ASUS G731GW CS:GO oynarken sürekli FPS düşmesi

Laptop'unuz şarj cihazına bağlı mı?
Komut penceresine FPS_MAX 0 yazdınız mı?
Ayrıca attığınız fotoğrafta CPU frekansı 4.0 GHz olması gerekirken sizinki 0.80 GHz.
Yüksek performans modunda olduğundan emin misiniz?

FPS Max denedim. Oyuna girerken yüksek performansa çekiyorum. 0.80'de sessiz moddadır. Oyuna girerken her zaman şarjda oynarım. Bu CS GO böyle uyuz durumları neden hep var.
Çift kanalın CS GO etkisi inanılmaz şimdiden söyleyeyim bir de HDD'ye kurulduğu zaman CS'de drop oluyor ara ara SSD varsa SSD'ye kurun oyunu.

SSD'ye kurulu zaten. Çift kanal derken. 16 GB bir RAM daha mı almalıyım?

FPS Max denedim. Oyuna girerken yüksek performansa çekiyorum. 0.80'de sessiz moddadır. Oyuna girerken her zaman şarjda oynarım. Bu CS GO böyle uyuz durumları neden hep var.

SSD'ye kurulu zaten. Çift kanal derken. 16 GB bir RAM daha mı almalıyım?

Overclock yapın diyecemde laptop için tavsiye edilmiyor zaten son zamanlarda CS GO gelen güncelleme ile FPS çok fazla düştü shader yüksek olarak kalıyormuş çoğu kişide bence yeni güncellemeyi bekleyin derim masraf yapmayın.

Overclock yapın diyecemde laptop için tavsiye edilmiyor zaten son zamanlarda CS GO gelen güncelleme ile FPS çok fazla düştü shader yüksek olarak kalıyormuş çoğu kişide bence yeni güncellemeyi bekleyin derim masraf yapmayın.

Böyle bir laptopda CS GO'da sıkıntı yaşamam uyuz bir durum. Metro 2033 gibi bir oyunda hiçbir sıkıntım yok.

Hocam, oyuna her girdiğinizde görev yöneticisini açın, ardından CS-GO sağ tıklayın ve genişlet deyin, "öncelikleri ayarla" seçeneğinden yüksek seçin. Daha sonra "benzeşmeleri ayarla" seçeneğinden işlemcilerden 0 olanın tikini kaldırın ve tamam deyin, sorun düzelecektir. Fps_max 0 yazmak size bir fayda sağlamayacaktır aksine anlık düşme oranı artar. Fps_max 300 üzerini kullanmamanızı öneririm.

Hocam, oyuna her girdiğinizde görev yöneticisini açın, ardından CS-GO sağ tıklayın ve genişlet deyin, "öncelikleri ayarla" seçeneğinden yüksek seçin. Daha sonra "benzeşmeleri ayarla" seçeneğinden işlemcilerden 0 olanın tikini kaldırın ve tamam deyin, sorun düzelecektir. FPS_MAX 0 yazmak size bir fayda sağlamayacaktır aksine anlık düşme oranı artar. FPS_MAX 300 üzerini kullanmamanızı öneririm.

Deneyeceğim şimdi RAM'i test ediyorum.

Yokmu yardim edecek neden kasıyor FPS oyunlarında böyle bir laptop :(
Hocam eğer soğutma sistemine güveniyorsan;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video işini çözecektir.

Yabancı sitelere baktığımda bu laptop hakkında CS GO için tek slot RAM kullanıımından bahsedilmiş sürekli. Yani tek slot RAM kullanırsanız bu sorun oluyormuş. Benim laptopda 16 GB tek slot RAM var. Bu doğru olabilir mi RAM alırsam bu sorunum çözülür mü?

Yabancı sitelere baktığımda bu laptop hakkında CS GO için tek slot RAM kullanıımından bahsedilmiş sürekli. Yani tek slot RAM kullanırsanız bu sorun oluyormuş. Benim laptopda 16 GB tek slot RAM var. Bu doğru olabilir mi RAM alırsam bu sorunum çözülür mü?
hocam sorunu çözdün mü sorun sadece csgo da mı var diger oyunlarda aynı mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı