca görmüyorum. Yabancı forumlarda da gördüğüm kadarıyla hiçbir olumsuz durum oluşmamış. Varsa olumsuz bir yanı açıklayın hepimiz aydınlanalım.

Bios sürümünün düşürülmesinde hiçbir sakınca görmüyorum. Yabancı forumlarda da gördüğüm kadarıyla hiçbir olumsuz durum oluşmamış. Varsa olumsuz bir yanı açıklayın hepimiz aydınlanalım.

Burada bir arkadaş anakartını yakmış downgrade sırasında ve garanti dışı saydıklarını belirtmiş. Ben de biraz önce düşürdüm sorun olmadı belki de normal bir arıza olmuştur bilemeyiz ama bunu görünce korkarak yaptım açıkçası :D. O yüzden uyarmıştım sizler de sorun yaşamayın böyle çözümü var diye.

Ayrıca bugün gördüm Asus Driver sitesinden 314 sürümünü kaldırmış. Sanırım sorunun ana kaynağı buydu.

hangman289 dediklerin şimdilik işe yaradı sağolasın.
Ne demek, çözüldüyse ne mutlu :).

Burada bir arkadaş anakartını yakmış downgrade sırasında ve garanti dışı saydıklarını belirtmiş. Ben de biraz önce düşürdüm sorun olmadı belki de normal bir arıza olmuştur bilemeyiz ama bunu görünce korkarak yaptım açıkçası :D. O yüzden uyarmıştım sizler de sorun yaşamayın böyle çözümü var diye.

Ayrıca bugün gördüm Asus Driver sitesinden 314 sürümünü kaldırmış. Sanırım sorunun ana kaynağı buydu.

Sürekli sürücüleri Asusun sitesinden takip ediyordum. Kaldırıldığını gördükten sonra tam siteye girdim ekleme yapıcaktım yazdığını gördüm 🙂. Bence de 314te olanlar direkt 310a düşsün Asus da kabul etti artık bios sürümünün sıkıntılı olduğunu.

Servisleri durdurunca çözülmüştü. Downgrade yapmalı mıyım biosu?
Bu arada bios 314’den sonra fps drop yiyorum cs go da sürekli. Sizde de oldu mu?
Güncelleme:
Asus müşteri hizmetleriyle görüştüm bios düşürmenin bir sakıncası yokmuş.

Son düzenleme:
bios sürümünü 314 den 310 a nasıl düşürebilirim , yardımcı olabilecek yada bağlantılı forum konusunu ekleyebilecek varmı ? benim gibi bu konuyu araştıranlarada ilerde yardımcı olur. teşekkürler.

bios sürümünü 314 den 310 a nasıl düşürebilirim , yardımcı olabilecek yada bağlantılı forum konusunu ekleyebilecek varmı ? benim gibi bu konuyu araştıranlarada ilerde yardımcı olur. teşekkürler.
Cihazınıza uygun 310 sürümünü Asus sürücü indirme sitesinden bulup flaşa kopyalayıp bios üzerinden ezflashı seçerek 310a düşürme işlemini yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı