ASUS G752 aniden kapanıyor

Bilgehan özenvr

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 3 gün önce ikinci el bir laptop almıştım. Modeli asusg752. sıkıntı şu laptopu yaklaşık olarak 3 gün kullandım bataryası zaten sıkıntılıydı ve ömürünün çok az olduğunu biliyordum ve hep şarja takılı şekilde oynadım ancak bugün bir anda hiç yapmadığı bir şekilde kapandı nedense ekstra bir şey yapmama rağmen böyle bir hata verdi. Performans anlamında hiçbir sıkıntısı yok CPU stres testine falan soktum. Neyse devam edecek olursak normal olabilir diye düşündüm batarya sonuçta sıkıntı diye ancak sonra bir daha doğru düzgün açılmadı yaklaşık 10 kere denedim ve şu ana kadar maksimum 30dk açık kaldı. Kapanması ise şu şekilde gerçekleşiyor; bazen ekran direkt olarak gidiyor LED ışıkları da onunla beraber sönüyor bazen ise ekran 2 3 saniye donup sonra kapanıyor. Ayrıca şunu ekleyeyim ısınma sorunu kesinlikle yok. Sonra dedim böyle olmayacak ve içini açtım ve içinde bir bant buldum tam da bataryanın olduğu bölümde( kesinlikle bilgisayara ait bant değil).yapışık bir şekildeydi çıkardım ancak sorun çözülmedi. Normalde düşündüğümüz zaman bataryada bir sorun olduğu bariz ancak benim anlamadığım 3 gün boyunca 5 6 saat kullanmama rağmen neden bir şey olmadı da şimdi bir sorun çıktı. Bu soruna dair bir fikriniz var mı? Ayrıca bazen laptop hiç açılmıyor fanları dönmüyor sadece güç ışığı yanıyor ve şarj olduğuna dair LED yanıyor. Bunları denerken her zaman şarja takılı bir konumdaydı çıkarıp çalıştırmayı da denedim bazen çalıştı ancak 2 3 dakikaya kapandı tekrardan aynı şarjda olduğu gibi. Adama yazdım ve tabii ki de böyle bir sorunla karşılaşmadığını veyahut da laptopun içini açmadığını ve bandın ne olduğunu bilmediğini söyledi. Lütfen bana yardım edin moral falan kalmadı ben de aşağıdaki fotoğraflar laptopun içindeki bant ve kapandıktan sonraki laptopun durumu. Bazen tamamen sönüyor bazen ise bu şekilde.
Arkadaşlar biraz önce bataryayı da çıkardım ve çalışmadı şarja takılı direk prizden güç almadına rağmen yani sorun batarya da değilmiş hala anlamış değilim sorun neyde

Dosya Ekleri

• 21A0BD2F-92B7-48F7-A455-8CC33F822DE6.jpeg
    21A0BD2F-92B7-48F7-A455-8CC33F822DE6.jpeg
    99,4 KB · Görüntüleme: 16
  • F59B970D-07AD-4F53-A68B-EFDB8C8780B2.jpeg
    F59B970D-07AD-4F53-A68B-EFDB8C8780B2.jpeg
    180,4 KB · Görüntüleme: 34
  • image.jpg
    image.jpg
    109,1 KB · Görüntüleme: 72
Oyun yükledinmi?
benim 2. Bilgisayarım asusg752 sıkıntısız ama eğer sisteme yüklendiysen veya virüs indirdiysen olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı