Asus G Series G750JX-DB71 vs MONSTER Q47MS-16F41

İkisi aynı, o bütçeye çok çok güzel bir oyun canavarı düzülür ama. :)
Asus'un tasarımı şık Asus al.

Beyler hala daha anlatabilmiş değilim ASUS ta 16 gb MONSTER da 32 gb ram var. Bence bu çok büyük bir fark. Tasarımının daha hoş olması sistemi daha üstün kılmıyor. Ayrıca MONSTER daha ucuz. Oyun notebooklarından anlayan bir Allah'ın kulu yokmu şu forumda.

Beyler hala daha anlatabilmiş değilim ASUS ta 16 gb MONSTER da 32 gb ram var. Bence bu çok büyük bir fark. Tasarımının daha hoş olması sistemi daha üstün kılmıyor. Ayrıca MONSTER daha ucuz. Oyun notebooklarından anlayan bir Allah'ın kulu yokmu şu forumda.
İkisinde de GTX770M olduğu için Monster almanı önerdim zaten.

Ram farktörünün oyunlara etkisinden haberin bile yok. Bilmeden etmeden konuşma. Burada kimsenin sana yardım etme mecburiyeti yok. Konunu açıp beklemen gerekiyor. Açtığın tüm konular sadece monster laptoplarla ilgili alıcağından değil boş boş muhabbet yapıyorsun.

Monster al bekle 6 veya 7 ay veya daha uzun bir süre :D Asus al hemen sabah kapın da ayrı bir kalite ayrı bir tasarım şık bir görünüş var. Ve oyun amaçlı diyorsun ama hangi oyun 32 gb ram istiyor ki ? Ve hadi onu geçtim hangi oyun 4 gb ram kullanıyor ki ? Sana 8 gb bile yeticektir ancak 16 gb olması ufak bir avantaj ve 32 gb olsa da 50 fps alırken 100 fps alamıyacaksın :D

Boş boş muhabbet yaptığım için değil kısa sürede yeni bir laptop alacağım. Ve kararsızım yanlış seçim yapmak istemiyorum.

Asus olanı almalısın arkadaşlarında dediği gibi. İkiside aynı grafik kartına sahip. Aşağı yukarı aynı performansa sahip biri daha ucuz. Soğutma olarak birşey diyemeyeceğim. Ama zannetmiyorum ki Asus'un soğutması kötü olsun. Rame gelirsekte 32 gb rami ne yapacaksın dostum yani 16 neyine yetmiyor. Benim bilgisayarımda şuan 3 gb ram var inanır mısın metro last light bile oynadım. Ekran kartım çok iyi olmadığı için çok yüksek fps alamadım ama 3 gb ramlede oyunu çalıştırabildim. Bana kalırsa 16 bile fazla. Yani sistem toplanırken 8 gb başlangıç olarak yeterli. Hatta bütçeye göre 4 gb bile alınıp sonradan ilave edilebilir. O yüzden rame bakma asusu al derim ben. Arkadaşlarda sana zaten burada yardımcı olmuşlar yokmu bilen demeye gerek yok herkes bildiği konuda bildiği kadarıyla yardımcı oluyor. :) Şimdiden hayırlı olsun çok düşünme düşündükçe karar veremezsin. :)

Hayır. 5000 tl değil. 3000-4500 TL arası ASUS alırsam bile bütçemi çok zorlayacak. Sen bana MSİ markalı ürünlerden hangisini önerirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı