ASUS garanti servisi iyi midir?

ysnkdrylmz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım hiç açılmıyor tanıdık bir bilgisayarcı anakart arızası dedi yalnız bilgisayarı söktürtmedim garanti dışı kalmasın diye. ASUS servisine gönderdim garanti yapar mı bu bilgisayarı herhangi bir darbe ve kırık yok. Olası yapılmaması durumunda tüketici hakem heyetine vermeyi düşünüyorum buradan bir sonuç alabilir miyim yorumlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarım hiç açılmıyor tanıdık bir bilgisayarcı anakart arızası dedi yalnız bilgisayarı söktürtmedim garanti dışı kalmasın diye. ASUS servisine gönderdim garanti yapar mı bu bilgisayarı herhangi bir darbe ve kırık yok. Olası yapılmaması durumunda tüketici hakem heyetine vermeyi düşünüyorum buradan bir sonuç alabilir miyim yorumlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

Garantisi olan PC'yi zaten servise götürmelisiniz oradan çıkan sonuca göre farklı yollar izleyebilirsiniz mahalle bilgisayarcisina sağlam versen bozuk teslim alıyorsun parça değiştirmelerine gelmiyorum bile bu arada geneli böyle 2 tane mutant şimdi duyar kasmasin hemen iyi sosyaller.

Bi dur nefes al.. servise gitsin, servisle konuş sorunu ve durumu öğren. Fiziksel birşey yoksa hallederler büyük ihtimalle. Daha alet ulaşmadan mahkeme düşünmeye başlamışsın.

Öncelikle garanti kafanızdaki gibi çalışan bir tüketici koruma sistemi değil.

Cihazdaki sorun sizden kaynaklıysa yapmazlar. Bu tarz bir yerde çalıştım dediğinize benzer şeyi müşteri diyince kendisi hasar vermiş oluyor %100 sekmez, genelleme değildir, ihtimalsizdir, kesindir.

Verdiğiniz hasarı belirterek servise yollarsanız daha iyi hizmet sunarlar, siz verdiğiniz hasarı söylemeden müdahele etmelerini isterseniz cihazda çeşitli kalıcı hasarlar oluşabilir.

Müşterinin bize "öyle oldu şöyle oldu" demesine bakmıyoruz, hata kullanıcı hatası kategorisindeyse ürünün ödemesini istiyoruz/hata fabrika çıkışlı bir hata ise ürünü gerek 2. el parçalarla gerek 0 parçalarla onarıp geri gönderiyoruz, THH! THH! diye gezen müşteriden korkmuyorduk firma ne derse o siz THH'ye başvurursunuz sonuç kullanıcı hatası çıkar 6 ay sonra zamlı tamir yaparsınız ya da garantisi biter, sonuç sizin tarafınıza çıkar DOA kapsamı varsa THH ürün iadesi hk bilgi verir iade istetir kapsama girmiyorsa yine garantili gibi servise alıp tamir edip yollanır.

Bi dur nefes al.. servise gitsin, servisle konuş sorunu ve durumu öğren. Fiziksel birşey yoksa hallederler büyük ihtimalle. Daha alet ulaşmadan mahkeme düşünmeye başlamışsın.
Ustam türkiyede yaşıyoruz yapmayacakları kesin daha önce lenovo da başıma geldiği için yapmayacaklarını biliyorum onun için mahkeme ihtimalini şimdiden düşünüyorum:)

Ustam türkiyede yaşıyoruz yapmayacakları kesin daha önce lenovo da başıma geldiği için yapmayacaklarını biliyorum onun için mahkeme ihtimalini şimdiden düşünüyorum:)
Asus benim kendi hatamı (klavyeye gazos dökülmesi) dahi garantiyle halletti zamanında. Tecrübelerinizi bilmiyorum ama bana biraz gereksiz sinirlisiniz gibi geldi. Rahat olun, niye daha olmamış birşey için üzüyorsunuz kendinizi şimdiden.

Asus benim kendi hatamı (klavyeye gazos dökülmesi) dahi garantiyle halletti zamanında. Tecrübelerinizi bilmiyorum ama bana biraz gereksiz sinirlisiniz gibi geldi. Rahat olun, niye daha olmamış birşey için üzüyorsunuz kendinizi şimdiden.
Bu güzel haber kardeşim ama daha önce lenovoda yaşadığım ve asus için şikayet varda yazılan yüzlerce kötü yorum için sinirli değilde tedirginim diyelim. 20 yıldır elektronik cihaz alırım maduruyetimi tek gideren firma Apple oldu şimdiye kadar. Bunun patlaması diyelim

Bu güzel haber kardeşim ama daha önce lenovoda yaşadığım ve asus için şikayet varda yazılan yüzlerce kötü yorum için sinirli değilde tedirginim diyelim. 20 yıldır elektronik cihaz alırım maduruyetimi tek gideren firma Apple oldu şimdiye kadar. Bunun patlaması diyelim
Şikayet var da yazanlar hikayenin hepsini yazmıyorlar. Sıkıntısı olan olmuştur tabi. Siz de olayı çok açıklamadığınız için yorum yapamayacağım. Yani, bilgisayar kasası ful Asus mu? Siz hiçbirşey yapmadan alet öylece sabah kalktınız açılmadı mı?
Ama fiziksel birşey yoksa çözerler.

Yeni konular

Geri
Yukarı